• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Filmy dające do myślenia

Gregorex

Ϡϡ
Joined
Jun 20, 2008
Messages
179
Reaction score
5
Location
Poland
Pewnie prawie każdy z was oglądał kiedyś film, który dał mu trochę do myślenia. Niektóre dają tylko lekkie przemyślenia, a inne zmieniają nasze podejście do życia o 180 stopni. Podzielcie się tytułami i spostrzeżeniami :)

1. Fight Club
"Samodoskonalenie jest masturbacją."
"Dopiero gdy stracimy wszystko, stajemy się zdolni do wszystkiego. "
"Spotykam najsilniejszych i najinteligentniejszych ludzi, jacy kiedykolwiek żyli – mówi, a jego twarz obramowują gwiazdy zaglądające przez szybę od strony kierowcy – i ci ludzie rozlewają paliwo na stacjach benzynowych albo usługują do stolików w restauracjach."
"Reklamy każą tym ludziom uganiać się za samochodami i ubraniami, których nie potrzebują. Całe pokolenia wykonują prace, której nienawidzą, po to tylko, żeby móc sobie kupować coś, co nie jest im wcale potrzebne."
"Rzeczy, które posiadasz, w końcu zaczynają posiadać ciebie."

2. American Beauty
"Czuję wdzięczność za każdą chwilę mojego małego, głupiego życia. Na pewno nie macie pojęcia, o czym mówię. Ale nie martwcie się – pewnego dnia zrozumiecie. "
"To tylko przedmioty. I stały się dla ciebie ważniejsze niż życie. I to jest głupota."
"To wspaniała rzecz wiedzieć, że wciąż możesz jeszcze siebie zadziwić. Daje do myślenia, co jeszcze możesz, a zapomniałeś wcześniej."

3. Siła Spokoju
"Nie ma zwykłych chwil."
"Gdy nie dostajesz tego czego chcesz, cierpisz, gdy dostajesz to czego nie chcesz, cierpisz, nawet gdy dostajesz dokładnie to czego chcesz, wciąż cierpisz, bo nie możesz zachować tego na zawsze"
"Zwę siebie Pełnym Pokoju Wojownikiem, ponieważ prawdziwe bitwy które staczamy, mają miejsce w nas"
"Gdzie jesteś? Tutaj. W jakim czasie?Teraz. Kim jesteś? Tym momentem."


Dzięki tym trzem filmom zmieniłem moje podejście do życia. Bardzo mądre cytaty. Oprócz tego polecam jeszcze: Shutter Island oraz Beautiful Mind.
 
Fajnie
kciuk1.png



@down, wtf? to moje spostrzeżenie, nie trolluje. Moje życie odmienił film, a raczej program "Szkoła przetrwania", po obejrzeniu każdego z odcinków, do końca dnia się zdrowo odżywiałem. Oprócz tego zmotywował mnie film "Hooligans", znalazłem swoje powołanie, zacząłem chodzić na mecze, napierdalać się do rozlewu krwi(polecam film, naprawdę motywujący). A najbardziej motywującym dla mnie filmem była "Zębowa wróżka", to naprawdę działa!

A tak na serio, to coraz głupsze tematy zakładacie.

@edit, z czego tu się smiać :ninja:

To forum o tematyce tibijskiej, ale twórcy otsów/gracze też mają jakieś przemyślenia, zainteresowania i filozofię życiową.


Właśnie ja leje z takich pseudo filozofów jak ty, dlatego się wypowiedziałem.
 
Last edited:
Jeżeli nie masz nic mądrego do dodania to wyjdź. Skończ trollować, bo i tak lancqowi do pięt w tym nie dorastasz :D

@edit
Dobra pośmiałem się, a teraz wypierdalaj szybciutko

A tak na serio, to coraz głupsze tematy zakładacie.
To że ty masz takie podejście do tej sprawy, to już nie moja wina. Film może zmienić podejście do życia tak samo jak dobra książka, czy wykład jakiegoś profesora. Filmy, które ci dałem to bardzo dobre filmy psychologiczne, które przekazują dobre wartości. Momentami zahaczają nawet o filozofię zen. Przeczytaj chociaż cytaty, które wypisałem i odnieś się do nich, a potem postaraj się napisać konstruktywny argument, który potwierdzi twoją tezę, że ten temat jest głupi (no bo o to ci chodziło, prawda?).

To forum o tematyce tibijskiej, ale twórcy otsów/gracze też mają jakieś przemyślenia, zainteresowania i filozofię życiową.

z czego tu się smiać

hmm?
to moje spostrzeżenie, nie trolluje. Moje życie odmienił film, a raczej program "Szkoła przetrwania", po obejrzeniu każdego z odcinków, do końca dnia się zdrowo odżywiałem. Oprócz tego zmotywował mnie film "Hooligans", znalazłem swoje powołanie, zacząłem chodzić na mecze, napierdalać się do rozlewu krwi(polecam film, naprawdę motywujący). A najbardziej motywującym dla mnie filmem była "Zębowa wróżka", to naprawdę działa!
Nie wiem, no może chciałeś być śmieszny? o_O
 
Last edited:
Ja pierdole nie ma to jak oglądać film i potem jarać się tym i próbować to osiągnąć przypominam KURWA ŻYCIE TO NIE FILM !
 
Ja pierdole nie ma to jak oglądać film i potem jarać się tym i próbować to osiągnąć przypominam KURWA ŻYCIE TO NIE FILM !

Nie ogarnąłeś o co mi chodzi. Po przeczytaniu paru książek i oglądnięciu np. "Fight Club" zmieniłem moje podejście do życia. Zacząłem inaczej postrzegać otaczający mnie świat i inaczej interpretować czyjeś zachowania. Jak myślisz, co chciałem osiągnąć? Otóż nic, po prostu film zmienił moje myśli na różne tematy. Pokazał mi alternatywny obraz rzeczywistości.

Filmy psychologiczne rozprawiają o psychice człowieka, o etyce/moralności, o filozofii. Dlatego często filmy psychologiczne UCZĄ. No kurwa, jak oglądnę Harry'ego Pottera to nie pobiorę tych samych nauk co pobrałem poprzez oglądnięcie Fight Clubu, czy innego dobrego filmu. Nie żyję filmem, to po prostu dawka istotnych informacji.

@Edit
Uczysz się poprzez przeczytanie książki, artykułu, słuchanie rad ojca, osób mądrzejszych, nauczcieli, autorytetów i także uczysz się chociażby poprzez oglądanie filmów psychologicznych. Musisz mieć tylko obiektywne podejście i unikać idealizacji. To smutne, że większość ludzi myśli, że filmy to tylko pusta rozrywka. Często reżyser ma do przekazania coś więcej. No chyba, że ograniczacie się do Transformersów albo Paranormal Activity. Oglądnijcie sobie pare filmów psychologicznych, wnioskujcie, analizujcie i zobaczycie, że podobną wiedzę uzyskacie np. czytając książki albo słuchając mądrzejszych od siebie.

Są podobne tematy na innych forach i tam ludzie podchodzą do tego poważnie. Tutaj xAzim trolluje, a Kanier generalizuje. Pokażcie mi gdzie nie mam racji.
 
Last edited:
Mnie np. hary poter nauczył zaklęcia "Nigarium Lewiosa" < - nie umiem tego pisać.

Trochę zmieniłeś to co pisałeś w pierwszym poście a co teraz bo w pierwszym wyjebałeś z cytatami że gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego no bez jaj i co ma mi to pomóc w życiu? To jest takie właśnie ładnie artystycznie napisane ale nijak się ma to do życia przynajmniej u nas.

Teraz napisałeś już bardziej sensownie i z tym się zgodzę książka może nauczyć,rady mądrzejszych owszem ale nijak się ma film nie dokumentalny do życia i jego postrzegania.
 
Mnie np. hary poter nauczył zaklęcia "Nigarium Lewiosa" < - nie umiem tego pisać.

to nie nauczyłeś się jak nie umiesz tego nawet napisać/wypowiedzieć

co do nauk to film Psy nauczył mnie bardzo ważnej lekcji
"a kto umarł ten nie żyje"
nigdy bym tego nie wiedział jakbym tego nie obejrzał
 
Lot nad kukułczym gniazdem.
Jesteś bogiem.
Wyspa tajemnic.
Ładunek 200.
Nietykalni.
Lista Schindlera.
Podziemny krąg.
Więzień nienawiści.
Zawód gangster.
Requiem dla snu.
Dzieci z Dworca Zoo.
Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- - - Updated - - -

Lot nad kukułczym gniazdem.
Jesteś bogiem.
Wyspa tajemnic.
Ładunek 200.
Nietykalni.
Lista Schindlera.
Podziemny krąg.
Więzień nienawiści.
Zawód gangster.
Requiem dla snu.
Dzieci z Dworca Zoo.
Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak najbardziej polecam Requiem Dla Snu, super film i daje do myślenia. http://www.youtube.com/watch?v=Y7liknHwljM fajna nuta z tego filmu.
 
bo w pierwszym wyjebałeś z cytatami że gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego
chodzi o to, że gdy stracisz wszystko, to wszystko co ci daje życie zaczynasz doceniać, nie masz nic do stracenia, idziesz przed siebie i automatycznie osiągasz cele.
 
Kanier raz piszesz rzeczowo a raz pie****** jak potłuczony. Masz jakiś problem z osobowościami?

Obejrzałem teraz "Siła Spokoju" i nie żałuje , bardzo dobry film.
Każe cieszyć się wędrówką do celu tak abyśmy byli zwyciezcami zarówno w przypadku wygranej jak i porażki.
 
Lot nad kukułczym gniazdem.
Jesteś bogiem.
Wyspa tajemnic.
Ładunek 200.
Nietykalni.
Lista Schindlera.
Podziemny krąg.
Więzień nienawiści.
Zawód gangster.
Requiem dla snu.
Dzieci z Dworca Zoo.
Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- - - Updated - - -



Jak najbardziej polecam Requiem Dla Snu, super film i daje do myślenia. Requiem for a Dream / Requiem dla Snu - YouTube fajna nuta z tego filmu.

jak najbardziej polecaj film pt. "jesteś bogę"
nauczył mnie że gdy coś się pierdoli, to muszę skoczyć, polecam

a tak na serio, to Kanier ma rację, chuja ma się film do życia
po prostu się nim jaracie, bo widocznie był dobry reżyser/aktor
kilka dni i zapomnicie o tych przecudownych pomysłach radach i chuj wie co tam jeszcze
 
jak najbardziej polecaj film pt. "jesteś bogę"
nauczył mnie że gdy coś się pierdoli, to muszę skoczyć, polecam

a tak na serio, to Kanier ma rację, chuja ma się film do życia
po prostu się nim jaracie, bo widocznie był dobry reżyser/aktor
kilka dni i zapomnicie o tych przecudownych pomysłach radach i chuj wie co tam jeszcze
Jestem Bogiem (2011) - Filmweb < ten film miałem na myśli. Pomyliłem się. ;)
 
3/4 zdania true jednak koniec nie jest taki kolorowy że życie dało nam po dupie i automatycznie(zawsze) osiągam cele.
Ale dobra już nie spamuje :d
Co do czaru to umiem go bo wypowiedzieć go spokojnie wypowiem i nawet podniosę rzecz ale pisać nie umiem w Hogwarcie chujowo uczą gramatyki.
 
Fajnie
kciuk1.png



@down, wtf? to moje spostrzeżenie, nie trolluje. Moje życie odmienił film, a raczej program "Szkoła przetrwania", po obejrzeniu każdego z odcinków, do końca dnia się zdrowo odżywiałem. Oprócz tego zmotywował mnie film "Hooligans", znalazłem swoje powołanie, zacząłem chodzić na mecze, napierdalać się do rozlewu krwi(polecam film, naprawdę motywujący). A najbardziej motywującym dla mnie filmem była "Zębowa wróżka", to naprawdę działa!

A tak na serio, to coraz głupsze tematy zakładacie.

@edit, z czego tu się smiać :ninja:




Właśnie ja leje z takich pseudo filozofów jak ty, dlatego się wypowiedziałem.

o kurwa!

i co, skaczesz po szafkach, wspinasz się na regały i gotujesz pod lupą pająki spod łóżka?xD

donaj zdobywca! xD

sorry stary, ale sobie zwizuwalizowałem twoje przemyslenia xDDDDDDD

to nie nauczyłeś się jak nie umiesz tego nawet napisać/wypowiedzieć

co do nauk to film Psy nauczył mnie bardzo ważnej lekcji
"a kto umarł ten nie żyje"
nigdy bym tego nie wiedział jakbym tego nie obejrzał


Psy były zajebiste


#temat

na mnie wpływ miał telewizor, ale nie tak bardzo filmy jak dokumenty i transmisje sportowe :)

chociaż ciekawe filmy to np;
miś, psy, władca pierścieni, zielona mila i wiele innych, ale nie jestem googlokoparką swego umysłu by teraz z tysięcy wybrac te najlepsze
ojciec chrzestny też itp

ale najbardziej wplywaja dokumenty, dokumenty fabularyzowane, sport

btw.

też jestem fanem szkoły przetrwania, ale nie wspinam się po żyrandolu xD

btw animal planet dużo też wpłynął, polecam czasem, obejrzeć jak lew wpierdala zebrę. ale oglądać na poważnie. a nie z boku. bo najczesciej ludzie to olewaja bo nie czuja tych emocji,pomysl, ze jestes tą jebaną zebrą, a jebany lew chce cie wjebać na obiad

polecam
 
dobra, #autor nie przejmuj się tymi pajacami, mi niektóre filmy też dają do myślenia. z tego co zauważyłem to w polskim dziale ten xAzim zachowuje się w ogóle jak dziecko z porażeniem mózgowym, ale to przecież polskie community ;/
żyję krótko, ale nauczyłem się już, że cokolwiek dobrego robiłbyś w jakimkolwiek kierunku - znajdą się hejterzy którym się to nie spodoba. oni są zawsze, tylko uczucie wkurwienia czasem jest a czasem znika, więc polecam Ci takich leszczy olać.
 
Back
Top