• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Gdy zmiana ilości hp...

Burczyk91

New Member
Joined
Jul 21, 2012
Messages
268
Reaction score
3
Witam, ostatnio wprowadziłem u siebie na serwerze procentową ilość życia i tak wpadłem na pomysł żeby zrobić nowy kanał gdzie gracz na bieżąco będzie otrzymywał informacje ile ma życia. Więc chodzi o to żeby gdy gracz straci jakąś ilość życia to obecna ilość została wypisana na xx kanale. I teraz nasuwa się problem bo nie bardzo znam funkcję która może "kontrolować" ilość życia :$ albo coś w tym stylu więc liczę na waszą pomoc w wybraniu odpowiednich funkcji
 
Skoro już w źródle grzebiesz to na pewno tam gdzieś znajdziesz ostateczną funkcję zmieniającą ilość hp. Tam dodaj. Chyba w combat
 
w lua ontarget, wysłanie do targeta ilości hp w formie msg send to player lub doPlayerSendCancel, a hp pobieramy z funkcji

getPlayerHealth(target)
getPlayerMaxHealth(target)
 
a wlasnie, dobra mysl z ontarget dzieki. (za kogo ty mnie masz, za nooba co w doc'u nie potrafi szukac funkcji ;p ? )
 
Onstatschange lepiej. Ale faktycznie lepiej w źródle. Wywoływanie skryptu tak często moim zdaniem nie jest zbyt dobrym pomysłem
 
Back
Top