• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Genialny żart

Status
Not open for further replies.

nemezis

# Lazybones #
Joined
Jan 1, 2011
Messages
152
Reaction score
5
Location
Hole in Poland
Witam.

Długo nie pisałem tu postów, jak i też nie miałem zamiaru pisać, lecz to co dziś miało miejsce przekroczyło wszelkie granice, zaczynają się czasy gdy hakowanie OTS przechodzi do reala.

Śpie sobie, jest około 9:10 kiedy dostaje telefon od nic nie podejrzanego numeru:
- "Bla bla bla, Nazywam sie bla bla bla, czy moge rozmawiać z Bla bla bla"
- "Tak, a w jakiej sprawie?"
- "Jestem z ABW"
- "No dobra, już podaje"

No to pierwsze rzeczywiście mnei to zaskoczyło, co jakieś ABW chce odemnie?!
No ale dobra, porozmawiało z tą osobą z którą chciało.

Nie zgadniecie co chciała ta osoba! Powiedziała że z domeny karamy-war.net.pl której dana osoba jest włąścicielem była domniemana próba ataku na strony rządowe, że to bylo włamanie na serwer (karamy) i że jak najprędzej musi dostać dane dostępu do serwera, po to by zidentyfikować sprawcę włamania. Powiedziała że za chwile zadzwoni ponownie po czym się rozłączyła.

Wtedy skontaktowałem się z jedną z najbardziej obeznanych i zaufanych osób jakich znam, przeanalizowaliśmy na szybko nr telefonu oraz prawa ABW, wychodziło na jedno... OSZUST!

Potem zadzwoniłem to tej osoby z ABW, poprosiłem o potwierdzenie danych osobowych i wylegitymowanie się. Umuwiłem się ze jutro o 10:00 do mnie wpadnie, ciekaw jestem kto mnie odwiedzi.. pewnie Buka :D

To że jest to oszust jest pewne, pierwszym argumentem jest to że dzwoniła z numeru który należy do Plusa, a drugim jest to że domena karamy-war.net.pl nie należy do nikogo z mojej rodziny jak i do mnie, tylko do kolegi. Miała dane z dupy że tak powiem :D


Ciekaw jestem czy ktoś kiedyś miał podobny przypadek, być może za kilka dni zadzwoni do mnie ukraińska mafia.


PS. I tak wiem że zaraz będziecie bo mnie jechać bo jestem nuubem i Wam graczy kradne :(

PS II. Jak jutro nikt nie wpadnie podam Wam jej numer telefonu ;)
 

Attachments

Last edited:
..pierwszym argumentem jest to że dzwoniła z numeru który należy do Plusa.

W tym akurat nic dziwnego nie widzę. Przecież nie ma odrębnej sieci dla organów państwowych a oni zwyczajnie robią przetarg i wygrywa ta firma która postawi najlepsze warunki.
 
W tym akurat nic dziwnego nie widzę. Przecież nie ma odrębnej sieci dla organów państwowych a oni zwyczajnie robią przetarg i wygrywa ta firma która postawi najlepsze warunki.

Ale dostaja zazwyczaj pule numerow, a nie numer prywatny. Do tego takich spraw nie zalatwia sie przez telefon...



Zadzwonilem do Osoba upoważniona do udzielania informacji w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego w ABW.
Powiedzieli ze to jest jakas sciema, oni tak nie dzialaja ;)
 
Last edited:
Gdyby rzeczywiście było tak, jak twierdził ten żartowniś w słuchawce, to by Ci ABW do drzwi zadzwoniło, a nie na telefon. -_-
Że też dałeś się tak naciągnąć i samemu uwierzyłeś, wcale nie trzeba konsultacji z nikim, by się domyślić. Ja bym sobie jaja z gościa porobił, podając mu jakieś losowe dane czekając na reakcję.
 
Wlasnie ten telefon wybudzil mnei ze snu i niezbyt trzezwo myslalem, do tego to pierwszy taki przypadek ;) Na przyszlosc bede sobie jaja robil i to nagram ;)
 
na 99% to byl rooki, tylko on dzwoni w nocy i takie rzeczy odpierdala ;d
 
To teraz pomyśl skąd ktoś miał Twój numer;)
 
podsumuwując:

kanapka
iqhu29.jpg
 
Nie mam już nic do Rokiego, ale kiedyś zadzwonił do mnie i straszył, żebym się nie udzielał, bo mogę oberwać od CBŚ. :)
 
Roki dzwonił do każdego x D, pamiętam że dzwonił do skeyby proponując mu serwer w hosteam, mówił że xinna otsy na nim hostuje ;d
 
Gdyby rzeczywiście było tak, jak twierdził ten żartowniś w słuchawce, to by Ci ABW do drzwi zadzwoniło, a nie na telefon. -_-
Że też dałeś się tak naciągnąć i samemu uwierzyłeś, wcale nie trzeba konsultacji z nikim, by się domyślić. Ja bym sobie jaja z gościa porobił, podając mu jakieś losowe dane czekając na reakcję.


this.

#temat

Cool & sad story.

@Vker

WhoIs -> Domain Owner Info?:(
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top