• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Gesior Acc Maker Linux Problem

Koroner

New Member
Joined
Jun 17, 2009
Messages
442
Reaction score
0
Witam mam problem z instalacja gesior acc maker na linuksie podczas instalacji wyskakują mi takie błędy:

STEP 1
Check server configuration

Warning: gzopen(config/config.ini) [function.gzopen]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/install.php on line 6

Warning: rewind(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/install.php on line 11

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/install.php on line 12

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/install.php on line 13

Warning: gzopen(config/config.ini) [function.gzopen]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/install.php on line 6

Warning: rewind(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/install.php on line 11

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/install.php on line 12

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/install.php on line 13
 
Code:
chmod +w config/config.ini

albo ownera zmien na takiego z ktrego odpalany jest apache/php.
 
Nie pomogło próbowałem ustawić chmod config.ini na 777 i bledów nie wyrzuca ale nie może połączyć z bazą a konfiguracja bazy jest dobra a i przy chmod 777 gdy wyskoczy jakiś błąd to mi czyści plik config.ini
 
Wszystkiemu daj chmoda ;x a potem usun z tego co nie potrzebujesz xd
 
Z tym już sobie poradziłem sam ale mam inny problem nie może mi odczytać config.lua ktory jest w innym folderze gdy wrzucam do www go jest normalnie ktoś wie jakie uprawnienia nadać albo cos zeby normalnie pobieralo go z folderu z silnikiem??
 
pokombinuj sam z tymi chmodami, albo zajrzyj do google,
mówię ci ja sam główkowałem może i to lepiej jak ktoś pomoże,
ale ja ci już podpowiedziałem.
 
jednak chciałbym sam to zrobić tylko nie wiem jak czy trzeba coś zmienić w konfiguracji PHP żeby mogło odczytać z innego folderu niż strona czy jakieś chmody czy co
 
Lepiej tak:

PHP:
chmod -R 777 /var/www
chown -R www-data /var/www
 
Sory ze odświeżam ale co przeszkadza ze 777 i co zrobic jak juz to dalem
 
Back
Top