• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Gesior Acc] Płatna rejestracja.

Status
Not open for further replies.

vDk

Member
Joined
Jul 22, 2007
Messages
795
Reaction score
14
Location
Poland, Kraków
Witajcie,
Mam zamiar na swoim serwerze zrobić płatną rejestracje w tym celu ściągnąłem sobie potrzebne mi skrypty z dotpay.pl

No i zrobiłem sobie to tak:
Użytkownik wchodzi na index.php?subtopic=paytocreateaccount, gdzie pojawia mu się pole do wpisania SMS'a, tutaj jest wszystko ok gdy wpisze złe dane wywala błędy, natomiast gdy wpisze poprawny kod sms przenosi go na stronę index.php?subtopic=createaccount gdzie może stworzyć konto, jednak mój problem polega na tym iż po założeniu konta sesja jakby to powiedzieć "nie wygasa", wkleiłem tam sobie taki skrypt z dotpay.pl:
PHP:
# skrypt sprawdzajacy ważność kodu
    if (!isset($_COOKIE['ActiveCode']))
    {
	print "koniec czasu<BR>";
	unset($_COOKIE[session_name()]);
	exit;
    }
Jednak to działa tylko wtedy gdy użytkownik próbuje wejść bez wpisywania kodu na index.php?subtopic=createaccount.

Może ktoś z was wie co muszę zmienić albo dodać aby po wciśnięciu "załóż konto" sesja "wygasała" i osoba cofając stronę nie mogła założyć 2 konta?
 
PHP:
session_destroy();

To powinno zalatwic sprawe jesli system jest oparty na sesjach.

Jesli chodzi o cookie, ustaw w nich czas wygasniecia?
 
Już sobie poradziłem, mianowicie tak jak napisał elf zmodyfikowałem createaccount, po prostu dodałem pole sms code i wkleiłem sprawdzanie go w odpowiednim miejscu, teraz wszystko jest ok, za każdym razem trzeba po prostu wpisać kod smsa aby konto zostało utworzone.

Został mi już tylko jeden problem, mianowicie informacje o błędzie wyświetla na białej stronie, ale z tym to sobie już jakoś chyba poradzę
 
Ważna notka: weryfikację kodu dodaj na samym końcu, tuż przed zapytaniem utworzenia nowego konta, jak już wszystkie dane zostaną potwierdzone.
 
Fajnie że ktoś na takim serwerze zagra. o0
 
Moze to byc server jak Premia na RL Tibii, i raczej wiele osob by zagralo jesli ma np. drugi darmowy server ktory jest sukcesywny :)

Ale wielu sie kapnie, server widocznie tylko dla kasy, sama gra powinna byc darmowa, dodatki jednak nie.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top