• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ground speed

GarQet

Own3d!
Joined
Feb 10, 2009
Messages
1,381
Solutions
14
Reaction score
81
Znalazłem sobie w źródłach coś takiego:
Code:
Item::items[tile->ground->getID()].speed
Wie ktoś może gdzie mogę znaleźć ile dana powierzchnia ma speed'a? Bo ten kawałek kodu pobiera speed grounda, chcę się dowiedzieć jakiej on jest wartości, gdzie jest jakiś config do tego czy coś?
 
Dawno nie ruszałem żadnego OTS, ale o ile dobrze pamiętam... nie ma tego przypadkiem w items.xml?
 
Nie, nie ma.
Przykład:
Code:
<item fromid="5405" toid="5410" name="shallow water" />
Ta powierzchnia - woda, spowalnia gracza gdy po niej chodzi. Nie wiem gdzie jest odniesienie do tejże powierzchni w źródłach, po ID przecież nie wyszuka. Ma ktoś jakiś pomysł?
 
Last edited:
sorry, że odkopuje, ale nie ma sensu robić nowego tematu, a mam pytanie

+ Tibia.dat, inaczej zmiana w .otb nic nie da.

Nie da bo będą debugi czy jak? Bo przecież tibia.dat to tylko jest jakby dla gracza, a otb servera, tzn zmiany w tibia.dat nie powinny wpływać na grę na servie, tzn jak zmienie kratkom speed z 20 na 5000 to przecież nie będę tak szybko biegał na servie, bo server mi powie; "pierdol się, chodzimy ze speedem 20 i już"

to w sumie po co to edytować w tibia.dat (no zapewne ze względu, żeby jakiś debugów nie było, ale jak np. zmieniałem kiedyś by na mwalla można było wchodzić, to potem jakby na niego wchodziłem w grze tylko, że mnie od razu cofało, tzn była animacja, że ludzik próbuje wejść na mwall, ale natychmiast go cofało na poprzednią kratkę)
 
W tibia dat musi byc to samo co w otb. W innym wypadku będą debugi.
 
W tibia dat musi byc to samo co w otb. W innym wypadku będą debugi.

no niby tak, tzn jak się edytuje atrybuty danych itemów to napewno muszą być, ale takie rzeczy jak speed to też? bo jak w tym przypadku co podałem z magic wallem czy nawet jak ze ściany w tibia.dacie usunąłem blocking to postać próbowała wejść, ale ją cofało, a żadnego debuga nie było
 
Nie będzie debugów. Po prostu w kliencie postać będzie się przemieszczała z taką samą prędkością, jak dotychczas. Przykładowo, jeśli weźmiemy małą prędkość i zmienimy na dużą to postać według serwera będzie już dawno na nowej kratce, natomiast klient będzie powiedzmy... w połowie przemieszczania z kratki na kratkę.
 
Back
Top