• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Grubsza beta Win 8

Korzystałem z developer preview i muszę powiedzieć że na standardowym wyglądzie trochę dziwnie się człowiek czuje bez ikonek na pulpicie, co do funkcjonalności to sprawa wygląda fajnie i dość łatwo się jest przystosować bardzo fajną rzeczą jest interfejs metro ui, w wersji finalnej ma być opatentowany nowy system plików, podobno kilkanaście razy szybszy niż NTFS, co do szybkości w wersji dev nie powalała ona zbytnio jak na mój sprzęt. Poczekajcie lepiej na wersje finalną, nie ma się co zapędzać.
 
metroui, wstążka w explorerze: syf
win7: nowe menu start, podpinanie ikon do taskbara: syf
brak ikon na pulpicie? me gusta
ale ze 2 dni temu instalowałem 7 to się na 8 nie skuszę za szybko
o_O, jadą na wspólnym kluczu, śmieszne :D

poza tym To snap apps, you need a screen resolution of at least 1366 x 768 to śmiech na sali, jak narazie tablety mają 1280x720 albo mniej(fakt, niedługo powunny zacząć wychodzić fullhd jeśli już jakiegoś nie ma...)

poza tym jak chcą to dać na tablety to muszą nauczyć się oszczędzać miejsce(co prawda 7 też miał zajmować 16gb a po wszystkich aktualizacjach z pół roku temu było to niecałe 8 ale 8 na pewno będzie cięższy)
bo kto by chciał w urządzeniu bardzo przenośnym zaopatrzonym wyłącznie w drogą pamięc flash marnować tyle miejsca?

mam nadzieję, że integracja ze skydrivem będzie lepsza niż na win7 inaczej nikt nie będzie tego używać a jednak darmowe 25gb to jest coś(ale na razie dropbox jest wygodniejszy)
 
Last edited:
Metro UI da radę wyłączyć i podmienić na klasyczne start menu za pomocą jednego wpisu do rejestru.
 
Podobnież Saper wymiata w Windows 8, sam nie sprawdzałem.
 
Mi sie ogólnie metro kozacko podoba, w końcu zrobili coś co w niczym nie przypomina a jest naprawdę ładne. Problem jest w tym, że użyteczny jest imho na komórkach, bo przewijanie kafelek na kompie jest srednie
 
Back
Top