• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Gry 3d mmorpg.

kentash

sunwell.pl
Joined
Dec 1, 2012
Messages
287
Reaction score
21
Location
germany | Alabama
W co gracie/graliście ? Znacie jakieś fajne gry typu wow, 4 story, z rozbudowanym światem, masą misji, questów, pk też może być. Proszę tylko o nie podawanie, żadnych gier 3d z systemem widoku z góry czyt. LoL, bo wyjątkowo nie podobają mi się. Noi oczywiście gra online aby była. Myślę o 4story bo fajną grafikę ma. Do tej pory grałem w tibię, world of warcraft na priv serwerze, shaiya online. Możecie podać też odrazu jakieś dobre listy serwerów, zależałoby mi też o jak największej ilości graczy na danym serwie. Tibia szczerze mi się przejadła chyba, za każdym razem jak tylko wracam do niej to po 2-6 dniach kończę gre, i tak mam przez ostatni rok.
 
próbowałeś Tera Online? mogą być problemy z patchowaniem, sama gra waży tony (ściągałem 2 dni 2 noce) no i jest lekki problem z updaterem ale wystarczy wygoglować
 
Na chwilę obecną mogę polecić dwa tytuły, oba F2P, ale mikrotransakcje są przemyślane i IMO nie wpływają znacząco na balans gry (w odróżnieniu od tego, do czego przyzwyczaja nas Tibia i większość naszych kochanych OTS-ów), więc polecam grać na serwerach oficjalnych, a nie żadnych privach. Gry o których piszę to:
  • TERA Online - gra przekonała mnie do siebie głównie systemem celowania (no-target), bardziej wymagającym niż w większości dotychczasowych gier, co przekłada się na większą frajdę z PvP. Endgame jest znośny, mamy do wyboru kilka opcji PvE (nexusy, instancje) jak i PvP (battlegroundy, areny). Grafika jest naprawdę miła dla oka, chociaż osobom uczulonym na azjatycki styl (zarówno postaci jak i przesadnie skąpego ubioru) może się nie spodobać. Z ciekawych systemów trzeba wspomnieć o dość złożonym systemie polityki, który pozwala gildiom na startowanie w wyborach 'zarządcy' poszczególnych regionów na mapie świata, co przekłada się na prowizje pobierane od każdej transakcji z NPC-ami, ustalanie cen w sklepach, specjalne questy i mounty przeznaczone dla gildii rządzącej. W głosowaniu biorą udział wszyscy gracze, więc w interesie gildii jest zapewnić sobie jak najlepszą renomę na serwerze. Z doświadczenia polecam serwery PVP, bo serwery PvE potrafią szybko się znudzić.
  • AION - gra o równie wielkim potencjale co TERA, mimo, że na rynku figuruje już ładnych parę lat, grafika ciągle trzyma poziom. Dobra alternatywa dla osób, którym nie podoba się system no-target i wolą atakować moby klasycznie. Dzięki długiej żywotności tytułu, AION doczekał się już wielu update'ów przez co posiada rozbudowany endgame. Osobiście miło wspominam grę, ale grałem jeszcze przed przejściem na model F2P, na lekko zabugowanych serwerach, przez co na krótko po wbiciu level capa się zniechęciłem. Teraz, kiedy każdy może zagrać na oficjalnym bug-free serwerze, myślę, że sytuacja wygląda o niebo lepiej.
To tyle jeżeli chodzi o tytuły, które już wyszły. W tym roku natomiast ma pojawić się kilka gier MMORPG z którymi wiążę wielkie nadzieje i jeżeli myślisz o długoterminowym wyborze może warto zaczekać na ich premierę. Ja osobiście czekam na:
  • Everquest Next - kolejna gra twórców rewelacyjnego Everquesta, oraz mniej rewelacyjnego Everquesta 2. Zapowiadana przez twórców jako mmorpg nowej generacji, z elementami sandboxu i m.in. kształtowania terenu świata. Gra ma wyjść raczej w drugiej połowie 2014, ale już niedługo ma się pojawić Everquest Next Landmark, czyli software przeznaczony dla społeczności, służący do tworzenia własnych lokacji, które później mogą zostać dodane w grze.
  • WildStar - mmorpg w klimatach sci-fi. Nie interesowałem się specjalnie tym tytułem, ale trailery wyglądają zachęcająco, więc zainteresowanych odsyłam na YT.
  • TESO - musiałem wspomnieć o tym wieloosobowym wydaniu serii the elder scrolls, chociaż osobiście kompletnie taki pomysł do mnie nie przemawia, a gwoździem do trumny jest zeszłoepokowy model płatności pay 2 play. Ergo - nie będę się nawet rozpisywał.

TL;DR
Na teraz polecam TERĘ, ale w tym roku wychodzi dobrze rokujący Everquest Next.
 
Last edited:
A więc od jutra zaczynam grać w tera online i sprawdzę co i jak. Swoją drogą chciałbym wrócić do WoW'a priv serverów, i zaczynam grać na sunwell gdzie gra 3k+ graczy online, i tu pojawia się pytanie czy znacie jakieś lepsze servery, gdzie jest jeszcze więcej graczy online, lub macie jakąś ogarniętą liste serverów gdzie pisze ilu ludzi grać, tak samo jak tibia ma otservlist.org ! Wpisałem Wow list server itp, ale do dupy są te listy.
 
A więc póki co pogrywam na sunwell.pl w wow'a jeśli ktoś gra także to podajcie name swoje, jeśli ktoś by chciał pomóc w grze itp, mój nick to Elder From oraz Chlebek, i gram z 2 kolegami.
Oczywiście jeśli macie jakieś ciekawe gry jeszcze to możecie podać tytuły.
 
Back
Top