• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Hack otsa

szeos

Member
Joined
Sep 16, 2010
Messages
190
Reaction score
7
Location
Newcastle under lyme
Witam. Prowadzilem spokojnie swoj serwerer ( gralo 6-10 osob) serwer stal na serwerze dedykowanym z linuxem 6.

Dzisiaj okolo godzine temu serwer zostal zdemolowany , ktos pododawal sobie gm i grzebal w phpmyadminie

Code:
19:15 Asterix Obelix: yo
19:15 Antena Polsatu [150]: kurde
19:15 Asterix Obelix: payment
19:15 Antena Polsatu [150]: co jest
19:15 Asterix Obelix: hacked
7:17:38 PM
19:16 Asterix Obelix: uzywaj
19:16 Asterix Obelix: tfsa
19:16 Asterix Obelix: od elfa
19:16 Asterix Obelix: dalej
19:16 Asterix Obelix: :D

w jaki sposob ktos zdobyl haslo do phpmyadmina?

uzywam tfsa rev 3777

adres Megaevos.zapto.org
 
Czy ktos mogl by powiedziec gdzie jest luka?
Czy ktos ma pojecie jak moglo do tego dojsc?

Ngix i wszystko jasne?
Gdzie dokladnie jest luka w nginx(watpie zeby to mialo jakis zwiazek no ale spytac nie zaszkodzi)

Hasla znajduja sie w takich plikach jak config strony czy config serwera , wiec moze da sie jakos zablokowac dostep do tych plikow( odpowiednim chmodem? a moze je gdzies przeniesc?)

Nie wiem czy dobrze mysle jezeli ktos sie orientuje w tym temacie to prosze o odpowiedz




o i chyba postacie stracił ;/ MegaEvos 8.6 - Highscores

Mam databaze z ostatnich 24 godzin i wlasnie ja wgralem tylko chcial bym sie zabezpieczyc przed kolejnym hackiem
 
usuń houses.php i shopadmin ;D


To sa chyba sprawy techniczne? chyba ze sie myle i ma to jakis zwiazek z hackiem?


zmienilem teraz sciezke dostepu do phpmyadmina tak ze sam nie moge wejsc do phpmyadmina chyba ze przywroce poprzednia nazwe folderu zawierajacy phpmyadmina

Nie wiem czy to cos da skoro czlowiek ten ma haslo do mojej databazy? Raczej uniemozliwi mu to jakos wykorzystanie tego hasla?
chyba ze uzyje jakiegos managera do databazy?

Skoro nie mam uzywac ngixa to moze lighttpd? ew apache?
 
To sa chyba sprawy techniczne? chyba ze sie myle i ma to jakis zwiazek z hackiem?


zmienilem teraz sciezke dostepu do phpmyadmina tak ze sam nie moge wejsc do phpmyadmina chyba ze przywroce poprzednia nazwe folderu zawierajacy phpmyadmina

Nie wiem czy to cos da skoro czlowiek ten ma haslo do mojej databazy? Raczej uniemozliwi mu to jakos wykorzystanie tego hasla?
chyba ze uzyje jakiegos managera do databazy?

Skoro nie mam uzywac ngixa to moze lighttpd? ew apache?

Z płatnych zeus/litespeed. A z darmowych to apache/lighttpd (w ngixa się nie baw)
 
Dzieki , wiec usunelem shopadmina , house.php , zmienilem sciezke do phpmyadmina , dalem chomody 644 na configi. Co jeszcze moge zrobic?
 
Nie wpisalem tych komend ale za takie posty powinny byc jakies warny

Nie wiem czy to ma jakies wieksze znaczenie ale ip osoby ktora wlamala mi sie na serwer to 77.115.92.157 ( takie ip miala postac Goda ktorego sobie zrobil )
 
Back
Top Bottom