• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Host i TFS - 2 pytania

Status
Not open for further replies.

Aroxenti

Member
Joined
Feb 19, 2013
Messages
43
Reaction score
12
Cześć,

Dopiero zaczynam swoją przygodę z tworzeniem OTSów i mam takie dwa pytania jak na razie:
1. Ile tak +/- będę potrzebował RAM żeby host utrzymał mi OTS'a (8.6) z mapą EVO jak MoonOTS?
2. Czy ten https://otland.net/threads/8-60-the-forgotten-server-0-3-6-crying-damson-v8.147913/ TFS jest dobry na początek? (MoonOTS)

Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc.


PS: Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.
 
Fajnie by było zrobić EVO pod najnowszą Tibie ^^. Tak czy siak, muszę się teraz zabrać za szukanie DataPack'a i TFS'a.
Chciałem na razie od czegoś zacząć dlatego myślałem nad 8.6, ale jak się uda to zrobię pod najnowszego klienta :)

To teraz ile bym potrzebował RAM żeby host utrzymał takiego OTSa (10.76) EVO?
 
tfs 0.4 polecam dorobne fixy i masz gotowe ale ja teraz pracuje nad tfs 1.1 evo ots 10.76
a co do 8.6 to pisz jak coś potrzebujesz kompilacje czy coś...
A przy okazji jaki system i jaki budżet?

Polecam:
http://www.kimsufi.com/pl/

KS-3 Core™ i5-750 3740 4c / 4t 2.67 GHz+ 16 GB 2 TB 100 Mbps /128 14,99 € netto
( 59,99 PLN Netto) W trakcie uzupełniania stanów magazynowych
Ostatni serwer dostarczony: dzisiaj o godzinie 18:08.

To ci wystarczy mapka z 50 mb ma wiec 4 gb potrzebne napewno i gracze itp to z 250-300 powinno uciągną lub wiecej.
 
Zygus, jesteś smieszny, jeżeli nie jesteś pewien tego co piszesz to lepiej tego nie pisz, powiem ci tyle że miałem serwer z mapą 50 mb+/- na vpsie 3 gb ramu i vps utrzymywał spokojnie 50 aktywnych graczy, gdzie nie było pełnej optymalizacji, więc to co napisałeś chyba wyssałeś z palca, pod serwer z mapą ok. 50-70 mb spokojnie wystarczy vps/dedykowany 8 gb ramu, trzeba zwrócić uwagę również na inne parametry oraz czynniki, nie tylko od mapy to zależy : )
 
@zygus0001
Hm... na Otlandzie jak na razie znalazłem (0.4) tylko ten TFS co wrzuciłem w pierwszym poście a 1.1 też nie widziałem. Zresztą dość często widzę w temacie, że użytkownicy premium mają dostęp do większej ilości plików czy coś takiego, prawda to?
Jeżeli tak to jak można dostać tego premium'a/donatora bo na forum nic takiego nie znalazłem ^^.
Ten host co wysłałeś jest okej (60zł) Nie jest źle :)

I tak z innej beczki... jak Ci idą pracę nad tym EVO pod 10.76?
 
Już pobrałem wczoraj i odpaliłem tylko, że pod Tibie 10.41 ^^. Też myślę teraz nad EVO pod 10.76.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top