• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Hotpay.pl - Zabierają pieniądzę

ximmy

Member
Joined
Oct 31, 2009
Messages
374
Reaction score
6
To nie żadne hejty tylko opis prawdziwej sytuacji.

Wiele lat temu jak miałem jeszcze serwery tibijskie naliczyli mnie po wypłacie środków -300zł które musiałem zwrócić, bo operator nie mógł ściągnąć pieniędzy za sms ( HAHAHA ). Mija parę lat zakładam sklep internetowy, szukam szybkich płatności i myślę sobie - "wybaczę, może będzie dobrze". Rejestruje konto w serwisie płatności błyskawicznych hotpay.pl i nie robię tam nic ( NIC ZERO ). Po chwili się wylogowuje i wracam na stary, zaufany i polecany serwis dotpay.pl. Po kilku dniach przypominam sobie, że mam konto w hotpay.pl którego w ogolę nie ma opcji skasowania więc pisze maila do supportu, a oni mi odpisują, że muszę uregulować należność 200zł. Przypominam tylko się zarejestrowałem i nawet nic nie klikałem w serwisie. Pozdrawiam.
Post automatically merged:

@post nr dwa
Tak jak myślałem, chodzi o ten "dług" sprzed 2-3 lat który uregulowałem. Zrobiłem konto na tych samych danych i znowu to wskoczyło, a wcześniej musiałem uregulować żeby była możliwość usunięcia konta. żenada

tak działa serwis: HotPay.pl | Płatności Online | 1,45% dla każdego na start‎
Moja opinia o serwisie HotPay.pl czekam na wasze opinie o serwisie hotpay.pl
 
Last edited:
Wiadomość od hotpay.pl

Code:
Szanowny Panie,

przepraszamy za opóźnienie w odpowiedzi, natomiast musieliśmy zweryfikować informacje, które Pan do nas przesłał. Część z nich się pokrywa ze stanem faktycznym, a część nie. Konto powiązane z adresem, z którego się Pan z nami kontaktuje zostało założone 19 kwietnia 2018 roku. Twierdzenie jakoby "ledwo" założył Pan konto i pojawił się ujemny bilans jest nieprawdziwe. Być może założył Pan nowe konto na inny adres e-mail. Konto z e-mailem [email protected] ma datę rejestracji podaną powyżej.

Pana twierdzenie o uregulowaniu należności jest słuszne, natomiast kwota, którą Pan uregulował się nie zgadza. Księgowość dostarczyła nam informację o przychodzącym od Pana przelewie opiewającym na kwotę 136,80 PLN i był to przelew z końca 2018 roku, natomiast łączna kwota należności na ten moment wynosi 209,76 PLN, co po rozliczeniu Pana wpłaty daje 72,96 PLN do uregulowania. Oczywiście w pierwszej wiadomości wpłata, której Pan dokonał nie była uwzględniona. Finalnie więc, należność w kwocie 72,96 PLN nadal pozostaje wymagalna i jest to kwota po odliczeniu Pana wpłaty.

Prosimy o informację w jaki sposób chciałby Pan potraktować należność, która zalega na Pana koncie, byśmy mogli w odpowiedni sposób pokierować sprawą formalnie. Prosimy również o powstrzymanie się od komentarzy, wulgaryzmów i szargania dobrego imienia naszej firmy.

Serdecznie dziękujemy za kontakt, gdyby miał Pan jeszcze jakieś pytania - pozostajemy do dyspozycji.

Kabaret. Unikajcie firmy hotpay.pl. Już mi się nawet pisać nie chcę, a olać to.
Post automatically merged:

Jeszcze mała uwaga. jak sprzedajecie coś przez hotpay.pl możecie być stratni 2x, bo zrealizujecie zmaówienie, a później oni Wam napiszą, że nie mogli ściągnąć należności od klienta sms i wy musicie to pokryć. Czyli sprzedając coś przez hotpay może zdarzyć się tak, że oddacie towar za darmo + będziecie musieli za niego zapłacić firmie hotpay XD
Post automatically merged:

Kolejna wiadomość. Hotpay sugeruje, że to moja wina i źle dobieram klientów:
Code:
dliczenia zatem są skutkiem Pana działań, ponieważ to Pana witryna i działalność, a także Pana klienci doprowadzili do tego, że powstały odliczenia. Wszelkie roszczenia powinien Pan zatem kierować do swoich klientów, a nie do nas.
 
Last edited:
Hotpay... co to za wymysły.
Jak masz sklep internetowy to używaj czegoś zaufanego typu PayU/Przelewy24/Blik/BlueMedia.
 
@ximmy:
Nie chcę Ciebie rozczarować ale Dotpay robi tak samo. Zapewne każda firma robi tak samo i przerzuca te koszta na swoich klientów bo przecież nikt nikomu nie będzie sponsorował biznesu.

O co dokładnie chodzi? O wysłane smsy premium, które "opłacone" były przez osoby posiadające abonament na telefon a które w pewnym momencie przestały go opłacać. Wygląda to tak:
użytkownik wysyła sms premium -> hotpay/dotpay pobiera opłatę i dodaje ją od razu do Twojego konta -> użytkownik w następnym miesiącu (i w kolejnych) nie opłaca rachunku za telefon -> operator gsm nie wysyła w takim wypadku pieniędzy operatorowi płatności -> operator płatności ściąga pieniądze, których nie otrzymał, od Ciebie (bo fizycznie ich nie otrzymał a już Ci je wcześniej wypłacił)

Kabaret. Unikajcie firmy hotpay.pl. Już mi się nawet pisać nie chcę, a olać to.
Nie jest tak źle ;) Niektóre firmy potrafią tego typu sprawy od razu do windykacji wysyłać ;)
 
Back
Top