• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ile utrzyma ten shit?

Grabek980

New Member
Joined
Aug 9, 2010
Messages
70
Reaction score
0
Mam zamiar kupić vps'a dla 20 graczy (tak żeby się pobawić) i mam pytanie ile utrzyma ten vps graczy? przy mapie 10mb?


20 GB dysku twardego
50 GB transferu miesięcznego
512 MB - gwarantowany RAM
Procesor - 1,5 Ghz
1 adres IP
Windows Server 2008
Obsługa Primary i Secondary DNS
Pełna codzienna kopia bezpieczeństwa
 
50 ludzi przez kilka dni, później braknie Ci transferu. Nie polecam też brania Windowsa, serwery OTS lepiej hostować na linuxie.
 
To jaką maszynę polecacie (tanią) na biznes-host (win) (VPS) tanią.

Ponieważ chce ots postawić dla kolegów.
 
Serwer VPS #2/#3 to moim zdaniem absolutne minimum żeby zapewnić płynną rozgrywkę i nie martwić się, że przekroczysz transfer.

Jednakże tak jak wcześniej napisał Crypton3 - nie opłaca stawiać się serwera gier (nie tylko OTS-a) na Windows-ie jeżeli istnieje możliwość jego postawienia na Linux-ie. Ponadto wybrany przez Ciebie hosting jest nieco drogi. Tutaj masz znacznie tańszą ofertę o lepszych parametrach.
Ponieważ chce ots postawić dla kolegów.
Jeżeli nie chcesz wydawać ok. 25zł/m-c polecam spróbować zainstalować Ubuntu - darmowy i najpopularniejszy Linux na komputery stacjonarne - na Twoim PC i na nim postawić serwer. Jeżeli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem równie dobrze możesz zainstalować Ubuntu Desktop (z GUI czyli graficznym interfejsem takim jak np. w Windows-ie) zamiast Ubuntu Server (z CLI czyli wierszem poleceń).
 
W mintshost.pl jest tanio.
To prawda. Rzekłbym nawet, że bardzo tanio.

Z tego co mi wiadomo zostali jakiś czas temu wykupieni przez biznes-host.
 
Last edited:
Możesz się potargować z adminem o więcej transferu miesięcznego,
ale maszyna ci styknie do 90 ppl online :)
 
mintshost.pl tanio, dla kolegow wystarczy lecz na dłuższą metę nie polecam... Mozna te serwery zddosowac tosterem.
 
Back
Top