• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

instalacja klienta ftp ubuntu

straher

???
Joined
Mar 23, 2010
Messages
255
Reaction score
3
Witam, zaczne moze od tego, ze jestem totalne zero jesli chodzi o linux a moja dziesięciogodzinna batalia z tym systemem jak na razie skonczyla sie na niczym.

Zainstalowalem proftpd, ale za nic nie moge dodac uzytkownika aby sie polaczyc z serwerem przez total commander.

Dodatkowym problemem jest serwer apache, niby dziala, ale mimo wielogodzinnej gimnastyki nie idzie odpalic phpmyadmin (zainstalowalem phpmyadmin ale po wpisaniu adresu [ip]/phpmyadmin zwraca mi 404).

Pomocy!
 
OK, dziekuje, phpmyadmin wstal. Czy ktos wie jak utworzyc uzytkownika ftp ktory ma nieograniczone prawa? Wczoraj udalo mi sie utworzyc jedynie takiego, ktory ma prawo do przegladania, ale bez mozliwosci modyfikacji czy dodania czegos nowego.

probowalem z adduser --system ale nie działa
 
Ustaw sobie w configu proftpd aby root mógł się logować i zwyczajnie się nim zaloguj. Choć nie jest to zbyt rozsądne, ale przynajmniej ma nieograniczone prawa.
 
L
O
L

Ustaw sobie w configu proftpd aby root mógł się logować i zwyczajnie się nim zaloguj. Choć nie jest to zbyt rozsądne, ale przynajmniej ma nieograniczone prawa.

Radzę zainstalować proftpd-mod-mysql i poczytać poradniki na ten temat. :)
 
w internecie pisza glownie zeby wlasnie roota nie ruszac bo to zmniejsza bezpieczenstwo serwera ale nigdzie nie wyjasniaja jasno jak dodac uzytkownika o nieograniczonych prawach (tak abym mogl edytowac pliki poza 'swoim' folderem)
 
Wlasnie Ci to odradzaja.
To zgrywaj sobie do swojego folderu a pozniej kopiuj przez mc.
 
Back
Top