• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

instalacja tfs na serwer

Zna ktoś jakiś dobry poradnik którzy pomoże od początku zainstalować tfs 0.4 na serwerze? Znalazłem jakiś poradnik, ale na tym się zatrzymałem



tutaj jest starsza wersja tfs, a mi potrzeba 0.4
Jak jest sposób na wrzucenie na serwer tfsa juz skompilowanego?

No, ale windows czy linux?
 
wrzucasz przez ftpa, tak czy siak jakbyś wrzucał zmodyfikowane źródło to z svna nie zrobisz
 
Zależy jakiego masz linuksa ; p.

Jeżeli debian to wpisz w google: `debian ots ultimate compile guide otland` to znajdzie temat Elfa, w którym jest wszystko ładnie opisane.
 
ściągasz sobie normalnie paczkę soruce, wrzucasz na dedyka przez np (winscp) i wypakowujesz i idziesz dalej z poradnikiem.
 
właśnie napisalęm że zatrzymuje się tu



jak zainstalowac 0.4?

Te linki nie działają od czasu przeniesienia Otlandu do USA.

Tutaj masz link do zawsze najnowszej wersji: Subversion

Możesz zainstalować lynxa i zalogować się na Otland, po czym przejść do tego adresu. Lynx to konsolowa przeglądarka internetowa. Metoda harda, łatwiej wgrać przez WinSCP, bo FTP nie masz a WinSCP działa na zasadzie SSH, wtedy zapodajesz mu ten sam klucz co do Putty tak jak ci mówiłem pisałem.
 
przerzucilem trunki na serwer, przy kompilowaniu mam ten błąd

hostname:~/forgottenserver# cd source
hostname:~/forgottenserver/source# cd trunk.r3748
hostname:~/forgottenserver/source/trunk.r3748# chmod +x autogen.sh
hostname:~/forgottenserver/source/trunk.r3748# ./autogen.sh && ./configure --enable-mysql --enable-server-diag && make
./autogen.sh: line 1: autoreconf: command not found

z tym sobie poradzilem, nie mialem zainstalowanego autoreconfa


teraz jest ten błąd
configure: error: "boost::unordered_set header not found."
 
Last edited:
Code:
aptitude install libboost-date-time1.42-dev libboost-date-time1.42.0 libboost-filesystem1.42-dev libboost-filesystem1.42.0 libboost-iostreams1.42.0 libboost-regex1.42-dev libboost-regex1.42.0 libboost-serialization1.42-dev libboost-serialization1.42.0 libboost-system1.42-dev libboost-system1.42.0 libboost-thread1.42-dev libboost-thread1.42.0 libboost1.42-dev
spróbuj po tym
 
po komendzie ./build.sh niby kompiluje, ale pod koneic wyrzuca taki błąd

g++: Internal error: Killed (program cc1plus)
Please submit a full bug report.
See <file:///usr/share/doc/gcc-4.4/README.Bugs> for instructions.
g++: Internal error: Killed (program cc1plus)
Please submit a full bug report.
See <file:///usr/share/doc/gcc-4.4/README.Bugs> for instructions.
make[1]: *** [chat.o] Error 1
make[1]: *** Waiting for unfinished jobs....
make[1]: *** [combat.o] Error 1
g++: Internal error: Killed (program cc1plus)
Please submit a full bug report.
See <file:///usr/share/doc/gcc-4.4/README.Bugs> for instructions.
g++: Internal error: Killed (program cc1plus)
Please submit a full bug report.
See <file:///usr/share/doc/gcc-4.4/README.Bugs> for instructions.
make[1]: *** [actions.o] Error 1
make[1]: *** [beds.o] Error 1
^Cmake[1]: *** Deleting file `baseevents.o'
make[1]: *** [baseevents.o] Interrupt
make: *** [all] Interrupt

co jest nie tak?
rev 3748 tfs 0.4
 
nie uzywasz w ogole build.sh, tylko najpierw configure~, pozniej ./autogen sh i na koniec wpisujesz make
 
tile.cpp:(.text+0x3e8b): undefined reference to `Combat::DamageToConditionType(CombatType_t)'
weapons.o: In function `Weapon::useFist(Player*, Creature*)':
weapons.cpp:(.text+0x1382): undefined reference to `Combat::doCombatHealth(Creature*, Creature*, int, int, CombatParams const&)'
weapons.o: In function `Weapon::internalUseWeapon(Player*, Item*, Creature*, int) const':
weapons.cpp:(.text+0x2439): undefined reference to `Combat::doCombatHealth(Creature*, Creature*, int, int, CombatParams const&)'
weapons.o: In function `WeaponMelee::useWeapon(Player*, Item*, Creature*) const':
weapons.cpp:(.text+0x2639): undefined reference to `Combat::doCombatHealth(Creature*, Creature*, int, int, CombatParams const&)'
weapons.o: In function `Weapon::internalUseWeapon(Player*, Item*, Tile*) const':
weapons.cpp:(.text+0x27ed): undefined reference to `Combat::postCombatEffects(Creature*, Position const&, CombatParams const&)'
collect2: ld returned 1 exit status
make[1]: *** [theforgottenserver] Error 1
make[1]: Leaving directory `/tmp'
make: *** [all] Error 2

ładowało się z 15 minut
 
ładowało się z 15 minut

./autogen.sh
./configure --enable-mysql --enable-server-diag
./build.sh

I za każdym razem na czysto kompiluj tzn wypakowuj pliki na nowo jak Ci nie wyjdzie.
 
nie uzywasz w ogole build.sh, tylko najpierw configure~, pozniej ./autogen sh i na koniec wpisujesz make
Pierdolisz jak niezdrowy, nie słuchać go.

./autogen.sh
./configure --enable-mysql --enable-server-diag
./build.sh

I za każdym razem na czysto kompiluj tzn wypakowuj pliki na nowo jak Ci nie wyjdzie.
LOL ?! WTF, co za pierdoły.

Za każdym razem możesz wpisać 'make clean' aby wyczyścić, to pomaga, ale wypakowywać źródła ?!
 
Pierdolisz jak niezdrowy, nie słuchać go.


LOL ?! WTF, co za pierdoły.

Za każdym razem możesz wpisać 'make clean' aby wyczyścić, to pomaga, ale wypakowywać źródła ?!


No ja o tym wiem, że można ale zaraz by zadawał kolejne pytania "PO CO, DLACZEGO"...
 
Pierdolisz jak niezdrowy, nie słuchać go.

Wybacz mistrzu, ale tak jest dla mnie pewniej, z reszta napisalem xexamowi na pm tak samo i po make clean mu podzialalo zanim ktos to tutaj napisal. Poza tym wiele razy mowilem, ze nie jestem zadnym specem a po prostu staram sie pomoc, tacy Wybitni Geniusze jak Ty, Czcigodny Moderatorze z cala pewnoscia nie moga poswiecac calego swojego czasu na odpowiadanie poczatkujacym tworcom otsow.
 
No ja o tym wiem, że można ale zaraz by zadawał kolejne pytania "PO CO, DLACZEGO"...
Ale wypakowanie źródeł to lamerski sposób i wątpię nawet żeby pomógł bo daty plików się nie zmienią i wciąż będą w użyciu stare, skompilowane pliki gotowe do linkowania.
 
A spróbuj w Makefile.am zmienić:
[cpp](OPTIONAL_FLAGS) -D_THREAD_SAFE -D_REENTRANT -Wall -Wextra -Werror -Wno-strict-aliasing[/cpp]
na
[cpp](OPTIONAL_FLAGS) -D_THREAD_SAFE -D_REENTRANT -Wall -Wextra -Wno-strict-aliasing[/cpp]
Nie mam 100% pewności czy to zadziała i proszę nie krytykować ; ]
 
Back
Top