• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Internet bezprzewodowy

Dartanio

New Member
Joined
Jan 1, 2010
Messages
100
Reaction score
0
Witam

Słuchajcie ludzie moja siostra kupiła sobie laptopa i poprosiła mnie w wyborze neta bezprzewodowego do niego, sam takiego nie używam i nie ogarniam się w tym temacie. Co polecacie? Dodam, że internet nie ma być jakoś zajebiscie szybki, wystarczy ze bedzie stabilny i w dobrej cenie.

z góry dzięki :)
 
Last edited:
Nie będzie stabilny ? Chyba przydałby się stabilny :)

Polecam Play Online ;)
 
W dużej mierze to zależy od Twojej odległości od usługodawcy.
Z tego co wiem najlepszy zasięg ma Era (Blue connect) and nie polecam, polecałbym bardziej Plus (teraz mają jakieś promocje, że stała cena 35 zł i prędkość do 1mb/s).
 
Poprawiłem, mały błędzik :]

Oferta z orange wydaje mi sie najlepsza bo nie ma limitu pobierania danych a wiem, że moja siostra ściąga dużo filmów do tego jest w + - w podobnej cenie co w Play
 
@up
srednio bezprzewodowka sie nadaje do sciagania filmow.
 
O ściąganiu filmów zapomnij, zrobią wszystko żeby ci neta przyciąć. Warto uważnie czytać umowę, a nie hasła reklamowe.
 
Co inny user to inne zdanie, ciężko wybrać ten "najlepszy". Przeszukałem troche wujka google i każdy ma podobne ceny, prędkość i limit transferu.
Zostawię ten wybór siostrze :p
 
Ja myślę, że najprościej by było wybrać Play Online. Nie potrzebujesz żadnej umowy i wykupujesz transfer wtedy kiedy potrzebujesz ;3
 
Jak mieszkasz na jakiejś wsi to wiadomo też że najlepszy będzie ten który ma tam najlepszy zasięg :p
 
Ja mam w Orange Free Dom Pro to jest ta nowa technologia CDMA. Internet chodzi zajebiscie jak jest limit jak juz go nie pa robi sie kupa :(. Internet z limitem osiaga predkość nawet do 2mb a mieszkam na wsi ale nie na jakims zadupiu.
 
play to tylko 1mb/s i tylko w miastach
era też ma chujowy zasięg

obecnie najlepszy to orange/plus

sam mam orange i w szkole ciagnie mi nawet 700kb/s transfer, upload kuleje;/
na wsi net działa ale wolno a to z powodu braku sieci 3G+++ (na sprawdzenie poczty, gg starczy)


działa nawet podczas podroży samochodem
 
Korzystalem z uslug Orange przez ponad pol roku i polecam ;)
po tygodniu czasu przekroczylem transfer 2 GB a mimo tego internet chulal dalej przez pare dobrych tygodnii :p
 
a więc tak.
Korzystam z internetu bezprzedwodowego od iplusa, fakt mówią że prędkość DO 1mega, oczywiście takowa jest, czasami ale dopiero po dokupieniu sobie rutera od iplusa, na usb modemach idzie max 250kb's.
Ściaganie filmów=fail. W iplusie i orange są jasno określone zasady, podstawowy abonament 1giga na miesiąć, można dokupić sobie jakiśtam dodatkowy transfer ale to jest nie warte. Obecnie posiadam limit 6giga i płacę około 70zł (poyebane wiem), jestem klientem iplusa ładnych parę lat (2-4lata) lecz jeśli miałbym coś ci polecić to idź do orange.
Czego zdecydowanie nie polecam? Nie polecam ery, ponieważ:
1 ma niewiele odbiorników
2 patrzyłem u sąsiada w ofercie od ery, podstawowy abonament 300 mega za 35 zł więc... nawet na youtube by sobie muzyki nie posłuchała.

Co do play, nie wiem, sieć nadal się rozwija wręcz w galopującym tempie, radzę popatrzyć na dwóch developerów: Orange i Play
 
Back
Top