• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

iPad mini - Premiera prawdopodobnie niebawem

squidy

Member
Joined
May 18, 2009
Messages
508
Reaction score
23
Location
Gorzów Wielkopolski
Ostatnio postanowiłem sobie sprawić tablet, byłem już zdecydowany na nexusa 7, teraz jednak okazało się ze najprawdopodobniej 23 października ma być prezentacja nowego ipada mini (7,85"). Ma on kosztować ok 1100 zł co sprawia, że będzie prawdopodobnie lepszym wyborem niż nexus/kindle fire, gdyż moim zdaniem androidowi trochę jeszcze brakuje do ios.


http://www.apple.com/ipad-mini/overview/

Jakie są wasze odczucia? Ktoś jeszcze jest tym zainteresowany?
 
Last edited:
Zależy czego wymagasz od tabletu i jak go będziesz wykorzystywał. Jeśli wolisz otwartość, lubisz grzebać w systemie, mieć większe możliwości customizowania wyglądu, zmieniać softy itp. bierz Androida. Jeśli tablet ma służyć głównie do internetu, gier, ebooków itp. to bierz iPada.
 
Zależy czego wymagasz od tabletu i jak go będziesz wykorzystywał. Jeśli wolisz otwartość, lubisz grzebać w systemie, mieć większe możliwości customizowania wyglądu, zmieniać softy itp. bierz Androida. Jeśli tablet ma służyć głównie do internetu, gier, ebooków itp. to bierz iPada.
Softy się zmienia raczej wtedy kiedy coś działa do dupy, a na ios raczej wszystko chodzi przyzwoicie :D Ale co do wyglądu to po części masz rację, chociaż też pojawiają się modyfikacje do ios
 
To uczucie kiedy po kilku latach użytkowania jabłuszka z fanboja apple'a przemieniasz się w hejtera apple'a.
 
Jest otwarty i otwarty. Największe możliwości miał chyba maemo. Zabrakło tylko wsparcia zarówno użytkowników jak i producenta. Android jest chyba na drugim miejscu. Ale jeśli android i ios wyglądają jak mac i chrome pod względem ustawień to bym czekał na win8 x86/x64 i sposób wyłączenia metro. Szkoda tylko miejsca i ramu trochę
 
Jest otwarty i otwarty. Największe możliwości miał chyba maemo. Zabrakło tylko wsparcia zarówno użytkowników jak i producenta. Android jest chyba na drugim miejscu. Ale jeśli android i ios wyglądają jak mac i chrome pod względem ustawień to bym czekał na win8 x86/x64 i sposób wyłączenia metro. Szkoda tylko miejsca i ramu trochę
Przypominam o tym, że generalnie ilość mobilnych aplikacji na windowsa nie powala :D
 
Po latach używania telefonu z Androidem miałem (nie)przyjemność poużywania iPhone'a... gdzie są ustawienia pytam się?! Bo chyba "TO" to nie są wszystkie ustawienia, nie?! A no są.
Teraz weźmy aplikacje których używałem z Android Marketu... oo, nie ma? A no nie ma odpowiedników w Apple Storze.

I wpisuj se hasło przy instalacji darmowej apliakcji z AppStore :)

Aaaa: Siri, what's the weather outside? <crash>
 
Na win pewnie brakuje nieco dotykowych zabawek. Nie wiem jak ma się dzwonienie po gsm na takich urządzeniach. Ale tablet powinien działać jeśli ramu nie zabraknie. I jak weźmiesz na "stacjonarnym"(nie-arm ze zminimalizowamym zużyciem energii)to aplikacji nie zabraknie. Fakt faktem wszystkie uzywajace eventów typu onMouseHover odmówią współpracy prawdopodobnie. Ale aż tak dużo ich nie ma chyba. A na mniejszym ekranie rozsądnej rozdzielczości metro się sprawdzi na prawdę dobrze. Jeśli pominąć, że z poziomu metro ie nie byłem w stanie uruchomić instalacji jakiejkolwiek innej przeglądarki. Co prawda mieszany interfejs budzi kontrowersje jednak system jest zadziwiająco wydajny. Różnica jest zauważalna gdy porównuje 7 jako główny z 8 na maszynie wirtualnej działającej w tej 7 z połowa pamięci
 
@Lanceq ale wydaje mi się że to dziala w dwie strony. Wiele aplikacji z ios tak samo nie ma na androidzie prawda?

@zakius co do win 8 to ogólnie nie ma za dużo aplikacji :p I to będzie glowna wada win8, bo sam system dziala przyzwoicie
 
ale mówię o stacjonarnej wersji cały czas a na to to 99% z win7 zadziała + market
 
No to stacjonarna wersja windowsa 8 jest w porządku, tylko że metro ui (no tak, teraz już chyba modern ui) jest mało użyteczne na niedotykowym urządzeniu. A z drugiej strony używanie aplikacji z normalnego pc na tablecie też trochę mija się z celem, bo nie będzie to zbyt wygodne.
 
Na 10" metro chrome, metro firefox będą działać ładnie myślę. Klient poczty jakiś jest, komunikator jest(co prawda gada nie ma, ale o ile się nie mylę zakładając konto zobowiązujesz się do używania oryginalnego klienta), pogoda jest, wtw jest w stanie używać metro powiadomien(normalne nie są widoczne jak metro działa), mpc i umplayer będą działać, foobar może sprawiać problemy. Pominąłem coś?
 
na metro jest już chrome bo na kompie nawet mogę używać, ale jakoś nie jest to wygodne. Ale wydaje mi się że do używania takich rzeczy o jakich mówisz dużo lepszy będzie jakiś fon z androidem i ultrabook 11" :D
 
interfejsy linuksowe są raczej ciężkie(nawet w porównaniu z win7), a ARM w porównaniu z ix86 i amd64 leży i kwiczy pod względem wydajności
czyli z 4.1 to MOŻE sgs3 jakoś działa, niby pracowali nad płynnością, ale w średnich juz niewiele pomogło
ultrabook mówisz? mi by to nic nie dało, laptopowa klawiatura jest już za mała(i płaska) dla mnie, wolałbym mniej zapłacić, zbudować sobie jakąś podstawkę i do tabletu z win8 podłączyć mysz i klawiaturę NORMALNE

w poprzednim poście zapomniałem, że niektórzy używają skajpaja
otóż skajpaj metro juz oficjalnie jest, wypuszczą go w dniu premiery 8 chyba

każdy zrobi co będzie chciał, wiadomo
 
Wkurzyłem się na ten AppStore.
Właśnie zamieniłem iPhone 5 na Galaxy Nexus i już nikt mnie do iPhone'a nie przekona...
 
Back
Top