• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Items] Broszka error

patryk1290

New Member
Joined
Mar 13, 2011
Messages
47
Reaction score
2
Witam mam skrypt który działa tak, jeśli naciśniemy na item id : 4873
powinien nam zmienić outfit na taki jak by to ująć " bagienny-szary " jest to bardziej jak monster out
i nie działa to tak jak powinno
o to skrypt
PHP:
function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)
if item.itemid == 4873 then
doCreatureChangeOutfit(cid, 12, -0 )
else
doCreatureChangeOutfit(cid, Citizen)
return true
end
end

a tutaj to co wyświetla w konsoli po użyciu itemu
PHP:
in function 'doCreatureChangeOutfit'
    data/actions/scripts/brocha.lua:3: in function <data/actions/scripts/brocha.lua:1>
wie może ktoś w czym problem? ja skrypterem nie jestem, dla tego proszę was o pomoc w tym zadaniu : p, z góry dziękuję.

REP+
 
Poprawne użycie doCreatureChangeOutfit:
Code:
local outfit = getCreatureOutfit(cid) -- pobieranie aktualnego outfitu gracza
outfit.lookType = 128 -- zmiana looktype outfitu, looktype 128 to akurat outfit citizena
doCreatureChangeOutfit(cid, outfit) -- ustawienie graczowi (cid) powyzszego outfitu
W outficie możesz jeszcze zmieniać takie zmienne jak: lookHead, lookAddons, lookFeet, lookBody, lookLegs.
 
Wielkie dzięki oczywiście rep+ dla cb :)
tylko mam takie pytanie w konsoli po użyciu tego itemu wyskoczyło mi takie coś
PHP:
[Error - Action Interface]
data/actions/scripts/brocha.lua:onUse
Description:
attempt to index a nil value
stack traceback:
    [C]: in function 'doCreatureChangeOutfit'
    data/actions/scripts/brocha.lua:6: in function <data/actions/scripts/brocha.lua:1>
ale outfit normalnie został zmieniony, nie wiem może to co mi podałeś zapisałem w złym miejscu
PHP:
function onUse(cid, item, frompos, item2, topos)
if item.itemid == 4873 then
local outfit = getCreatureOutfit(cid) -- pobieranie aktualnego outfitu gracza
outfit.lookType = 128 -- zmiana looktype outfitu, looktype 128 to akurat outfit citizena
doCreatureChangeOutfit(cid, outfit) -- ustawienie graczowi (cid) powyzszego outfitu
doCreatureChangeOutfit(cid, Citizen)
else
return true
end
end
Aha i w sumie to lepiej by było jak by ten outfit był cały czas zmieniony gdy gracz ma założony ten item na np. miejscu strzały, jeśli mógł być to dla mnie uczynić ;D jeśli nie to spoko ważne że chociaż tak działa :p
 
Dobrze widzę? Ktoś kupił licencję xenforo i zrobił forum na którym będzie może max 200 zarejestrowanych userów? Nieźle :D
 
Back
Top