• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jak pobrać imię NPC'a?

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
Załóżmy mam skrypt, ale nie chcę mi się robić 4 różnych versji tylko zrobić w tabeli


[] = {,,, npcName = "ziomek"},
[] = {,,, npcName = "tauron"},
[] = {,,, npcName = "trol"},

i potem do wielu npc przypisać jeden skrypt, ale pozostaje wkestia, jak sprawdzić imię npc'a, która funkcją i jak zastosowaną?

myślę, że trzeba sprawdzić to funkcją getCreautureName(uid), ale jak sprawdzić uid npc'a, z którym gadamy jakby?
 
Ja Cię pierdole, wchodzę na otland po dłuższej przerwie, a tu kolejny temat: "POSZUKAJCIE ZA MNIE PLXXXX"
Code:
LUA_FUNCTIONS.txt
- coś Ci to mówi? Nawet nie musisz zaglądać do źródeł, tylko wystarczy spojrzeć w dokumentację. Ale chuj, lepiej napisać temat na forum i niech trolle szukają. Dobra, to jak już się wypowiedziałem i poświęciłem te kilka chwil na wypowiedź, to stracę jeszcze kilka sekund i Ci to znajdę:
getCreatureByName(name)
 
Ja Cię pierdole, wchodzę na otland po dłuższej przerwie, a tu kolejny temat: "POSZUKAJCIE ZA MNIE PLXXXX"
Code:
LUA_FUNCTIONS.txt
- coś Ci to mówi? Nawet nie musisz zaglądać do źródeł, tylko wystarczy spojrzeć w dokumentację. Ale chuj, lepiej napisać temat na forum i niech trolle szukają. Dobra, to jak już się wypowiedziałem i poświęciłem te kilka chwil na wypowiedź, to stracę jeszcze kilka sekund i Ci to znajdę:

Wyjdz
 
@Dominika
No fakt, źle przeczytałem. [Co jeszcze bardziej potwierdza to, co napisałem w swoim 1 poście]

kuzara jak wyskakujesz z ryjem do nooba to sam też bądź wporzo
Tu nie chodzi o to, ale wcześniej jak wchodziłem, to Seminari wyskakiwał z ryjem do noobów, a sam nawet nie spojrzy do załączonej dokumentacji, tylko napisze od razu temat na otlandzie.

@Seminari
Heuhauehaeh, Ty starasz się pomóc? O kurwa, nie umiesz znaleźć funkcji w dokumentacji, a Ty mi piszesz, że chcesz pomóc. Uważasz mnie za hejtera? Myślisz, że nic nie potrafię? Okej, Twoje zdanie, ale napiszę to kolejny raz, bo widząc Twoje zdanie nasuwa mi się tnet, czyli skupisko dzieci. Chuj Ci do tego, co potrafię. Nie muszę nikomu udowadniać swojej wiedzy, a szczególnie pomagać innym za darmo. Chcesz się przekonać, co do moich umiejętności? Zapraszam na PW, ale pamiętaj, mój czas kosztuje.
 
Last edited:
Najważniejsza sprawa, czy ten skrypt jest do NPC, czy do jakiegoś eventu?
 
@Dominika
No fakt, źle przeczytałem. [Co jeszcze bardziej potwierdza to, co napisałem w swoim 1 poście]


Tu nie chodzi o to, ale wcześniej jak wchodziłem, to Seminari wyskakiwał z ryjem do noobów, a sam nawet nie spojrzy do załączonej dokumentacji, tylko napisze od razu temat na otlandzie.

Się chuju nie popłacz, jak ktoś naprawdę oczekuje pomocy to staram mu się pomóc, ale jak pierdoli bo pierdoli bo mu się nie chce to tak jest, fakt, mogłem zobaczeć do libów, nie pomyślałem akurat, ale ty dziwko hejtujesz przy czym nic nie umiesz.


Najważniejsza sprawa, czy ten skrypt jest do NPC, czy do jakiegoś eventu?

zrobie sobie np. skrypt o nazwie "podroze" i dam tam np.:

{
["Thais"] = {npcs = {"captain jack", "kapitan zielony ryj", "pan przewoznik"}, cost = 150, effect = 15},
["Carlin" = {npcs = {"captain jack", "kapusta"}, cost = 240, effect = 25},
}


getNpcId() or getNpcCid()

dzięki, spróbuje tego :)
 
Back
Top