• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jak skomplikować TFS na Linux Mint (Bardzo Proszę o pomoc.)

PanSpeedy

New Member
Joined
Mar 12, 2011
Messages
20
Reaction score
0
Witam.
Na wstępie, jestem użytkownikiem Linuxa od nie dawna, dopiero się ucze jego obsługi dlatego też proszę was o wyrozumiałość i cierpliwość.
Chciałem sobie skomplikować TFS na Linuxie, szukałem w necie jakiegoś Tutorialu/Poradnika znalazłem mnustwo lecz żaden nie pomógł mi w komplikacji, znalazłem poradnik który jest fajnie ładnie wszystko lecz... te paczki do uruchomienia Silnika nie działają mi, żadna paczka mi z takimi nie działą mianowicie chodzi mi o to
Code:
apt-get install libboost1.42-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 libsqlite0 libsqlite0-dev libsqlite3-0 libsqlite3-dev sqlite3 lua5.1 libmysql++-dev libgmp3-dev subversion make g++ libxml2 libxml2-dev libxml++2.6-dev libmysqlclient15-dev mysql-client-5.1 mysql-common mysql-server-5.1 gcc cpp automake autoconf pkg-config
Sam sobie nie mogę już poradzić.

System
Linux Mint 13 (Maya)
32 bity


Oto co pokazuje mi się w konsoli gdy chce zainstalować te paczki.
Code:
# apt-get install libboost1.42-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 libsqlite0 libsqlite0-dev libsqlite3-0 libsqlite3-dev sqlite3 lua5.1 libmysql++-dev libgmp3-dev subversion make g++ libxml2 libxml2-dev libxml++2.6-dev libmysqlclient15-dev mysql-client-5.1 mysql-common mysql-server-5.1 gcc cpp automake autoconf pkg-config
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Uwaga, wybieranie "libmysqlclient-dev" zamiast "libmysqlclient15-dev"
Pakiet libboost1.42-dev nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.

Pakiet mysql-client-5.1 nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.
Jednak następujące pakiety go zastępują:
  mysql-client-5.5

Pakiet mysql-server-5.1 nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.
Jednak następujące pakiety go zastępują:
  mysql-server-core-5.5 mysql-server-5.5

E: Pakiet libboost1.42-dev nie ma kandydata do instalacji
E: Pakiet mysql-client-5.1 nie ma kandydata do instalacji
E: Pakiet mysql-server-5.1 nie ma kandydata do instalacji
 
Last edited:
te paczki do uruchomienia Silnika nie działają mi, żadna paczka mi z takimi nie działą

19453745.jpg


Pokaż co zwraca konsola jak instalujesz pakiety.


@EDIT

Z tego co wkleiłeś oznacza, że niektóre są zastępowane a do niektórych nie ma repozytoriów, zdobądź aktualne repo i wrzuć, potem update, upgrade i pakiety powinny się zainstalować.
 
Last edited by a moderator:
Na debianie mulą mi się filmy i nie wiem czemu a z Mintem jest wszystko Ok.
 
To multiboot, jak będzie oglądać to może i mięty używać a jak uruchamia serwer to deb. Proste(co prawda najwyżej mały test w domu działać będzie ale nie mój problem)
 
sudo apt-get install libboost-all-dev mysql-server mysql-client
 
Przepraszam że tak długo nie odpisywałem, trou twoje paczki się zainstalowały bez problemy, opisal by ktoś jak dokładnie komplikować tfs 0.3.6 na Linuxa, nie moge znalesć jakiegoś dobrego poradnika na ten temat.
 
Przepraszam że tak długo nie odpisywałem, trou twoje paczki się zainstalowały bez problemy, opisal by ktoś jak dokładnie komplikować tfs 0.3.6 na Linuxa, nie moge znalesć jakiegoś dobrego poradnika na ten temat.

Sprawdź dokumentacje w głównym folderze
 
Czy mógł by ktoś wyjaśnić mi krok po kroku jak skomplikować tego tfs zmieniłem silnik nawet na TFS 0.4.
 
Czy mógł by ktoś wyjaśnić mi krok po kroku jak skomplikować tego tfs zmieniłem silnik nawet na TFS 0.4.

Dokumentacja:


Code:
You need to get on root user or use sudo for almost all below operations.

                Download required packages
                        Launch a terminal, and paste in the following commands:
                                apt-get install libboost1.38-dev libboost-system1.38-dev libboost-filesystem1.38-dev libboost-date-time1.38-dev libboost-regex1.38-dev libboost-thread1.38-dev libgmp3-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 lua5.1 libsqlite0-dev libsqlite3-dev sqlite3 libmysql++-dev libmysqlclient15-dev mysql-client-5.0 mysql-server-5.0 mysql-common libxml2-dev libxml++2.6-dev cpp gcc g++ make automake autoconf pkg-config subversion liblua5.1-sql-mysql-dev liblua5.1-sql-sqlite3-dev zlib1g-dev zlib1g

                Download sources
                        Launch a terminal, and paste in this command:
                                svn co http://svn.otland.net/public/forgottenserver/tags/0.3.6pl1

                Compiling
                        Launch a terminal, and type this:
                                cd 0.3.6pl1 && ./autogen.sh && ./configure --enable-sqlite --enable-server-diag && make
 
Code:
 apt-get install libboost1.38-dev libboost-system1.38-dev libboost-filesystem1.38-dev libboost-date-time1.38-dev libboost-regex1.38-dev libboost-thread1.38-dev libgmp3-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 lua5.1 libsqlite0-dev libsqlite3-dev sqlite3 libmysql++-dev libmysqlclient15-dev mysql-client-5.0 mysql-server-5.0 mysql-common libxml2-dev libxml++2.6-dev cpp gcc g++ make automake autoconf pkg-config subversion liblua5.1-sql-mysql-dev liblua5.1-sql-sqlite3-dev zlib1g-dev zlib1g
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Uwaga, wybieranie "libmysqlclient-dev" zamiast "libmysqlclient15-dev"
Pakiet mysql-client-5.0 nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.
Jednak następujące pakiety go zastępują:
  mysql-client-core-5.5 mysql-client-5.5

Pakiet mysql-server-5.0 nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.
Jednak następujące pakiety go zastępują:
  mysql-server-core-5.5 mysql-server-5.5

Pakiet libboost1.38-dev nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.

E: Pakiet libboost1.38-dev nie ma kandydata do instalacji
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libboost-system1.38-dev
E: Nie udało się znaleźć żadnego pakietu według wyrażenia regularnego "libboost-system1.38-dev"
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libboost-filesystem1.38-dev
E: Nie udało się znaleźć żadnego pakietu według wyrażenia regularnego "libboost-filesystem1.38-dev"
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libboost-date-time1.38-dev
E: Nie udało się znaleźć żadnego pakietu według wyrażenia regularnego "libboost-date-time1.38-dev"
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libboost-regex1.38-dev
E: Nie udało się znaleźć żadnego pakietu według wyrażenia regularnego "libboost-regex1.38-dev"
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libboost-thread1.38-dev
E: Nie udało się znaleźć żadnego pakietu według wyrażenia regularnego "libboost-thread1.38-dev"
E: Pakiet mysql-client-5.0 nie ma kandydata do instalacji
E: Pakiet mysql-server-5.0 nie ma kandydata do instalacji

Code:
./autogen.sh 
autoreconf: Entering directory `.'
autoreconf: configure.ac: not using Gettext
autoreconf: running: aclocal --force 
configure.ac:143: warning: macro `AM_PATH_XML2' not found in library
autoreconf: configure.ac: tracing
autoreconf: configure.ac: not using Libtool
autoreconf: running: /usr/bin/autoconf --force
configure.ac:143: error: possibly undefined macro: AM_PATH_XML2
      If this token and others are legitimate, please use m4_pattern_allow.
      See the Autoconf documentation.
autoreconf: /usr/bin/autoconf failed with exit status: 1
Code:
./configure --enable-sqlite --enable-server-diag
configure: error: cannot find install-sh, install.sh, or shtool in "." "./.." "./../.."

Code:
make
make: *** No targets specified and no makefile found.  Stop.

Chciał bym skomplikować TFS który mam już pobrany jest tam bulid.sh.

#EDIT
Sformatowałem system, za duzo chcialem już tych paczek poinstalować, ma ktos paczki na Minta działające?

Nie wiem już co robić .. :( Jest ktoś w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem?
 
Last edited:
Nadaj chmoda -x na autogen.sh, install.sh, install-sh, makefile i build.sh o ile masz no i spróbuj ponownie.
 
Nadaj chmody tak jak wyżej, pobierz wszystkie paczki oprócz libboostow i mysql i wpisz to co napisał trou:

Code:
sudo apt-get install libboost-all-dev mysql-server mysql-client

Następnie idź drogą dokumentacji.
 
A więc tak.
Code:
./autogen.sh 
bash: ./autogen.sh: Permission denied

Code:
./configure --enable-sqlite --enable-server-diag
bash: ./configure: No such file or directory

Code:
make
make: *** No targets specified and no makefile found.  Stop.
 
Chmod 777 na autogen.sh i resztę plików o których napisałem wcześniej. A i te wszystkie polecenia jak configure, make, build i autogen wykonuj pokolei, i do configure dodaj parametr żeby Ci mysql działał...
 
Code:
 ./autogen.sh
autoreconf: Entering directory `.'
autoreconf: configure.ac: not using Gettext
autoreconf: running: aclocal --force 
configure.ac:143: warning: macro `AM_PATH_XML2' not found in library
autoreconf: configure.ac: tracing
autoreconf: configure.ac: not using Libtool
autoreconf: running: /usr/bin/autoconf --force
configure.ac:143: error: possibly undefined macro: AM_PATH_XML2
      If this token and others are legitimate, please use m4_pattern_allow.
      See the Autoconf documentation.
autoreconf: /usr/bin/autoconf failed with exit status: 1
Code:
./configure --enable-mysql --enable-remote-control --enable-server-diag
configure: WARNING: unrecognized options: --enable-remote-control
configure: error: cannot find install-sh, install.sh, or shtool in "." "./.." "./../.."
Code:
./build.sh
TheForgottenServer build script- seems to speed things up ALOT.
CCache: OK
CCache binaries located in /usr/lib/ccache
Building on 1 cores, using 2 processes
make: *** No targets specified and no makefile found.  Stop.


zrobił się nowy folder w tym folderze co mam silnik TFS 0.4
autom4te.cache a w nim output.0,output.1,requests,traces.0,traces.1
 
Last edited:
Back
Top