• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jak zminimalizować ilość crashy?

Pietrzak19613

New Member
Joined
Oct 14, 2008
Messages
124
Reaction score
0
Witam.
Czy można jakoś zobaczyć czemu wystąpił crash serwera? Ponieważ po przejściu z TFS 0.3.6 na TFS 0.4 rev 3884 crashe są co około 1,5h. Max uptime to 2 h gdzie na tfs 0.3.6 wynosił on około 40-50 h.
Proszę o pomoc.
 
System?

W linuxie bardzo dokładny log możesz wyciągnąć z gdb. Kompilujesz serwer z parametrem
, następnie instalujesz gdb:
apt-get install gdb
przed odpaleniem otsa wpisujesz
ulimit -c unlimited
(żeby gdb mógł wygenerować DUŻY plik core)

no i normalnie odpalasz serwer. Po crashu musisz wejść w gdb i wskazać plik core serwera (nie pamiętam tego kroku, dawno nie robiłem), i na koniec wpisać

Zostanie zwrócony output z pełnym crashlogiem serwera.

Jeżeli jednak masz Windowsa to, niestety, jesteś w dupie. Ponieważ crash reporty w tym systemie to są bezsensowne i nieprzetworzone odwołania do adresów w pamięci.
 
Last edited:
No narazie Windows. Ale wydaje mi się że to wina skryptów. Tylko nie wiem jakich...
 
Zedytowałem pierwszy post. Nic nie zrobisz mając windowsa. Jedynie zostaje Ci przejrzenie wszystkich skryptów. Najczęściej crashe powodują creaturescripty, globaleventy oraz movementy.
 
config.lua ustaw

Lua:
mysqlReadTimeout = 0
mysqlWriteTimeout = 0

a jeśli to nie pomoże to użyj najnowszego rev lub nowszego od 3884 po tibie 8.6
 
poza tym 0.4 żre więcej pamięci podobno, a to może wystarczyć do wywalenia serwa
 
A czy może "styl" pisania plików *.lua się zmienił ? Wiem żę db.executeQuery zastąpione jest db.query ... Czy jeszcze coś?

@Edit Kurcze, no nie wiem. Nie raz server nie zdąży się nawet uruchomić .. i crash. Mam 2 Gb Ramu...a mapka ma okolo 25 mb. Server bez ludzi na serwerze żzera okolo ~~630 mb pamięci.
 
Last edited:
Zedytowałem pierwszy post. Nic nie zrobisz mając windowsa. Jedynie zostaje Ci przejrzenie wszystkich skryptów. Najczęściej crashe powodują creaturescripty, globaleventy oraz movementy.

E wat, przeciez tez masz gdb pod win ;p.
 
@up
Mógłbyś rozwinąć ? :>

;o A teraz mi się przypomniało ;d Może jest to spowodowane tym iż zmieniając serwer zmieniłem tylko *.exe ? Nie zmieniałem bazy danych ani nic.. Czy baza danych TFS 0.4 różni się jakoś od TFS 0.3.6? :>
 
Last edited:
No, chyba wina leżała po stronie jednego skryptu. Poprawiłem jeden i teraz tak jakby było lepiej. Uptime już jest ponad 4 h ;pp Gdzie wczesniej 15 min. to bylo cos..
 
@up
Ojej, już nie pamiętam, bo masowo je przeglądałem. Ale wiem że było bardzo dużo: db.executeQuery więc zastąpiłem to db.query i jak narazie jest dużo lepiej. Serwer stał całą noc.
 
Back
Top