• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jan Paweł Drugi Polak Papież

Pomagają, edukują ich, dostarczają pożywienie itd. A co robi taki np islam/królowie czy tam szamani tych afrykańskich krajów (jeden chuj)? GÓWNO i chuj mają wyjebane w innych a najczęściej zwykli księża (nie biskupi itp) są to ludzie którzy poświęcają swoje życie żeby pomagać ale także głoszą wiarę w Chrystusa.
 
Co robi w Afryce? Narzuca swoja religie jak w sredniowieczu.

ty deklu mylisz chyba hiszpański konkwistadorów z misjonarzami, ci pierwsi rabowali, podbijali i tłumaczyli to też narzucaniem wiary, a tak naprawdę chodziło o hajs, a misjonarze zakładają szkoły, szpitale i przy okazji uczą ludzi dobroci, ale ty nie rozumiesz niczego naprawdę.

Śmieszny jesteś, bo według twojego rozumowania, jeśli np. byś miał morderce w rodzinie, to cała twoja rodzina za to odpowiada... prawda jest taka, że nawet jakbyście mieli to byście się od tego zdystansowali i nie próbowali szukać morderców wśród własnej rodziny, oczywiście byście to potępiali, ale nie chodzilibyście po domach i sprawdzali niewiem np. piwnicie, albo nie robili testów psychologicznych czy coś takiego. A kościół jest jedną wielką rodziną, w której są ludzie dobrzy i źli, tych złych się potępia, ale nie szuka na siłę.

- - - Updated - - -

btw przeniosłem twoje średniowiecze w czasy pocolumbijskie (podbój ameryki łacińskiej), bo bardziej mi pasowało do porównań.
 
Śmieszny jesteś, bo według twojego rozumowania, jeśli np. byś miał morderce w rodzinie, to cała twoja rodzina za to odpowiada... prawda jest taka, że nawet jakbyście mieli to byście się od tego zdystansowali i nie próbowali szukać morderców wśród własnej rodziny, oczywiście byście to potępiali, ale nie chodzilibyście po domach i sprawdzali niewiem np. piwnicie, albo nie robili testów psychologicznych czy coś takiego. A kościół jest jedną wielką rodziną, w której są ludzie dobrzy i źli, tych złych się potępia, ale nie szuka na siłę.

xD? Ja nie wiem czy wy jestescie naprawde tak ograniczeni, czy o co chodzi. Na jakiej podstawie snujesz, ze oceniam cala grupe wzgledem jednej osoby? Kosciol juz dawno przestal byc rodzina, to przedsiebiorstwo. Od lat sa ukrywane wszystkie niewygodne sprawy, i nie chodzi tu o jednostki, na podstawie ktorych mozna oceniac. Niektorzy kardynalowie nawet placili ksiedza-pedofila za odejscie z kosciola, niemale sumy, bo $20000. :)
Przestepstwo to przestepstwo, a pedofilia jest jednym z najgorszych, ale kosciolowi wolno, prawda? Bo robi tyle dobrego, niech sobie ulza tez czasem.
 
xD? Ja nie wiem czy wy jestescie naprawde tak ograniczeni, czy o co chodzi. Na jakiej podstawie snujesz, ze oceniam cala grupe wzgledem jednej osoby? Kosciol juz dawno przestal byc rodzina, to przedsiebiorstwo. Od lat sa ukrywane wszystkie niewygodne sprawy, i nie chodzi tu o jednostki, na podstawie ktorych mozna oceniac. Niektorzy kardynalowie nawet placili ksiedza-pedofila za odejscie z kosciola, niemale sumy, bo $20000. :)
Przestepstwo to przestepstwo, a pedofilia jest jednym z najgorszych, ale kosciolowi wolno, prawda? Bo robi tyle dobrego, niech sobie ulza tez czasem.

Taa z tymi kardynałami to daj jakiś dobry dowód i daj konkrety, ale pewnie to i prawda, tylko z tym 20k $ no nie wiem. Zresztą kościół nie wszędzie jest zły, naprawdę uważasz, że np. Jan Paweł II lub Bergolio są złymi ludźmi? Albo czy uważasz, że Dominikanie są źli ?
 
Ale co ty mi tu pierdolisz, watykan ukrywa swoje dolce bo na chuj to ci wiedzieć ile ma kasy? Tak dla przykładu to islam jest wspierany przez tych "szejów" a kościół jedynie z ofiar które sami ludzie składają, nikt im nie każe dawać za chrzest, ślub itp. Oczywiście są wyjątki takich "duchownych" którzy robią to dla kasy ale to jedynie przez to że prawie każdy może nim zostać. Więc nie wiem czy doświadczyłeś jakiś aktów cielesnych przez księdza czy co że tak się na nich uwiozłeś ale powiem tyle że ja jakich znałem księży to byli to naprawdę mądrzy/ogarnięci ludzie.
 
Ale co ty mi tu pierdolisz, watykan ukrywa swoje dolce bo na chuj to ci wiedzieć ile ma kasy? Tak dla przykładu to islam jest wspierany przez tych "szejów" a kościół jedynie z ofiar które sami ludzie składają, nikt im nie każe dawać za chrzest, ślub itp. Oczywiście są wyjątki takich "duchownych" którzy robią to dla kasy ale to jedynie przez to że prawie każdy może nim zostać. Więc nie wiem czy doświadczyłeś jakiś aktów cielesnych przez księdza czy co że tak się na nich uwiozłeś ale powiem tyle że ja jakich znałem księży to byli to naprawdę mądrzy/ogarnięci ludzie.

Ciekawe gdzie dostaniesz za darmo slub albo chrzest. Powodzenia. Tylko z ofiar, powiadasz? To skad te miliony na odszkodowania dla ofiar ksiezy? Ja sie na nikogo nie uwzialem.
A teraz idac Twoim tropem rozumowania, jak masz w rodzinie jedna madra osobe, to cala rodzina jest madra?

k, a odp mi np. dominikanie sa zli?

Nie mam na ten temat zdania.
 
A teraz idac Twoim tropem rozumowania, jak masz w rodzinie jedna madra osobe, to cala rodzina jest madra?
Idąc tropem twojego rozumowania - jeśli jest jeden pedał w kościele to wszyscy księża z tego kościoła są pedofilami? Bo dopiero co pisałem, że Watykan to jedna wielka kryjówka pedofilu kryjąca największe zło tego świata.

Duo, nie tylko księża są pedofilami, gdybyś nie wiedział - ale media nie skupiają się na takich rzeczach - one po prostu szukają hecy, po co mają robić reportaż o dentyście pedofilu jak mogą zrobić o księdzu i będzie większe poruszenie. Widać, że przepaliły ci się zwoje.
 
Watykan nigdy święty nie był, a jak ktoś nie wie to zapraszam do ogarnięcia całą historię Watykanu, łącznie z jej sekretami :)
 
Watykan nigdy święty nie był, a jak ktoś nie wie to zapraszam do ogarnięcia całą historię Watykanu, łącznie z jej sekretami :)

i co z tego kurwa? czytałeś all posty czy tylko pierwszą spinę snejk vs evul? bo już to obgadaliśmy w 20 postach up
 
Moje zdanie jest takie że ogólnie kościoły to dla mnie zera, nasi księża złodzieje i przestępcy ale nie wszyscy znam paru takich co byli w porządku jak normalny człowiek a znam takich co... i to na prawdę znam.
Jan Paweł II myślę że dla większości to był dobry człowiek i ja też tak uważam ale co się dzieje w watykanie o tym nikt nie wie niestety ale dużo razy się czytało już o księżach pedofilach były pisma do watykanu a o ni mieli przysłowiowo wyjebane na to.

Nasza religia nie jest doskonała i nie brońcie jej tak coś słyszałem o takiej relgii jak nasza tyle że księża mogli mieć rodziny i to by był dobry plus dla nas.
 
Moje zdanie jest takie że ogólnie kościoły to dla mnie zera, nasi księża złodzieje i przestępcy ale nie wszyscy znam paru takich co byli w porządku jak normalny człowiek a znam takich co... i to na prawdę znam.

kanier, pewnie zły dotyk boli na całe życie.. jeśli ksiądz cie skrzywdził to weź pójdź do tvn';u, tylko nie zapomnij o tabliczce "specjalnie dla otland.net"

Nasza religia nie jest doskonała i nie brońcie jej tak coś słyszałem o takiej relgii jak nasza tyle że księża mogli mieć rodziny i to by był dobry plus dla nas.

XXXXXDDDDDDDDDD

celibat masz u katolików, u prawosławnych dotyczy on tych co chcą zajść wyżej w hierarchii kościoła, a w protestantyżmie masz pastora czy jakoś tak i on ma swoją dupę tzn, może mieć, ale nie musi, ale gdy ma to wtedy jest TO PLUS, bo ludzie bardziej go poważają, np. w stanach
 
I żyło by nam się lepiej bez żadnej wiary :D ogólnie to wierze w to co namacalne a nie jakiś tam bóg.
 
Zaczęło się od papieżaka a kończymy na sensie wiary. Tak bardzo pb.
 

Czyli z racji, że nakręcili film dokumentalny o kosmitach to oni istnieją ? Nakręce film dokumentalny potwierdzający twoją głupotę i to, że należysz do sekty która wierzy w wielki karmelowy cukierek który ma zbawić świat to stanie się to niepodważalną prawdą ? Pomyśl zanim coś napiszesz naiwna kreaturo.
 
Czyli z racji, że nakręcili film dokumentalny o kosmitach to oni istnieją ? Nakręce film dokumentalny potwierdzający twoją głupotę i to, że należysz do sekty która wierzy w wielki karmelowy cukierek który ma zbawić świat to stanie się to niepodważalną prawdą ? Pomyśl zanim coś napiszesz naiwna kreaturo.

A historie o kosmitach potwierdzone sa korespondencja z nimi?
 
Back
Top