• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jan Paweł Drugi Polak Papież

A czytac ze zrozumieniem nie nauczaja juz w gimnazjum czy z polskiego uciekasz?

Zbyt dużo teorii spiskowych, za mało wkładu własnego intelektu. No chyba, że już wirtualny świat spaja się z wizją realnego. Nie wiesz nic, komentujesz jak każdy. Lepiej przestań żyć/myśleć globalnie, bo jesteś tylko szarym punktem.
 
Zbyt dużo teorii spiskowych, za mało wkładu własnego intelektu. No chyba, że już wirtualny świat spaja się z wizją realnego. Nie wiesz nic, komentujesz jak każdy. Lepiej przestań żyć/myśleć globalnie, bo jesteś tylko szarym punktem.

niech powiesi się online z tabliczką "for pb otland.net" lub "otland.net/f28" by była oglądalność, jeszcze jakby była opcja takiego hang by click, że osoba, która najwięcej kasy da, poprzez naciśnięcie guzika wyjebie mu stołek z pod nóg

#temat

ale pierdolicie teraz, zaraz bd dyskusja czy wiara w Boga jest logiczna xD, nawet jeśli by go nie było (ale jest :) ), to nie zmienia to faktu, że większość proroków była mądrymi ludźmi, którzy poprzez przypowieści uczyli ludzi moralności i odróżniania dobra od zła, pamiętajcie, ze to ludzie potem wypaczyli niektóe rzeczy, w koranie też masz wiele mądrych myśli, tak samo i w torze i innych religiach, tylko pamiętajcie, że zawsze się ktoś znajdzie, który będzie żerował i postępował wbrew tym nauką tylko by osiągnąć własne korzyści
 
Wiele madrych rzeczy mozesz znalezc nawet w instrukcji obslugi miotly.
Ale jak juz ktos wspomni o tych zlych, to co on tam wie, przeciez Biblie rozumie sie na wiele sposobow.
 
ahhahahaha pierdolnolem hahahaha



Co zrobiłeś?

Hihi :ninja:

grammar_nazi_logo.jpg
 
Last edited:
Wiele madrych rzeczy mozesz znalezc nawet w instrukcji obslugi miotly.
Ale jak juz ktos wspomni o tych zlych, to co on tam wie, przeciez Biblie rozumie sie na wiele sposobow.

Biblie rozumie się na wiele sposobów bo to nie jest dokument historyczny tylko dzieło literackie. W dokumencie są suche fakty, a Biblia to jak wiersz, każdy może interpretować inaczej.
 
Wiele madrych rzeczy mozesz znalezc nawet w instrukcji obslugi miotly.
Ale jak juz ktos wspomni o tych zlych, to co on tam wie, przeciez Biblie rozumie sie na wiele sposobow.

bo przypowieści lepiej trafiają do ludzi niż suchy tekst, a po za tym można je interpretować na wiele sposobów, ale w tych księgach nie ma wielu złych rzeczy, zacznij może wymieniać co? ale zauważ też, że ewangelia jest spisana przez UCZNIÓW Jezusa, więc sobie teraz wyobraźmy sytuację, masz nauczyciela i on coś mówi na lekcji i mówi mądrze, a uczniowie notują, potem sobie zobacz ich notatki i zauważ, że może i będą podobne, ale będą też miały wiele różnic, a napewno wśród tych uczniów znajdą się tacy co jak zobaczysz im w notatki to same kutasy będą mieli
 
A ja wam powiem tak, mam wyjebane czy istnieje Bóg(ale sądzę że tak) czy nie ale nawet wolę czasem sobie wmawiac że tak jest ponieważ lubię te święta, tradycje itp. Nie wyobrażam sobie jak to by było gdyby nie było chrześcijanstwa i tych rodzinnych świąt itd. Ja jak kiedyś będę miał dzieci to na pewno wychowam je w wierze chrześcijańskiej. Według mnie ludzie którzy nie lubią wspólnych rodzinnych świąt są to debile którzy (najczęściej) wolą wybijać lvl niż iść do rodzinnego stołu. (oczywiście nie chciałem nikogo obrazić)

//Pisane z telefonu
 
A to gdyby nie religia, to nie spedzalbys czasu z rodzina? Gdyby nie przykazania, to chodzilbys krasc i zabijac? Czy moralnosc poznajesz tylko przez wiare? Czy czlowiek, jako istota myslaca, nie potrafi sama odroznic dobra od zlego? Sugerujesz, ze dzieki chrzescijanstwu mozesz spedzic czas z rodzina, a ile to takich swiat, kiedy naprawde sie siada, jest? 3? Zaprawde duzo czasu razem spedzacie przy stole.
 
A to gdyby nie religia, to nie spedzalbys czasu z rodzina? Gdyby nie przykazania, to chodzilbys krasc i zabijac? Czy moralnosc poznajesz tylko przez wiare? Czy czlowiek, jako istota myslaca, nie potrafi sama odroznic dobra od zlego? Sugerujesz, ze dzieki chrzescijanstwu mozesz spedzic czas z rodzina, a ile to takich swiat, kiedy naprawde sie siada, jest? 3? Zaprawde duzo czasu razem spedzacie przy stole.

ale religia daje odpowiedź na pytania idiotów typu "a jak zajebie komuś rower i mnie nie złapią, to w sumie nic mi się nie stanie, chuj, że ktoś straci rower, ja zyskuje", to dla nich jest prosta odpowiedź, zajebiesz rower, to Jezus ci zajebie miejsce w raju, elo
 
Back
Top