• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Język na przyszłość.

Lares

Member
Joined
Feb 8, 2010
Messages
315
Reaction score
7
Hej, mam do was pytanie, jakiego języka opłaca się teraz zacząć uczyć? Wiele obecnie stosowanych języków wypierana jest inne/nowsze, które języki mają przed sobą jakąś przyszłość a za które już nie warto się nawet zabierać.

Nie chce konkretnie pisać do czego ma być wykorzystywany ten język czy do pisania aplikacji czy kodowania stron czy może jeszcze do czegoś innego, pomysłów mam masę także zawsze się coś znajdzie.

Dzięki za pomoc wszystkim którzy udzielą jakiś sensownych odpowiedzi.
 
Najlepiej umieć więcej niż 1. Mechanika każdego języka jest taka sama, więc łatwo się nauczyć każdego.
 
Powiedzmy że masz rację ale jednak warto uczyć się tego który będzie rozwijany w przyszłości, podobno już nie warto uczyć się PHP czy javy ponieważ niedługo odejdą do lamusa. Jakieś propozycje poparte rozsądnymi argumentami?
 
C++ czyli język uniwersalny, C# czyli język dla środowiska Windows (ewentualnie vB, języki działa tak samo tylko mają inną składnie).
 
W pracy korzystam z vB jednak cały czas się rozwijam.

A co zamiast PHP?
 
No tak wybór zawsze jest, tylko pytanie który z tych języków będzie rozwijany i który będzie w stanie podołać zadanią jakie przyniesie przyszłość.
 
Witam cię! Musisz się zastanowić w którą stronę zamierzasz się kształcić:
#aplikacje: c++, c# lub Java
#strony www: obowiązkowo: php, html, dodatkowo: javascript, asp.net
#inne: ajax, perl
 
Witam cię! Musisz się zastanowić w którą stronę zamierzasz się kształcić:
#aplikacje: c++, c# lub Java
#strony www: obowiązkowo: php, html, dodatkowo: javascript, asp.net
#inne: ajax, perl
strony bez css :D
to może być ciekawe
 
Jak chcecie wymiatać na rynku programistycznym to NodeJS. Na wszystkich konferencjach o tym trajkoczą na których ostatnio byłem.
 
Jak chcecie wymiatać na rynku programistycznym to NodeJS. Na wszystkich konferencjach o tym trajkoczą na których ostatnio byłem.

Nie chce rzucac pustych slow na wiatr, ale o ile mnie pamiec nie myli to czy mimo wszystko NodeJS nie jest relatywnie malo wydajny jesli chodzi o obsluge wiekszego ruchu?
 
Last edited:
Jak chcecie wymiatać na rynku programistycznym to NodeJS. Na wszystkich konferencjach o tym trajkoczą na których ostatnio byłem.
Przez słowo "wymiatać" Twoje twierdzenie jest tak samo śmiałe jak śmieszne.
Node.js to rak, który zniszczy mózgi webdeweloperów? - Webhosting.pl. Portal technologii internetowych

##
Nie rozumiem też dlaczego twierdzisz, że Java odchodzi do lamusa. Jak dla mnie jest to najlepsza propozycja na polski rynek, łatwo o pracę. Masz jej zastosowanie w Androidzie i Javie EE, czyli naprawdę sporą część rynku. Za granicą jest troszeczkę inaczej, tam C# z ASP.NET jest bardziej popularne, natomiast osobiście nie wiem czy wytrzymał bym psychicznie programowanie w tym języku (jak do cholery można nazywać i klasy i pola z DużychLiter?!?!?).

Ciekawy znak zapytania stoi nad językami funkcyjnymi. Ja na swoim skrzydle widziałem Scalę jako właśnie język funkcyjny kompilowany do postaci uruchamianej przez maszynę wirtualną Javy. Bardzo ciekawe jest tam podeście, iż wszystko jest obiektem (metody też, nie ma zmiennych prymitywnych)
 
@ileś tam x up
css = pisac to, to szczyt poniżenia - css to część html'a jak xml ajax'a i o tym wie kazdy
a ajax nie ma nic wspólnego z tworzeniem stron www, proste że ma
AJAX – Wikipedia, wolna encyklopedia
tylko że jest wiele bardziej rozbudowanym językiem niż np. javascript, znaczy chodzi mi bardziej o zaawansowanie w tworzeniu aplikacji www.

@Don Danielo Dzięki za podpowiedź, jak znajdę czas, którego nigdy nie mam to się pouczę sobie.

xAzim - A co w tym złego, co miałem napisać: Retarded, zamiast retired?
 
Last edited:
@ileś tam x up
css = pisac to, to szczyt poniżenia - css to część html'a jak xml ajax'a i o tym wie kazdy
a ajax nie ma nic wspólnego z tworzeniem stron www, proste że ma
AJAX – Wikipedia, wolna encyklopedia
tylko że jest wiele bardziej rozbudowanym językiem niż np. javascript, znaczy chodzi mi bardziej o zaawansowanie w tworzeniu aplikacji www.
AJAX nie jest językiem. Jest biblioteką. Napisaną w Javascripcie, dla Javascripta.
 
"jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie" - z ludwiczka

poczytaj na forach specjalizujących się w tym i poczytaj opinie ludzi zajmującym się tym na codzień bo na otlandzie to o tym pojęcie jakieś większe ma może z 5 osób

(umieć napisać skrypta ~= znać język perfekcyjnie)

- - - Updated - - -

a i jeszcze, znać język to znać jego możliwości, wady i zalety, a nie "umiem napisać parę rzeczy, więc to najlepszy język świata"
 
Back
Top