• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Justpay, SMS SHOP? pomocy :>

Mam pytanko jeszcze:
W Dotpayu lub Justpayu, od SMSow wysylanych przez ludzi ktorzy kupuja pkt premium na otsie, ***PAY odlicza sobie odrazu jakas kwote, i z 3.66 np, daje mi na konto 1,20, czy potem jeszcze mam im cos odliczac czy cos takiego? cos slyszalem o urzedzie skarbowym itd..? czy moge odrazu sobiie wyplacac bez stresu?;s

2. Powie ktos czy sproboje skrypt zrobic? czy dalej bedizecie wnioskowac ktore jest lepsze..
 
Błędne słowa :) jeśli nie wierzysz, mogę wszystko rozpisać tak, abyście to zrozumieli :eek:

Rozpisz tak jak myslisz, ze jest. Pokaze Ci w ktorym miejscu zle rozumujesz ;)
 
mam nadzieje ze skonczyliscie offtop?


Mam pytanko jeszcze:
W Dotpayu lub Justpayu, od SMSow wysylanych przez ludzi ktorzy kupuja pkt premium na otsie, ***PAY odlicza sobie odrazu jakas kwote, i z 3.66 np, daje mi na konto 1,20, czy potem jeszcze mam im cos odliczac czy cos takiego? cos slyszalem o urzedzie skarbowym itd..? czy moge odrazu sobiie wyplacac bez stresu?;s

2. Powie ktos czy sproboje skrypt zrobic? czy dalej bedizecie wnioskowac ktore jest lepsze..
 
Raczej beda wnioskowac, kleksu dawno nic nie napisal czyli robi jakis dlugi post :D
 
Rozpisz tak jak myslisz, ze jest. Pokaze Ci w ktorym miejscu zle rozumujesz ;)
Kurde, źle policzyłem nie to dla siebie co powinienem.

VAT to nie moje pieniądze z tego 10.98, jak wiadomo VAT na sms to 22% czyli wychodzi 9zł. Teraz tak, normalnie ja dostaję za 9zł nie 50%-4.5zł (bo tyle dostaje firma płacąca VAT) ale 41%-3.69zł czyli jak w dotpay. Ja od tego 3.69 odliczam podatek dochodowy i wychodzi mi 3.16zł. Firma płacąca VAT 4.5zł po odliczeniu podatku dochodowego dostaje 3.85zł potem odejmuje VAT i ma 3zł.

Czyli MI nic się nie zmienia, a firma płacąca VAT (poza tym 1.98 z 9zł) dostaje chyba więcej jak w dotpay, bo tam VATowcy mają chyba taką samą prowizję jak osoba fizyczna i firma nie płacąca VATu. Tutaj w justpay firma płacąca VAT dostanie 3zł, a w dotpay wychodzi na to, że dostaje 2.46zł. Czyli dla VATowców wyszło na moje, jest lepiej (nie widziałem w umowie dotpay żeby VATowcy dostawali większą prowizję tak jak w justpay, nie 41% ale 50%).

Generalnie nie ma co sie szarpać na justpay bo mają limity na minimalne dochody, a dotpay nie ma. Z justpay niech skorzysta tylko firma płacąca VAT (!pomijając VAT z smsów bo to "płaci"/"traci" każdy!) bo zyskuje z smsa 10.98zł 0.54zł.
 
Kurde, źle policzyłem nie to dla siebie co powinienem.

VAT to nie moje pieniądze z tego 10.98, jak wiadomo VAT na sms to 22% czyli wychodzi 9zł. Teraz tak, normalnie ja dostaję za 9zł nie 50%-4.5zł (bo tyle dostaje firma płacąca VAT) ale 41%-3.69zł czyli jak w dotpay. Ja od tego 3.69 odliczam podatek dochodowy i wychodzi mi 3.16zł. Firma płacąca VAT 4.5zł po odliczeniu podatku dochodowego dostaje 3.85zł potem odejmuje VAT i ma 3zł.

Na przykladzie smsa 10.98 zl:
- firma
Premium SMS o wartości 9 zł (10,98 zł z VAT) 3,69 zł netto
- osoba fizyczna
Premium SMS o wartości 9 zł (10,98 zł z VAT) 3,69 zł brutto

Dlaczego tak ? Firma wystawia dotpayowi fakture na kwote 3,69 netto czyli ~4,50 brutoo ( podatek jest panstwa ) i od kwoty 3,69 odlicza 19% podatku dochodowego czyli na czysto zostaje 3,10 zł

Osoba fizyczna dostaje 3,69zl brutto wyplaty, Dotpay zabiera podatek na miesieczne zaliczki za VAT. Od tej kwoty osoba fizyczna musi odprowadzic 18% dochodowego. Czyli po odliczeniu wszystkiego zostaje 3,12zl.

Czyli MI nic się nie zmienia, a firma płacąca VAT (poza tym 1.98 z 9zł) dostaje chyba więcej jak w dotpay, bo tam VATowcy mają chyba taką samą prowizję jak osoba fizyczna i firma nie płacąca VATu. Tutaj w justpay firma płacąca VAT dostanie 3zł, a w dotpay wychodzi na to, że dostaje 2.46zł. Czyli dla VATowców wyszło na moje, jest lepiej (nie widziałem w umowie dotpay żeby VATowcy dostawali większą prowizję tak jak w justpay, nie 41% ale 50%).

Zauwaz, ze w tabeli na justpay podane sa wyplaty z VAT, przeliczylem to w poprzednim poscie. Na chlopski rozum - wydaje Ci sie, ze przy takiej roznicy ktos korzystalby jeszcze z dotpay ?
 
Na przykladzie smsa 10.98 zl:
- firma
Premium SMS o wartości 9 zł (10,98 zł z VAT) 3,69 zł netto

Dlaczego tak ? Firma wystawia dotpayowi fakture na kwote 3,69 netto czyli ~4,50 brutoo ( podatek jest panstwa ) i od kwoty 3,69 odlicza 19% podatku dochodowego czyli na czysto zostaje 3,10 zł

Znalazłem, właśnie o to mi chodziło. Tak ten podatek jest Państwa, ale jako, że ja NIE jestem VATowcem jeśli nie przekroczę swojego limitu (100 tyś zł rocznie dochodu) to Państwo oddaje mi ten podatek. Jeśli zaczne go przekraczać, to podatek trafia do Państwa jak każda inna normalna firma. Czyli dostaję o pdoatek VAT więcej.

Jeszcze jeden blad robiles: dochodowy odlicza sie od kwoty netto, nie od brutto. Czyli: (4,50 brutto - 22%) - 19%
Ok nie byłem co do tego pewien, hehe.
 
Back
Top