• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Kilka pytań server RPG.

maniomaciej

New Member
Joined
Oct 14, 2012
Messages
3
Reaction score
0
Witam. Od pewnego czasu zastanawiam sie nad postawieniem servera RPG. Server na początku stałby na kompie 2.81GHz 2rdzenie, 2GB RAM i 30mb/s internet. A potem jakaś serverownia. Komputer oczywiscie Linux Ubuntu(Najnowsza wersja). Tu nasówa się kilka pytan:
-Ile osób pomiesciłbym na serverze przy takim kompie?
- Jaki klient Tibii najlepszy do takiego servera? exp max x10
-Jaki silnik i Acc najlepszy?
-Lepszy server dedykowany czy vps?(tak na przyszłość się pytam)
Wiecej nic o komputerze nie mogę powiedzieć bo jest w naprawie ;)
Pozdrawiam Maciej
 
Powiem Ci krótko, daj sobie spokój. Z taką nie wiedzą daleko nie zajdziesz, po za tym na każde Twoje pytanie znajdziesz odpowiedź wpisując dobre zapytanko u wujka google.
 
Server rpg, własna mapa itp to możesz stawiać na kompie z przed 10 lat, bo na takich serverach gra po 10 osób.
Chcesz coś zrobić ciekawego i żeby dużo graczy było to 9.7 tibia, na dedyku, jakieś evo/rl map. Era rpg wygasła. Nie hejtujcie, ale taka prawda, chłopak się namęczy a gówno z tego będzie.
 
Server rpg, własna mapa itp to możesz stawiać na kompie z przed 10 lat, bo na takich serverach gra po 10 osób.
Chcesz coś zrobić ciekawego i żeby dużo graczy było to 9.7 tibia, na dedyku, jakieś evo/rl map. Era rpg wygasła. Nie hejtujcie, ale taka prawda, chłopak się namęczy a gówno z tego będzie.

Jak jest rpg pod 8.6 i na dodatek gówniane, nudne, wiara wie że szybko upadnie i nie warto grać to tak. Ale jak ktoś by postawił porządne RPG pod wyższego klienta, dobra reklama, wszystko "unikalne" to kto wie. Wiec nie przekreślaj rpg serwerów.
 
Jak jest rpg pod 8.6 i na dodatek gówniane, nudne, wiara wie że szybko upadnie i nie warto grać to tak. Ale jak ktoś by postawił porządne RPG pod wyższego klienta, dobra reklama, wszystko "unikalne" to kto wie. Wiec nie przekreślaj rpg serwerów.

Ja swój miałem pod 8.6 full RPG na jednym 361 na drugim 343 rekord, teraz dla jaj odpaliłem nPVP i był rekord 161, co prawda mam swoich graczy z 300 najmniej, + reklama, ale na 8.6 tak stało, co prawda dla testowania stabilości ten swój ostatni serwer przenoszę pod 9.70 zobaczymy ja wypali, a przy 80-100 osobach na testy w sam raz :) co do "[wszystko "unikalne"]" nie da się w 100% dać czegoś unikalnego, zawsze będzie miało jakąś styczność z Tibią :D

Co do mnie nigdy nie przekreślałem ale czułem ich potencjał, ale neistety w naszych czasach już nie jest tak prosto jak keidyś odpalić RPG, zważywszy na to że ten sam sprzęt i możesz odpalic oklepaną RL mapę i zarobić hajs bądź evo, ale tutaj akurat patrzy się na kogoś kto robi coś dla hobby nie 4money :)

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam sie nad postawieniem servera RPG. Server na początku stałby na kompie 2.81GHz 2rdzenie, 2GB RAM i 30mb/s internet. A potem jakaś serverownia. Komputer oczywiscie Linux Ubuntu(Najnowsza wersja). Tu nasówa się kilka pytan:
-Ile osób pomiesciłbym na serverze przy takim kompie?
- Jaki klient Tibii najlepszy do takiego servera? exp max x10
-Jaki silnik i Acc najlepszy?
-Lepszy server dedykowany czy vps?(tak na przyszłość się pytam)

Lepiej już VPS nawet za 20-40zł miesięcznie, wychodzi to dużo bardziej opłacalne.
Na VPS za 40zł [załóżmy 2GB ramu (vihost) myślę że spokojnie ponad 200 osób co jest nie możliwe, jeżeli nie masz o tym pojecia i renomy chociaż z 2008 roku (jak ja xd) to nie masz co tu szukać w RPG, zakładając że te 300 osób pogra na mapie max 40Mb]
Silnik, pewnie TFS z bugfixami (a raczej exhausted na all) zależy pod jaką wersję jak 8.6 to pewnie 0.4 [3600(upgrade to 8.6 ktoś taki sela xd)-5xxx czy tam 4xxxx (elfa silnik z marketplace)] a jak 9.7 + to póki co najstabilniejszy jest 0.3.7 z Private SVN.

Acc to jak kto woli, jedni preferują Gesiora, inni Moderna, a jeszcze inni Znote bądź własny.

Co do kwestii między vps / dedyk praktycznie bez różnicy (w naszych czasach), możesz mieć i VPS 8 gb ramu , ale przy 6-8gb już taniej wychhodzi dedyk, a takto spokojnie VPS. :)
 
Last edited:
Wiem, że miałeś bo Ci z crashami pomagałem xd... Co do unikalności, chodziło mi bardziej o jakieś nowe itemy, systemy itd.

VPS, a dedyk się różnią i to ostro. Źle mu napisałeś, zresztą nie potrzebnie mu w ogóle tłumaczysz bo to kolejny ułom który ma bana na google :D Odpowiedziałeś mu na pytanie, zaraz będzie chciał linki do wszystkiego, później będzie kilka tematów z konfiguracją, a następnie kilka tematów z błędami, później crashe no i na końcu "darmowe skrypty" xd..
 
A na koncu pytanie o podatek z dotpaya bo zarobi 30 tysiecy :x

Denerwuje mnie to kazdy chce robic ots i zarobic na nim...
Gdyby nie bylo forum o tibi to otsów było by mniej wiekszy zysk dla tych co się na nich znają i były by lepsze...
A tak to każdy liczy siano z przelewów... i troche pomerdać pendzlem w rme.
Bez kitu jeszcze troche to zabranie graczy już otsy stoja puste...
a pamietam kilka lat temu czekalo się az hoster wroci ze szkoly i odpali ots... zeby pograc 2 godziny ;( to byly czasy...
 
Last edited:
Cześć :)
W sumie jestem w podobnej sytuacji jak autor tematu, lecz mam (wydaje mi się) trochę większe pojęcie i nie zależy mi do końca na zysku (uczę się C++ i chce mieć projekt w którym będę mógł "dłubać"), dziś zakupiłem vps (2GB ram) na wspomianym vihost.pl, którego sam znalazłem (straciłem 3h na analize ofert ;/), teraz mam nadzieje że ten hosting to nie jest zbyt duży shit i da rade. Myślałem podobnie jak kolega, o tym by był to ots RPG. Zastanawiam się nad protokołem czy 8.6 (TFS 0.3.6) czy jakiś nowszy 9.x

Na razie nie mam co liczyć na unikalność, priorytetem jest postawić serwer na którym ktoś będzie grał. Stąd mój pomysł by na początek nie pobierać opłat od graczy, a jeśli już to takie by tylko opłacić serwer.
Mam taki plan, że gdy uda się rozruszać serwer to można by było podjąć współpracę z jakimiś zapalonymi 15 latkami :D którzy by mogli z zapałem współpracować ze mną przy OTS, może wtedy zaczął by dążyć w stronę jakiejś unikalności.

Na chwile obecną muszę znaleźć jakiś data pack z mapą 30-40mb, tak by vps dał radę. Niestety dużo linków jest na speedy*****malware.localhost gdzie wymagane premium, a konta basic założyć nie mogłem.
Kłopotem jest też linux, podobnie jak autor mam zainstalowanego ubuntu jako drugi system, jednak po za poruszaniem się po interfejsie graficznym nie wiele umiem. Na szczęście znalazłem osobę która pomoże w konfiguracji vps'a pod ots.

I do was mam takie pytanie, potrzebuje mapy z questami itd... (tzw. data pack) by się nadał do rpg o exp 5-20x. Biorę pod uwagę opcje że rpg to nie najlepszy pomysł, dlatego niechętnie lecz jestem otwarty na jakiejś pozostałe opcje.
Jednak wracając do tematu, czy macie jakieś sugestie jaką mógłbym mapę wrzucić.

Za solidną pomoc potrafił bym się odwdzięczyć np. doładowaniem za piątkę.
 
Last edited:
atlantyda, newline, eternal kingdoms, itp sa w downloadzie tu, tnp i innych forach xd
 
Co do kwestii między vps / dedyk praktycznie bez różnicy

a40757828_o_lol_kurwa.jpg
 
Drogi trollu dowiedziałeś się tego co wszyscy piszą w co drugim temacie. Gratulacje
 
atlantyda, newline, eternal kingdoms, itp sa w downloadzie tu, tnp i innych forach xd

Stare wersje, których i tak nie nikt nie użyje więc? Poza jakimiś thiefami co kawałki mapy wytną ;p

Btw. jakoś Altaron działa cały czas i ludzie sobie grają na dwóch serwerach.
 
Lanceq, dla kogoś kto nie ma o tym pojęcia to nie jest żadna różnica :)

A na serwerki tibiskie spokojnie starczą vpsy.
 
-Ile osób pomiesciłbym na serverze przy takim kompie?
Parametry, które podałeś są bardzo nie dokładne. Najlepiej abyś podał nazwę twojego procesora, a nie tylko częstotliwość taktowania oraz ilość rdzeni. Tak samo w przypadku pamięci operacyjnej, sama ilość też nie określa jak dobre są to kości. Jeśli chodzi o łącze internetowe, to czy prędkość podana to upload czy download?
- Jaki klient Tibii najlepszy do takiego servera? exp max x10
Najnowszy (czyli aktualnie 9.70).
-Jaki silnik i Acc najlepszy?
Najnowsza stabilna wersja z serii 0.2 (Mystic Spirit), mniej dodatków, mniejsze zużycie zasobów oraz większa stabilność. Jeśli chodzi o AAC, to ja bym brał coś co opiera się o model MVC, który ostatnio jest dość popularny. Z aktualnych, jeśli dobrze pamiętam ModernAAC opiera się o ten model ;).
 
Mógłbyś rozwinąć ?

Tak, różnica jest praktycznie tylko jedna, że VPS jest to pewna część serwera dedykowanego (np. na dedyku 16 GB ramu, odsprzedają wydzielone partie nop. po 2GB) ale tego chyba Tobie tłumaczyć nie muszę a dedyk to całość, czyli transfer / łącze masz na 1 maszynie nie np. na 20 ;d
 
Tak, różnica jest praktycznie tylko jedna, że VPS jest to pewna część serwera dedykowanego (np. na dedyku 16 GB ramu, odsprzedają wydzielone partie nop. po 2GB) ale tego chyba Tobie tłumaczyć nie muszę a dedyk to całość, czyli transfer / łącze masz na 1 maszynie nie np. na 20 ;d

Nie, nie chodzi mi o tłumaczenie różnic między vpsem a dedykiem, a to co napisałeś wcześniej a konkretnie wytłumaczenie tego:

dla kogoś kto nie ma o tym pojęcia to nie jest żadna różnica :)

Czyli, jeżeli ktoś nie ma o tym pojęcia i kupi VPS'a to nie będą mu przeszkadzały problemy jakie wiąże ze sobą wirtualizacja, shared host i overselling, dobrze zrozumiałem ? Dla przykładu, Pan X dostanie pinga, vps zostanie automatycznie zablokowany ale osobie która dzierżawi VPS'a to nie przeszkadza bo przecież nie ma o tym pojęcia (?)
 
Last edited by a moderator:
Lanceq dowiedziałem się kolejnej rzeczy ciekawostki o vps / dedyku mów dalej xd
 

zajebisty mem łobuzie



#temat


zacznij od gotowca xD np. jakiegoś evo czy coś najlepiej zupadtuj datkę do 9.60 to nioe jest trudne, zmienić parę funkcji w skryptach, w sumie nic nie trzeba wielkiego robić
 
ja powiem ci,że napracujesz się a naprawde nic z tego nie będzie.Są juz serwery, które maja pare lat co chwile nowe edycje i tam gracze przebywaja a powstanie taki serwer nie z dupy 1 raz go ktoś widzi to wbija takie noobki co latają bez teamu ;x
 
Back
Top