• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Kompilacja tfsa na 64 bity

ximmy

Member
Joined
Oct 31, 2009
Messages
374
Reaction score
6
Mam problem z tfs. Powyżej 3300 mb przestaje pracować i wyrzuca info o braku pamięci a mam jeszcze ponad 10 gb wolne.
Szukałem tematów jak skompilować na 64 bity, ale nic nie znalazłem.
 
wszystko wygląda na to że jest skompilowany jak trzeba.
Nadal nie wiem czemu przy 3300 mb tfs pada i wyrzuca info o braku pamięci.
 
zapewne wszystko przez to że masz windowsa , kup jakiegoś debiana 64 bit i problemu nie będzie...

z tego co słyszałem to mapy powyżej 100 mb wymagają 64 bitowych systemów, także jak masz Windows 32 bit.... no to po prostu nie pójdzie Ci to, nawet jak będziesz miał 10 Gb Ram
 
zapewne wszystko przez to że masz windowsa , kup jakiegoś debiana 64 bit i problemu nie będzie...

z tego co słyszałem to mapy powyżej 100 mb wymagają 64 bitowych systemów, także jak masz Windows 32 bit.... no to po prostu nie pójdzie Ci to, nawet jak będziesz miał 10 Gb Ram
Chciałeś zabłysnąć, ale jednak ci to nie wyszło.
403 Forbidden to jest windows?
 
Last edited by a moderator:
Linux oczywiście :) wszystko wygląda na to, że jest skompilowany na 64 bity.

Orientuje się ktoś co może być powodem tego kończenia pracy tfsa przy 3300 mb ramu i wyrzucanie info o braku pamięci ( jest jeszcze ponad 10 gb wolnego ramu ) ?
 
Linux oczywiście :) wszystko wygląda na to, że jest skompilowany na 64 bity.

Orientuje się ktoś co może być powodem tego kończenia pracy tfsa przy 3300 mb ramu i wyrzucanie info o braku pamięci ( jest jeszcze ponad 10 gb wolnego ramu ) ?
Limity sysctl?
 
Dodaj do flag pliku Makefile
Code:
-m64

Code:
$(OPTIONAL_FLAGS) -D_THREAD_SAFE -D_REENTRANT -Wall -Wextra -Werror -Wno-strict-aliasing -m64

nie pomogło.

Przeniosłem tfsa z 32-bitowego systemu na 64. Gdzieś na otlandzie wyczytałem, że wystarczy skompilować pod 64 bitowym systemem i będzie ok więc nic nie zmieniałem.

Code:
Allocation failed, server out of memory!
Decrease size of your map or compile in a 64-bit mode.
 
Last edited:
Jaka mapa ma 3300 mb, 3,3 gb? Co to jest za mapa? 120mln kratek na 120mln kratek? yyy, proste że tfs na 32 bitowym systemie obsłuży tylko do 105 mb mapy? Po co ci taka duza mapa? Co na niej takiego jest? Moja mapka jest amatorska i rozlazła na 300 graczy i ma 25 mb :>
 
Jaka mapa ma 3300 mb, 3,3 gb? Co to jest za mapa? 120mln kratek na 120mln kratek? yyy, proste że tfs na 32 bitowym systemie obsłuży tylko do 105 mb mapy? Po co ci taka duza mapa? Co na niej takiego jest? Moja mapka jest amatorska i rozlazła na 300 graczy i ma 25 mb :>

cos ty cpal
 
Back
Top