• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Komputer stacjonarny czy laptop?

Status
Not open for further replies.

akues

Well-Known Member
Joined
Dec 20, 2009
Messages
1,653
Reaction score
73
Location
Poland
Mam zamiar sprawic sobie nowy komputer - ale mam dylemat czy brac laptopa czy komputer. Laptop jest fajny bo mozna go przeniesc i kupic np. bezprzewodowy internet ale za to nie mozna zajrzec do srodka cos wymienic, nie jest przy nim wygodnie na dlugie chwile (czy moze jest wygodny?). Piszcie co jest dla was lepsze ^_^

:peace:
 
Zależy do czego. Jeżeli jesteś osobą mobilną tzn. chodzisz z laptopem i potrzebujesz laptopa tylko do filmów i internetu to polecam netbooki. Jeżeli natomiast wolisz siedzieć w domu grać w gry i grzebać w komputerze to polecam stacjonarny. A jeżeli jesteś pomiędzy tymi dwoma typami to laptop. Tyle że żeby kupić laptopa do gier musisz wydać conajmniej 4k-5k a na taki sam stacjonarny wydasz 1.5k-2k. Więc sam zdecyduj.
 
Jeśli jesteś studentem albo w niedługim czasie będziesz bierz laptopa jeśli nie stacjonarny jest lepszym wyborem
 
To chyba od Ciebie zalezy co bedzie dla Ciebie wygodniejsze ;p
 
Mam zamiar sprawic sobie nowy komputer - ale mam dylemat czy brac laptopa czy komputer. Laptop jest fajny bo mozna go przeniesc i kupic np. bezprzewodowy internet ale za to nie mozna zajrzec do srodka cos wymienic, nie jest przy nim wygodnie na dlugie chwile (czy moze jest wygodny?). Piszcie co jest dla was lepsze ^_^

:peace:

1. Owszem, jak lubisz siedzieć przy komputerze dłużej to nie jesteś przykuty do krzesła.
2. WiFi jest teraz wszędzie, chyba, że na upartego potrzebny mobilny internet. Ale w tym wypadku musisz mieszkać w większym mieście, gdzie jest przynajmniej UMTS, bo inaczej to tylko poczta i gadu-gadu. No i musisz być pewny, że będziesz z tego korzystał.
3. Huh? Od kiedy? Zaplombowane masz tylko poszczególne części, a tak na lajcie możesz rozłożyć laptopa na kawałeczki, jak to robiłem z moim poprzednim.

Co do wygodności, skreśliłbym Twoje pierwsze przypuszczenie. Jest wygodny.
 
Jeśli dużo siedzisz w domu bierz stacjonarny
Jeśli naprawdę dużo wychodzisz bierz laptopa.
 
Komputer, laptop zależy do czego Ci to potrzebne.

Jak do gier, to wiadomo że komputer bo w cenie laptopa dostaniesz lepszy sprzęt, a poza tym na laptopie nie najlepiej się gra(przynajmniej dla mnie), a jak potrzebujesz do pracy, czy tam ewent. do robienia otsów do laptopa.
 
A ja używam laptopa jako stacjonarnego :)

Laptop leży sobie na biurku + myszka + klawiatura osobno i gitara.. jak stacjonarny..

Dlaczego? Ponieważ laptop ma zasilacz 90 WAT przez co zużywa prądu mniej.. miałem komputer to rachunek za sam komputer przychodził 180 zł więc sorry..
A teraz 24/7 latpop przychodzi rachunek za prąd to wychodzi 40 zł za laptopa ;)

No i mobilny, przenośny.. mały.. wakacje biorę lapka i gites.


Jak masz brać laptopa to ASUS lub LENEVO only only! ;)
 
1. Owszem, jak lubisz siedzieć przy komputerze dłużej to nie jesteś przykuty do krzesła.
2. WiFi jest teraz wszędzie, chyba, że na upartego potrzebny mobilny internet. Ale w tym wypadku musisz mieszkać w większym mieście, gdzie jest przynajmniej UMTS, bo inaczej to tylko poczta i gadu-gadu. No i musisz być pewny, że będziesz z tego korzystał.
3. Huh? Od kiedy? Zaplombowane masz tylko poszczególne części, a tak na lajcie możesz rozłożyć laptopa na kawałeczki, jak to robiłem z moim poprzednim.

Co do wygodności, skreśliłbym Twoje pierwsze przypuszczenie. Jest wygodny.

Jest wygodny... hm.

A ja używam laptopa jako stacjonarnego :)

Laptop leży sobie na biurku + myszka + klawiatura osobno i gitara.. jak stacjonarny..

Dlaczego? Ponieważ laptop ma zasilacz 90 WAT przez co zużywa prądu mniej.. miałem komputer to rachunek za sam komputer przychodził 180 zł więc sorry..
A teraz 24/7 latpop przychodzi rachunek za prąd to wychodzi 40 zł za laptopa ;)

No i mobilny, przenośny.. mały.. wakacje biorę lapka i gites.


Jak masz brać laptopa to ASUS lub LENEVO only only! ;)

No niezle nie wiedzialem ze za prad mniej sie placi.. coraz bardziej ciagnie mnie do laptopa ;d

Ok, teraz jakie marki sa dobre i na co patrzec przy kupowaniu? I jak to jest z sprawą windy, da sie kupic bez windowsa, czy zawsze dorzuca go? :)
 
stacjonarny.
Mam laptopa szybko się grzeje i ciężko się ogarnia :p
I w laptopie klawia kosztuje 200zl a do stacjonarnego 30~ wiec inne części pewnie tez są drogie.
No chyba ze jesteś studentem to co innego ,w tym przypadku to laptop :p
@edit
Ja kopiłem hp probook 6510s bez windowsa :]
A i dodam ze jeśli chcesz mieć kompa włączonego 24/7 to w laptopach szybko padają ładowarki.
 
Jest wygodny... hm.



No niezle nie wiedzialem ze za prad mniej sie placi.. coraz bardziej ciagnie mnie do laptopa ;d

Ok, teraz jakie marki sa dobre i na co patrzec przy kupowaniu? I jak to jest z sprawą windy, da sie kupic bez windowsa, czy zawsze dorzuca go? :)

Na wszystko sie patrzy, jak komputer kupujesz to najlepiej go zlożyc samemu albo przez stronke komputronika, a laptopa lepiej kupić w całości.

btw, polecam komputronik bo to bardzo dobra firma.

I wiedz, że lepszą wydajność zawsze będzie miała stacjonarka.
 
Ja brałbym laptopa, ale też zależy jeszcze jakiego , bo jak masz max. 1500 to nic porządnego nie kupisz, no chyba, że do użytku normalnego,
jeśli chcesz pograć to musiałbyś wydać więcej (-;. Więc tak Ci wyżej radzili - laptop do gier kosztuje więcej, lecz zaletą jest to, że nie jesteś zależny od miejsca, stacjonarny do gier kosztuje taniej, lecz tutaj już zależny jesteś.

Wybór jest Twój.

Wystarczająco już porad.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top