• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

konfiguracja vps

andree

New Member
Joined
Feb 19, 2014
Messages
70
Reaction score
4
hej, 2 dni temu kupilem vpsa i chcialbym postawic swojego evo, ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac, probowalem ogarniac sam, ale to mi nie laczylo z ftp w winscp, ogolnie to problemow duzo.
ktos moglby mi pomoc na GG lub FB wyjasnic wszystko krok po kroku?

gdy zarobie pierwszy milion z sms shopa to chetnie oddam 300 tysiecy, bo przeciez na nastepny miesiac znow bede milionerem ;)
 
dziekuje. a co jesli nie dziala mi 3 polecenie w twoim tutorialu? "command not found" przepisuje na 100% dobrze ;) mozna to ominac?
po ominieciu wpisuje apt-get update, nastepna komende i blad:
dgypdm.jpg
 
Komenda na Twoim screenie to piąta komenda. Jeśli masz Ubuntu i zrobiłeś wszystko tak jak wkleiłem to by działało. Nawet ta komenda co jest dwa razy musi być wykonana dwa razy.
 
No to faktycznie nie zadziała Ci trzecia komenda (apt-add-repository --yes ppa:rquillo/ansible). To wszystko da się przystosować do Debiana, ale musiałbyś pozmieniać niektóre rzeczy , łącznie z Ansible cookbook bo tam też będą paczki specyficzne dla Ubuntu.

Najłatwiej byłoby zmienić na Ubuntu jeśli możesz. Jak nie, to na Debian Wheezy-backports jest paczka ansible.
 
niestety zmienic nie moge.
o co chodzi dokladniej w Wheezy-backports? moglbys dokladne polecenia napisac?

moze ktos inny posiada poradnik pod debiana?
 
Poszukaj sobie jak zainstalować ansible na Debianie to ci ruszy cookbook. Później zacznie wywalać błędy to sobie naprawisz łatwo, nie będzie tego dużo bo różnice są niewielkie.
 
Back
Top