• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

konstrukcja tabel

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
siema, będę robił większy skrypt, więc wolę to napisać krótko niż na 500 linijek


a więc

normalnie byłaby tabela
Code:
tablica = {
[j] = {k = , g = , f =},
}

ale... w tym skrypcie bym musiał powtarzać to parę razy..
Code:
tablica = {
[j] = {k = , g = , f =},
[k] = {j = , g = , f =},
[g] = {k = , j = , f =},
[f] = {k = , g = , j =},
}

k = , g = , f = , j = , to są stałe

mogę jakoś to zrobić, że jeśli jeden z takich warunków jest w [] to wtedy działa do {} ?

bo tą tablice potem będę uzupełniał o więcej wierszy i nie wszystkie będą miały 4 "jednostki", niektóre będą miały po 30, inne po 2...,
np.:
[x] = {y = , z = , q =, n=, m=,t=},


ale sposobem wymienionym powyżej bym musiał 30x lub 2x powtarzać to samo, a tak nie chcę :(


help ;s
]






a oprócz tego proszę jeszcze o pomoc..

załóżmy mam stale coś takiego

["ziomek"] = {n=0.2,m=25,s=1,k=2}

i np. mam skrypt talkaction, w którym określił bym, że można wybrać jeden parametr z 4: (n, m, s, k)

i typek załóżmy zrobi

/czaruj ziomek, s, 1300, k

to skrypt znajdzie, że w tabelce jest warunek s i zobaczy co przy nim stoi (tutaj stoi 3)

to wtedy 1300 podzieli przez S, a potem pomnoży przez K czyli wyjdzie 2600

############### UWAGA ZIOMEK TO NIE NAZWA GRACZA, TYLKO SPELLA ################

zrobić to mam

coś w typie, rozbić param na tablice i potem ściągać kolejnościowo
t = string.explore(param, ",")

i wtedy nick = t(1) pierszy parametr = t(2) wartosc = t(3) parametr drugi = t(3)
czyli tutaj
t(1) = ziomek
t(2) = s
itd.


to mam to wyciągać potem

v = tablica[t(1)]
if v then
v.(t(2))

??
mogę tak zrobić by s zadeklarowane w t(2) użyć w v.parametr czyli v.t(2) ???
 
Last edited:
@Pierwsza sprawa:
Mozesz zrobic cos w stylu:
Code:
t = {k = 1, g = 2, f = 3}

for i = 1, 30 do
tablica[i] = t
end

Ewentualnie po przecinku przypisywac.

@Druga sprawa:
Po pierwsze to string.explode, a nie string.explore. Po drugie to zwraca tabele, wiec tablica[element], a nie tablica(element). Tak, mozesz tak zrobic.
 
A po czwarte JEST NAPISANE.
Zawsze mi się to myli, ale na przyszłość postaram się nie robić tego błędu.

Taki wielki znawca jesteś
To by się zgadzało.

TYLKO LINKUJESZ
Bo wierzę, że liczy się wkład własny - a nie to co dostaniesz na złotej tacy. I mi się wręcz przeciwnie wydaje, on wcale nie zna tej strony, bo tam jest wszystko wyjaśnione - czarne na białym i vice-versa.
 
Ty jesteś jebnięty, po to się pyta żeby się nauczyć? jak by napisał NAPISZCIE MI SKRYTA to rozumiem taki komentarz "że liczy się wkład własny", ale przy takiej pomocy? jak jesteś taki WIELKI to zacznij pomagać ludziom, a nie
na pytania odpowiadać pytaniem albo linkiem.
 
Ty jesteś jebnięty
Na wzajem.

po to się pyta żeby się nauczyć?
To mam mu wykład napisać. Niech szuka pomocy naukowych sam, widzę że słowo samodzielność to słówko obce.

jak jesteś taki WIELKI to zacznij pomagać ludziom, a nie
na pytania odpowiadać pytaniem albo linkiem.
Pozwól, że sam zdecyduje co będę robić - bo wiem co to samodzielność.
 
Na wzajem.


To mam mu wykład napisać. Niech szuka pomocy naukowych sam, widzę że słowo samodzielność to słówko obce.


Pozwól, że sam zdecyduje co będę robić - bo wiem co to samodzielność.

Nawzajem ośle, pokazujesz klasę. Na moje jesteś forumowym pajacem, który potrafi ogólnie nazwać, bo na google przeczytał, w rzeczywistości nic prostego nie napiszesz, cya.


To mam mu wykład napisać. Niech szuka pomocy naukowych sam, widzę że słowo samodzielność to słówko obce.

Od tego jest chyba forum, żeby sobie pogadać, wyjaśnić, pomóc ale nie, lepiej podać linka i czuć się lepszym.
 
Od tego jest chyba forum, żeby sobie pogadać, wyjaśnić, pomóc ale nie, lepiej podać linka i czuć się lepszym.
Po co mam przepisywać to co zostało napisane. Albo ty jesteś naprawdę tępą strzałą, ale udajesz żeby się wylansować.

@down
Już kiedyś był temat i Ci udowodnili że pajac jesteś, daj spokój.
Wiesz co daj se siania, bo idiota z ciebie niesamowity :O.
 
Last edited:
Po co mam przepisywać to co zostało napisane. Albo ty jesteś naprawdę tępą strzałą, ale udajesz żeby się wylansować.


To mam mu wykład napisać. Niech szuka pomocy naukowych sam, widzę że słowo samodzielność to słówko obce.

Zdecyduj się...

Już kiedyś był temat i Ci udowodnili że pajac jesteś, daj spokój. Więcej nie odpisuje.
 
Wielkie dzięki Diath, reputa niestety nie mogę dać bo
"You must spread some Reputation around before giving it to Diath again.", a co chyba znaczy, że muszę trochę reputów rozdać innym, a niestety nie ma zbyt komu dawać tych reputów, a więc dam like :)


@ Ralcoral
dzięki za link, chociaż używam tamtej strony już od baaaardzo dawna, jednakże nie znam tak dobrze angielskiego by dobrze zrozumieć niektóre rzeczy tam opisane :)

ale dając już link mogłeś akurat dać mi do dokładnego zagadnienia, a nie do głównej strony ;/
 
Zacznijmy od tego, że nie ma tabel a są tablice.

I o ile dobrze zrozumiałem, rozwiązaniem dla Ciebie będzie tablica dwu wymiarowa np. local tablica[1][1] = {}
 
Po co mam przepisywać to co zostało napisane. Albo ty jesteś naprawdę tępą strzałą, ale udajesz żeby się wylansować.

@down

Wiesz co daj se siania, bo idiota z ciebie niesamowity :O.
Te, śmieciu, było tu już kilku takich jak ty i juz ich nie ma.

BTW, nie widzialem jeszcze zebys cokolwiek zrobil takiego.
Nie ma wiec powodu zebys panoszyl sie tak na forum.
http://otland.net/f16/problem-server-debian-database-manager-147394/


2 miesiące temu byłeś takim leszczem, więc pytam: gdzie się tego wszystkiego nauczyłeś w tak krótkim czasie?
 
+ to "Borned" nad avatarem. +5 do szpanu, -100 do intelektu
 
+ to "Borned" nad avatarem. +5 do szpanu, -100 do intelektu
Angielski był zawsze moją słabą stroną, już poprawione jak cię to tak razi.

BTW, nie widzialem jeszcze zebys cokolwiek zrobil takiego.
Nie ma wiec powodu zebys panoszyl sie tak na forum.
Problem with server (debian, database manager)
Wynikało to ze względu na błąd w źródłach - więc raczej nie nie leżała po mojej stronie.

2 miesiące temu byłeś takim leszczem
Skąd domniemania że byłem leszczem?

więc pytam: gdzie się tego wszystkiego nauczyłeś w tak krótkim czasie?
Lua 5.1 Reference Manual - contents


Widzę, że Bartastkd ładnie poleruje ci tyłek - lizus jakich mało. Order powinien dostać.
 
Angielski był zawsze moją słabą stroną, już poprawione jak cię to tak razi.


Wynikało to ze względu na błąd w źródłach - więc raczej nie nie leżała po mojej stronie.


Skąd domniemania że byłem leszczem?


Lua 5.1 Reference Manual - contents


Widzę, że Bartastkd ładnie poleruje ci tyłek - lizus jakich mało. Order powinien dostać.


Ja mu? hahahahahahahaha, ja to zacząłem :> po za tym mój poprzedni post "że ktoś Ci udowodnił juz ze jesteś pajacem" był kierowany do kuli :>
 
ej mnie to wkurwia, jak ktoś kogoś pociśnie, a potem do pocisku przyłączy się inna osoba, to pociśnięta osoba ciśnie osobę, która potem przyłączyła się do gnebienia, tekstami typu "ale liżesz X'owi" "wyliż X'owi jeszcze bardziej" "przydupas X'a"

ej spierdalaj,to nie jest fajne, to tak jakby dziwka w gangbangu, przyczepiła się do ostatnio przyłączonego kolesia, że się pcha z kutasem

...
 
ej mnie to wkurwia, jak ktoś kogoś pociśnie, a potem do pocisku przyłączy się inna osoba, to pociśnięta osoba ciśnie osobę, która potem przyłączyła się do gnebienia, tekstami typu "ale liżesz X'owi" "wyliż X'owi jeszcze bardziej" "przydupas X'a"

ej spierdalaj,to nie jest fajne, to tak jakby dziwka w gangbangu, przyczepiła się do ostatnio przyłączonego kolesia, że się pcha z kutasem

...
Ale ty czasami głupoty pitolisz, aż żal czytać. Idź skocz lepiej po więcej chusteczek bo razem ze spermą chyba trochę mózgu ci ubywa..
 
Ale ty czasami głupoty pitolisz, aż żal czytać. Idź skocz lepiej po więcej chusteczek bo razem ze spermą chyba trochę mózgu ci ubywa..
ale odpowiedź!
W moim środowisku tak się jechało w wieku 12-15 lat.
 
Back
Top