• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Kryptoreklama: eksperyment z listą OTS

Don Daniello

/root
Staff member
Administrator
Joined
Apr 11, 2008
Messages
3,698
Solutions
16
Reaction score
1,464
Location
Proland
Witojcie wymierające robaczki,

Z nudów/ambicji (bo raczej nie ze świetlanej przyszłości jaką ma przed sobą świat Tibii) oraz ogromnej miłości do jedynej, prawdziwej i rekomendowanej przez samego ojca rydzyka listy otservlist.org, postanowiłem zrobić swoją. W sumie to postanowiłem już z rok temu ale ten plan ten wykonałem.

Uwierzcie lub nie, ale wykonanie tego od zera to tego co jest teraz zajeło 3 dni (nie dzień i noc, tak po 6h dziennie). Na razie nie zdradzam szczegółów technicznych, pozwolę Wam się tym zajać jeśli to kogoś interesuje. Finalnie kod będzie otwarty na MIT.

W takim razie zapraszam na http://otls.net. Komentarze mile widziane. Pamiętajcie że jest to raczej eksperyment technologiczny. Nie planuję z tego wyciągnąć ogromnych kokosów, wrzucać reklam ani nawet nie sądzę żeby jeszcze jedna była potrzebna, ale kto tam wie. Warto zobaczyć.

Dodam, że pomysłów do wprowadzenia jest jeszcze dużo, ale wszystko po mału. Wasze pomysły też mile widziane.

Dużo napisałem, ale jako że od dawna nie wymyśliłem żadnych nowych punktów do regulaminu to gdzieś te literki trzeba było wylać.
 
ajax, how about nope?
aj wiem, że bajer i w ogóle, ale bez sensu się męczyć
 
Na pierwszy rzut oka wygląda interesująco. Nad szablonem będzie trzeba popracować, ale i tak gratki za chęci.
 
PHP: 0%
Javascript a w sumie to CoffeeScript only, NodeJS właściwie. Szablon jest zjechany bootstrap examples ;)
Dzięki za dobre słowa. Nie szkoda się męczyć bo ten kod wchodzi sam jak bułeczka, żadna męczarnia. Zresztą jakby się w PHP takie dało napisać w 3 dni to też nikt by się nie męczył.
 
mam pytanie bo możesz wyciągać z configu map.otbm by xxx
Size is 2560 x 2560
17 NPCs

to passy root / sql mysql itd też ? :O hACKEr!!!!!
 
Oczywiście, a mam też numer buta, fiuta, długość i średnicę :)
 
a tak serio z ciekawości jest możliwe że ktoś tak jak ty Daniello Donie może pobrać z czyjegoś serwera takie dane jak sqlUser sqlPass sqlDatabase sqlType itd itd?
Pytam bo widzę że nazwy map odczytujesz z palcem w dupie, a przecież byłoby to jakieś że tak to ujmę hujowe jakby tak każdy mógł od kogoś coś podpatrzeć co nie?...
 
No tak ale jeżeli możesz to pobierać to czy czasem inne informacje też nie możesz?
 
Przecież mówię, że ten XML to wszystko co możesz pobrać. Jest protokół statusu (TSQP) i koniec. Od tego kod jest otwarty żebyś sobie to zweryfikował.
 
Hah Daniello, nieźle :)
meteor niestety komercyjnie nie daje rady :< a szkoda bo bardzo przyjemnie sie wszystko robi
 
Node nawet już na otland dotarł. A gdzie wszystkie rekordy przechowujesz? Korzystasz z jakiegoś nowoczesnego frykasu czy poczciwy MySQL?
 
MongoDB rzecz jasna. Takie frykasy jak $regexp query po stronie przeglądarki (patrz wyszukiwarka u góry otls.net) przychodzą gratis. Takie rzeczy jak sumowanie liczby graczy online dzieją się po stronie klienta i wcale nie obciążają serwera. Filtrowanie, listowanie, sortowanie, rysowanie wykresów - wszystko w waszych przeglądarkach :)

Wszystko udało się napisać w trzy dni, bo przy tym frameworku kod jest prosty jak drut:
Code:
Template.list.playersOnline = ->
  _.reduce Servers.find({
      'status.online': true
    }).fetch(), (memo, server) ->
      try
        memo + server.status.players.online
      catch e
        return memo
    , 0
 
@trou A dlaczego uważasz, że nie daje? Napisałem w nim jeszcze np. https://spigu.net i na razie sobię chwalę.
well, raczej chodziło mi o "użycie enterprise" niż komercyjne. coraz czesciej slysze opinie, ze to moda identyczna z tą na railsy kilka lat temu. wszyscy sa zachwyceni 'time to enter the market', czyli czasem tworzenia aplikacji, a pozniej jednak okazuje sie, ze stara dobra JVM wraca do lask :)

Póki Oracle nie weźmie się za obiecany silnik Javascript w JVM to nie wróżę przyszłości. A szkoda, bo mi też bardzo podoba się styl pisania w node.

A co do meteora: może już jest lepiej, ja korzystałem z tego dosyć dawno i kiepsko to się skalowało :p
 
Bo nie było oplog-tailingu, teraz jest prawdziwy diff na bazie, wcześniej szły "selecty" co kilka sekund, bo to był prototyp.

Ja nadal uważam (głównie z punktu widzenia administratora/DevOps), że Java to największe gówno jakie można uruchamiać. Programiści to kochają, administratorzy nienawidzą. Nie lubię koncepcji literek VM przy uruchamianiu zwykłego programu.
 
O, dzięki, musze w takim razie się pobawić :)

Co do Javy - programuje, też nie lubię... ale pisze bo płacą ;)
 
Wszędzie ten sam motyw ;oo


Co do listy, jeśli jeszcze coś planujesz zrobić. Pvp type (te hardcore non itp.), server type (rpg/war/fun/rook/evo).
 
Właśnie zastanawiam się jak to dobrze rozpisać, bo nie ma chyba sensu dopychać jeszcze więcej informacji do tabelki (będzie jeszcze szersza). Mam po lewej "kategorie" i tam można dać wybór tego typu, ale w sumie to nawet nie wiem jakiego typu są serwery. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak to dokładnie zrobić i sprecyzuję to wkrótce to dorobię.
 

Similar threads

Back
Top