• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Lapek i ots

Hunteq

Banned User
Joined
Apr 20, 2009
Messages
74
Reaction score
0
Na poczatku powiem o co chodzi:
Mam lapka+ wifi
Chciałem puścić na nim otsa i się pytam ile osob by grało na takich parametrach bez laggow.
OTS:
SQL
8.5
Mapa armoni
mysql
Osiągi laptopa:
Intel Pentium M 1.85
1 GB RAm
Dell
Net:
1 MB neo
I ile osob bez laggow pogra na czymś takim?
Oczywiście moge zrobić formata i zainstalować jakiś specjalny system na którym najefektywniej działają serwery. Np linux.
 
Myślę, że z tą neo więcej niż 50 nie pójdzie...
 
Bardzo mnie ucieszyłeś bo 30-50 jest ok jak bedzie faktycznie tyle gralo dam na dedyka co jest do 100 osob a potem jak beda grali kupie prawdziwego dedyka.
Ej mam instalowac jakis system specjalny czy windows moze byc?
Bo moze na linuxie lub ubuntu wiecej ludzi bedzie gralo bez laggow?
 
@UP
znasz się dobrze na linuxie bo ja w ogole czy moglbys mnie jakos wprowadzić i pomoc z wszystkim?
 
Ja potrzebuje osobe która by mi pomogla wytlumaczyla jak to się je jest tu ktos taki moge nawet za pomoc dać GOD'a na otsie :)
 
wkładasz płytke ubuntu i jedziesz jak w intrukcji masz problem piszesz na forum
 
Moq~
Mógłbyś mi podać gg dla ciebie to tylko 5 min życia a dla mnie wielka radość jak byś mi pomógł bo widzę że w opisie masz ten system operacyjny czyli się znasz :)
 
Cerdoo nie rozumiem twojej wypowiedzi?
Dlaczego nie musze miec teraz linuxa?
@Edit jeżeli to jest maciupeńka różnica to wole się za to nie brać i zrobić z windą?
Czy to dużo zmienia czy mało?
 
Nie posiadam no ale wiesz ekh... powiedzmy że za 1h moge mieć z ekhm... nie kuśmy adminów do dawania banów :)
Ale tak w ogole to duzo daje ten linux ? tak na oko to ile wiecej graczy bez laggow na nim by pogralo?
@Edit
Sorry, Cerdoo myślałem że jesteś z polski :D
 
Hunteq ja ci moge pomóc jak chcesz ;)

Linux jest lepszy w wielu rzeczach od Windy, oprócz odpalania gier ;P

Bo np. w Crysisa nie pograsz ;)

Ale swietnie sie nadaje do aministrowania siecia / wlaman ;) / skryptowania itd....
 
Hunteq linux wymaga myslenia ktorego ja czesem nie mam a co dopiero...:)
 
Myślę, że z tą neo więcej niż 50 nie pójdzie...

A ja mysle ze przy 50 serwer bedzie malo grywalnym.
Internet 1Mb -> ~33kb uploadu, przyjmujac ze 1 gracz bierze 1kb srednio, daje Ci to 30 graczy, nawet wtedy moze lagowac, chyba ze nie beda w ogole zmieniac pieter (pozycja z).

Narka oki
 
..nie wspominając, że takie łącze można BARDZO łatwo zpingować >.>

ze swojego doświadczenia wiem, że neo 1mb nie pociągnie więcej niż 20 graczy.
 
ja na łaczu które miało 50kb uploadu hostowałem war otsa 127 osób rekord ale to była tibia 7.6 :D
 
Back
Top