• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Laptop - bateria

Sekula 14

Well-Known Member
Joined
Jul 7, 2012
Messages
371
Reaction score
55
Siema, zastanawiam się czy powinienem wyjąć baterie skoro i tak ciągle laptop jest na ładowarce.
Co będzie lepsze dla bateri, leżenie w szafie czy siedzenie w laptopie podczas pracy z podłączoną ładowarką ?
A może użyć programu, który pozwala na naładowanie baterii tylko do 80% ? (<-- pomysły z internetu).
 
Jeżeli lapka masz podłączonego do zasilania non-stop lepiej wyjąć baterię (kiedy naładowana) i "jechać" z gniazda ^_^.

Gdzieś to słyszałem że lepiej dla żywotności baterii.
 
Bateria leżąca w szafie psuje się bardziej niż leżąca w laptopie i "nieużywana".
 
Bateria leżąca w szafie psuje się bardziej niż leżąca w laptopie i "nieużywana".
Poprzyj to jakimś źródłem, bo ja mam odwrotne zdanie.

Też mam lapka ciągle podłączonego do sieci, wyjąłem baterię i schowałem ją do szuflady. Kiedy muszę się odłączyć od sieci, to ją wkładam, więc co jakiś czas jest odtajana ze snu :)
 
Poprzyj to jakimś źródłem, bo ja mam odwrotne zdanie.
Raczej własne obserwace. Miałem dwie baterie. Zmieniałem co miesiąc, żeby je równo "rozjeżdżać" i 2 lata działały ok. Później (ktoś inny) używał pół roku tylko jednej. Ta z szuflady zupełnie straciła pojemność a ta używana działa (straciła trochę z wiekiem, ale nie o to chodzi).
 
Nowoczesne baterie mają układy elektroniczne zabezpieczające je przed rozładowywaniem podczas działania na podpiętym do sieci laptopie.
Bateria leżąca w szafie również traci energię na skutek procesów chemicznych zachodzących w ogniwach - niestety, nieodwracalnych.

Dlatego jeżeli korzystamy z laptopa na zasilaniu najlepszym rozwiązaniem jest raz na tydzień działanie na baterii tak długo, aż bateria się nie rozładuje.
 
Last edited:
Bateria jak to bateria jest przedmiotem zużywającym się w każdym wypadku - czy to na półce, czy w użyciu czy jakkolwiek. Trzeba się do tego przyzwyczaić ;)
Nie ma sensu rezygnować z gratisowego UPSa w laptopie po to, żeby ta bateria psuła się na półce.
 
Zależy gdzie mieszkasz. Jak nie masz przerw w dostarczaniu prądu to spokojnie można bez baterii się bawić. Jak mieszkasz na wsi gdzie prąd jest raz na 3 godziny to ups się przydaje.
 
Mieszkam na wsi, ale prąd mam 24/7 (chyba mylisz wieś z 3 światem):p Myślę, że wasze odpowiedzi mi wystarcza- dzięki.
 
Ja mieszkam na takim osiedlu w mieście, gdzie jak patyczek spadnie na linie energetyczne to napięcia w gniazdku nie mam przez kilka godzin... Asfaltu jeszcze na mojej ulicy nie ma itp więc wiesz wydaje się, że żyjemy w cywilizowanym świecie ale ten świat niestety cywilizowany kończy się na rachunkach i podatkach... Czasami lepiej to mają w tym 3 świecie.
 
Back
Top