• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Laptop na studia (informatyka)

Gregorex

Ϡϡ
Joined
Jun 20, 2008
Messages
179
Reaction score
5
Location
Poland
Nie znam się na tym, więc proszę o pomoc.

Budżet: 2500 - 3500 PLN

Teraz opiszę jakie mniej więcej parametry mnie interesują:
Procesor: 2 GHZ minimum
RAM: 8 GB minimum
Grafika: 2 GB minimum
Dysk: 500 GB minimum

chcę sobie czasem pograć, ale głównie będę go używać do tworzenia grafiki i programowania, nie szukam kombajna tylko w miarę dobrego laptopa, zresztą widać to po budżecie :D

PS Nie że jestem leniwy, ale wy po prostu możecie znać się na tym lepiej. Musiałbym przeczytać kilkadziesiąt recenzji żeby bez ciśnienia wydać parę kafli ;x
 
Niedawno był temat o tym co kupić na studia (laptok, tablet, netbook), pojawiło się tam kilka propozycji laptopów, więc może coś Ci się przyda. LYNK
 
Ze względu na doświadczenia z gwarancjami różnych producentów (MSI, Samsung a ostatnio również Asus) szczerze polecam Ci abyś zainteresował się ofertą firmy Dell (biorąc pod uwagę gwarancję Domowa Naprawa (dawniej Next Business Day).
Sam tego doświadczyłem - karta graficzna uległa uszkodzeniu, przy obciążeniu zaczynały pokazywać się artefakty.
Zadzwonłem na infolinię na drugi dzień przyjechał do mnie serwisant, potwierdził usterkę, wyjął płytę główną, wsadził nową, zmienił info w podpięte do service taga i tyle. Całość zajęła około 40.

Dlaczego nie inne? Przygody w serwisie:
MSI - laptop 3 razy był odsyłany z tą samą usterką
Samsung - Nie uznanie gwarancji na spaloną kartę graficzną przez mocno porysowaną obudowę (w opisie 'uszkodzenie mechaniczne korpusu')
Asus - laptop po naprawie wrócił bez śrubek, bez matrycy za którą dodatkowo zapłaciłem (uszkodzona mechanicznie - nacisk, zepsutą mieli odesłać)


Sam polecam Delle z serii Inspiron - ja mam Inspiron 3521, dokupilem sobie SSD 512 GB i wsadziłem 12GB RAM - całkiem nieźle śmiga.
 
Polecam Dell - gwarancja dokładnie jak trou napisał.
Korzystałem dwa razy:
- raz bo się przegrzewał (dwa lata nie czyściłem wiatraczka - przyjechał pan, wymienił płytę główną "bo mu dali nową" i wyczyścił wiatraczek)
- raz bo klawiatura była brudna (przyjechał Pan, zamontował nową i przy okazji znowu wyczyścił wiatraczek)

Chwała 3-letnim gwarancjom NBD.

Teraz mam drugą na Inspironie (kombajn wybitny), jeszcze nie korzystałem ;)
 
Ostatnio popularny zrobił się msi ge60. i7 4th i grafika 765m można spotkać. Dodajesz ssd nawet te 64gb i śmiga jak lala.
Dell ma super gwarancję tak jak mówił Don i Trou.
Musisz wybrać pomiędzy gwarancją a podzespołami. Jednak jak nie masz 5k na laptopa to moim zdaniem tylko dell wchodzi w grę.
 
Ja mam Samsunga NP270E5v, i5 750GB HDD 2GB NVIDIA 8 GB RAMU - jedyny problem nie mozna chodzic na ukos w tibii na numerycznej ;D
 
Back
Top