• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Laptop

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
Widzę, że ostatnio popularne zrobiły się tematy "chcę tableta/lapka/kompa/komórkę" to dopiszę i swój.


Myślę tak sobie nad kupnem nowego laptopa, komputer odpada bo obecnie laptopy nie są słabsze od tych skrzynek, a są przenośne itp.


Obecnie mam laptopa Asus'a

Vista service pack 2

Procesor: Intel(r) Core(TM)2 Duo CPU T5800 @ 2.00GHz 2.00Ghz

4 gb ramu pamięci

32 bitowy

karta graficzna to Nvidia GeForce 9650M GT 1gb

Interesuje mnie laptop lepszy od tego, zapewne z wgranym już windows 7, cena tak między 2-4k, ważne, żeby najnowsza fifa mi na nim szła bez ścięć ;s
 
Jako niedoszły hehe informatyk postaram się pomóc.

Myślę tak sobie nad kupnem nowego laptopa, komputer odpada bo obecnie laptopy nie są słabsze od tych skrzynek, a są przenośne itp.

Za tą samą cenę Ci wykminie jakoś 40% wydajnościowo lepszy zestaw na stacjonarnym.


Przejdźmy do pomocy:

http://allegro.pl/samsung-rf511-i7-2630qm-8gb-gt540-win7-tuner-tv-i2488594235.html

Mistrzostwo sam bym takiego chciał mieć, jakbym nie przewalił 1,5k na nowego GTX'a 580 ;s
 
boshe.... 2k-4k.... jeżeli na serio możesz wydać 4k na lapka to uważam, że nie musisz się nawet pytać na forum... idziesz, bierzesz najlepszego i wychodzisz ze sklepu... oczywiście jeżeli pójdziesz do takiego media marktu i kupisz Sony Vaio słabego za 4k to już nie nasza wina. na allegro są dobre i tanie acery, asusy, toshiby.

ja za 2.3k kupiłem acera z procesorem i5, 8gb ramu, 64 bit, win 7 (teraz to już chyba standard)... więc za 4k to masz sprzęcior :)
powodzenia :)
 
raczej na 80W czy nawet 120W lapek nie rowna sie do sredniej puszki, fakt moze cos tam uciagnie, ale na jaka mete? rok? bo za rok beda znacznie wyzsze wymagania, wg mnie strata kasy kupowanie laptopa chyba ze do innych celow
wejdz sobie na strony asusa, msi, itd... i zobacz jakie lapki sa do gry, cenowo jest to troche wiecej niz mozesz wydac
 
Co Ty gadasz, za 4k już można całkiem przyzwoitego lapka do gier kupić.
 
Laptopy są dobre, ale jak potrzebujesz czegoś do gier i nie koniecznie przenośnego, to komputery mają lepszą wydajność. Ja mogę Ci polecić, jak jest gdzieś obok Ciebie Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika, kupowanie przez allegro w przypadku problemów któregoś z komponentów wiążę się z wysyłką(na Twój koszt), straconym czasem na pakowanie i bieganie na pocztę. Kupując w serwisie komputerowym, masz to wszystko gratis. Dlaczego polecam komputronika? osobiście brałem tam sprzęt, sam składałem sobie za pomocą ich kreatora, złożyłem zamówienie, pojechałem odebrać, wszystko tito i nie czekałem parę dni na dostawę.

Jeśli bardzo zależy Ci na laptopie, to niestety muszę Ci polecić tego co quanti, bo miałem go brać ale niestety odrzucili mi oba wnioski na raty(od 21 lat)....
 
Tak jak koledzy napisali do gier to konsolę się kupuje lepsza zabawa z live + kinect.
Co do laptopa to albo Komputronik albo Proline.
W Proline sami Ci najlepiej doradzą tam nie pracują pseudo informatycy.
 
Sam kupowałem laptopa gamemingowego ponad 2 lata temu. Za cenę 3.6k do dziś pogram w najnowsze gierki, w niektóre na full detalach. Przykładowo - Wiedźmin II bez SSAO, Crysis II( bez DX11 ofc. ). Widzę, że dużo osób się wypowiada: idź do sklepu i weź pierwszego, lepszego laptopa. Chuja prawda panienki. Co do Ciebie, to, jeżeli oczywiście nie chcesz kupić bubla, będziesz musiał trochę się naszukać.
Link 1.
Link 2.
Tutaj masz spis mobilnych GPU.
Marka - kwestia indywidualna, w przypadku kart graficznych z wyższej półki, nie będziesz miał dużego wyboru.
Wybierając laptopa gamemingowego kieruj się głównie kartą graficzną. CPU zazwyczaj jest dostosowane pod GPU, więc nie będzie ograniczało.

Co do mojego sprzęciku:
MSI GX740
krótka specyfikacja:
ATI HD 5870m( w tamtych czasach najlepszy mobilny potwór, nie było gry, w którą bym nie pograł na full detalach )
Rozdziałka 1440/900( polecam, jest w sam raz )
6 GB Ram( standardowo 4GB, dokupiłem 2GB )
i5-460m( za dopłatą można było brać i7-720 )
 
Weź lapa za 2,5 żeby był a reszta na pieca. Ewentualnie zamiast lapa tablet za mniej niż 2 i jeszcze lepszy piec. A jak chcesz mniej zwać to sam piec. Jak będę miał chwilę czasu to dam linka do zestawów stacjonarnych najbardziej opłacalnych w danych grupach cenowych
 
Ludzie, po co wy mu doradzacie stare gówno xboxowe skoro 720 ma wkroczyć w ciągu roku, ja tego nie rozumiem..
 
Back
Top