• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Linux dla Ots?

Domyslilem sie ze wlasciciel dzieki to do tego Kuli co trzeba napisalem.
 
Na 1gb ci sie nawet nie wlaczy, chodzi o to, ze mapa jest wczytywana do ramu, zeby byla szybciej dostepna niz jakby mialabyc wczytywana bezposrednio z dysku i zajmuje tam pare razy wiecej miejsca...
Z tak duza mapa braknie Ci ramu zanim zdarzy sie wczytac.

Nie zgodze sie.
Mój laptop: 1gb ram.
Windows 7

Mapa się wczytała, ale zajęło to ~10 minut.
 
Nie zgodze sie.
Mój laptop: 1gb ram.
Windows 7

Mapa się wczytała, ale zajęło to ~10 minut.

A jaki Windows 7 64-bit??

Tez tak myślę ze jak spróbuje na Linuxie to da rade i odpalę jak będę w domu spróbuje i opisze sytuacje.
 
Pomyłka, 1,5gb ram.

specyfikacje.png
 
a no to co innego ale i tak spróbuje na Linuxie ;))

Jestem ciekawy ile mb mapy odpali mi się na 1 gb ram?
Oczywiście przy windowsie xp 32-bit.
 
Last edited:
Nie zgodze sie.
Mój laptop: 1gb ram.
Windows 7

Mapa się wczytała, ale zajęło to ~10 minut.

Oczywiście, że się mogła wczytać, leży w pamięci stronicowanej na dysku (swap). Powodzenia w graniu...
 
Btw. Cykotitan na SDRAM 512 odpalil rl mape ^^.
Zajelo 300 sec+, ale tak jak mowi Don Daniello, na swapie leci.
 
Nieważne wiem już o co chodzi.
Czyli najlepsze rozwiązanie to zainstalowanie linuxa debiana.
 
Last edited:
Na PC nie stawia sie OTS.
Kup dedyka z debianem.


Czemu się nie stawia? równie dobrze może sobie komputer 2 obok siebie odpalić, wgrać linuxa, zamówić 100 mbit łącze i jazda?

A czemu akuratem z debianem?
 
I teraz porownaj sobie ceny lepiej zamowic dedyka w OVH czy ciagnac do siebie swiatlowod?

Czemu z Debianem?
A czemu z Ubuntu?
Najpopularniejszy, najwiecej poradnikow.
 
I teraz porownaj sobie ceny lepiej zamowic dedyka w OVH czy ciagnac do siebie swiatlowod?

Czemu z Debianem?
A czemu z Ubuntu?
Najpopularniejszy, najwiecej poradnikow.

Debian to prawie to samo co ubuntu.
 
Ja bym powiedziel na odwrot, ze to ubuntu jest bardziej werjsa desktop :p.
O żesz... oczywiście że tak. Właśnie to chciałem napisać, ale widocznie po przeczytaniu ogromu inteligentnych postów innych użytkowników tego działu mózg mi się rozlasował...

Tak więc, Ubuntu to bardziej desktopowa wersja Debiana, czytaj: na dedyka lepiej debiana.
 
Jest tez ubuntu server, ktory "bardziej" nadaje sie na serwer. Anyway kazde distro jest dobre, jezeli ktos umie ogarnac.
 
nie ma różnicy czy debian czy ubuntu. Chodzi mi o dystrybucje czyste, bez żadnych środowisk graficznych itp. tzw minimal.
Ubuntu ma więcej paczek, więc jest łatwiej :)

Typową serwerową dystrybucją jest Centos, bądź jak masz hajs to RHEL.
 
Back
Top