• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Login Server 8.42 - Czy to będzie dobre rozwiązanie?

EmmaA

JigglyPuff
Joined
Aug 11, 2008
Messages
462
Reaction score
0
Location
Kraków, Poland
Cześć,
Ostatnio sobie tak myślę, czy to będzie dobre i szybkie rozwiązanie.
Otóż, na wakację chce postawić drugą rl mapke, chcę aby to było na jednym IP na jednym porcie.
Otóż wykminiłem coś takiego:

Kupić 3 serwery dedykowane.
Na jednym serwerze, ustawić bazę danych oraz login serva.
Na drugim jedną real mapkę odpalić
Na trzecim drugą real mapkę odpalić
i to wszystko ustawić na login serwerze, itd itd.

Powiedzcie mi, czy zewnętrzna baza danych będzie dobrym rozwiązaniem? Czy sav'y będą dość szybkie i cleany ?

Może macie własne pomysły?

Czekam na wasze odpowiedzi.
Pozdro.
M.
 
Nie wydaje mi się żeby to było dobrym rozwiązaniem, niby po co
kupować 3 serwery dedykowane?, wystarczy postawić na 1
(i to się bardziej opłaca, tylko trzeba zainwestować w RAM).

Możesz zrezygnować też z TFLS i postawić na osobnych portach,
myślę że weźmie mniej ramu (różnica :p)
 
Tak to właśnie powinno wyglądać. Oddzielnie login, baza i serwery. Co do zewnętrznej bazy, to jak już by miało to aż tak ucierpieć - to tylko save, bo clean nie korzysta z bazy (A jeśli wszystkie serwery będziesz miał w pobliżu (czyt. z dobrą przepustowością między sobą), a zapewne używasz OVH więc tak jest) to myśle że nie powinno być problemu.
 
aha, czyli tak ;)
Bo mam 2 serwery w hetzner i na log serv i baze chciałbym kupić w ovh.pl.

Ale nie wiem czy to da radę, jeżeli save ma ucierpieć na tym ;/

2 serwery takie:
CPU - Procesor : Intel Core i7-920 Quad-Core
Pamięć RAM : 12 GB DDR3 RAM

No i teraz jeszcze na login serwer , bazę i www.
Czy jest sens to robic na 3 dedykach?
Czy np na jednym o takich parametrach;

CPU - Procesor : Intel Core i7-920 Quad-Core
Pamięć RAM : 12 GB DDR3 RAM


ALBO zrobić to na 2 dedykach.
Na jednym ten z 12 GB DDR3 ramu, postawić 2 serwery.
Na drugim z OVH postawić www, baze i logina.


Pozdro.
M
 
NIE, jeśli masz u hetznera (gz za to :)) to nie ustawiaj bazy w ovh bo będzie rzeczywiście gorzej, już lepiej kup u hetznera tego za 50 eurosów i będzie śmigać.
 
McSlaves
Postaw na tym drugim (ten nowy serwer). TFLS i nowego ots'a. mysle ze wytrzyma patrzac na to ze nie od razu bedzie gralo 200os. ale jest to tymczasowe rozwiazanie.
 
Tak, tak... Słuchaj dalej. Zajedziesz daleko.

Po pierwsze:
Sprawdź opóźnienia. ping w jedną i drugą stronę. Więcej niż 25ms? Bierz serwer w hetzner. Nie ma znaczącej różnicy w save jeśli ping jest < 25 ms. Sprawdzane na dwóch serwerach w OVH. Przy 400 osobach online save trwa 2-3s dłużej.

Jeśli chcesz stawiać 2 rl mapki na 200 playerów to polecam któryś z serwerów OVH z 8 lub 12 GB RAM. Dlaczego? I zapłacisz mniej i łatwiej tym będzie zarządzać. Tym bardziej, że możesz do jednego serwera dopisać IP Failover, zbindować każdemu inne IP i oba śmigałyby na porcie 7171.
 
W hetzner podajże też jest IP Failover ;)
Pozatym w hetznerze mam mocniejszą maszynę, za 484 zł, jedynie tylko z setupem przesadzili trochę :D

Jednak bindować nie potrafie, chyba, że byś mi to zrobił za chajs, to pisz na GG: 223494.
 
@up
iptables moga do tego posluzyc, mala edycja w 0.3.4PL2 albo uzywanie tego z SVN, tam elf juz to dodal
 
Ale przez IP Tablesa, nie da się zrobić, że 2 serwery na jednym IP, tylko tak jak pisał elf, trzeba by było skompilować troszkę inaczej, a potem raczej bindować, a bindować nie potrafię ;P
 
2 serwery na jednym IP i porcie 7171? Tak tego nie zrobisz. Przez iptables możesz zrobić 2 serwery na 2 IP i porcie 7171.
 
No właśnie, o to mi chodzi , pomyliłem tok myślenia, sorry ;P
Tylko jak podałeś w tym poście, to Dulin zrobił na 2 portach, na 2 innych IP ;P
iptables -A INPUT -p tcp -d $ip1--dport 9001 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -d $ip1 --dport 7171 -j DNAT --to-destination $ip1:9001
iptables -A INPUT -p tcp -d $ip2 --dport 9002 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -d $ip2 --dport 7171 -j DNAT --to-destination $ip2:9002

Czy tak też będzie działać:
iptables -A INPUT -p tcp -d $ip1--dport 7171 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -d $MOJE IP 1 --dport 7171 -j DNAT --to-destination $MOJE IP 1:7171
iptables -A INPUT -p tcp -d $ip2 --dport 7171 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -d $MOJE IP2 --dport 7171 -j DNAT --to-destination $MOJE IP2:7171

??

Aaa.. czy do tego muszę mieć Ip FailOver? bo w Hetznerze, do dedyka, mam aż 5 IP, za free, więc nie wiem ;P

I czy wtedy jak to zrobię, muszę kompilować , TFS'a z tym co Elf pisał ?? żeby nie naskakiwał na all IP? czy wystarczy to zrobić w IPTablesie?

Pozdro,
M.
 
Trzeba zrobić tak jak jest napisane. Nie musisz kompilowac.

Chodzi o to, ze polaczenia przychodzace na $ip2:7171 przekierowuje na $ip2:9002. Gracze tego nie widzą. Łączą się za pomocą 7171.
 
Co do rozwiązania dwa serwery, login i baza na różnych sprzętach to raczej nie wypali.

Amen.
 
Back
Top