• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

LUA Center - Największe Centrum oparte o programowaniu LUA

Traider

New Member
Joined
Apr 11, 2009
Messages
18
Reaction score
0
1_logoluacenter.png

Cześć, jeżeli już wiesz jesteśmy jedynym forum opartym o programowaniu w LUA, inne fora tracą swoją ważność i wartość. Nasze forum oferuje wam najwyższe i najskuteczniejsze pomoce w LUA, lecz nie każdy potrafi napisać wszystko tak jak by ktoś chciał, sugerujemy wam jedynie pomoc i inne ważne pomysły których dotychczas nigdzie nie było. Nasze forum jest stworzone dla użytkowników nie dla władzy, nie tylko my posiadamy silnik forum Invisione Power Board, ale jesteśmy z niego zadowoleni i skutecznie chcemy was pokazać co to jest prawdziwe forum oparte o tym właśnie języku.

Na forum znajdują się pomoce w pisaniu skryptów do Gier, natomiast tymczasowo oferujemy was Multi Theft Auto, oraz Tibie, tymczasowo te gry akurat mają największe poparcie wobec programowania LUA. Jesteśmy zainteresowani również propozycjami na następujące gry które również wykorzystując ten język programowania. Nie zależy nam na liczebności użytkowników lecz na tym jak możemy im pomóc, odzwiedzają nas setki osób dziennie, i szukają wskazówek które pomogą rozwiązać ich problemy na temat programowania w tym języku.

Czym jest LUA?
Lua jest lekkim językiem skryptowym, którego głównym przeznaczeniem jest osadzanie w innych programach celem rozszerzenia ich możliwości. Taki cel przyświecał autorom podczas tworzenia wersji 1.0 tego języka w 1993 roku. Obecnie, głównie dzięki małemu rozmiarowi i prostocie, Lua znalazło zastosowanie także jako język do tworzenia dynamicznych stron WWW (framework Kepler) oraz jako język skryptowy ogólnego przeznaczenia. Co ciekawe, istnieje projekt, którego celem jest przeportowanie Lua na mikrokontrolery!
A, więc już wiecie, co to jest LUA, wykorzystujemy ten typ programowania nie tylko w Multi Theft Auto, lecz w innych ważnych przedsięwzięciach.

Źródło Wikipedia

Dlaczego nasze forum jest o LUA?
Ponieważ chcemy rozwinąć skrzydła, jako pierwsze forum o tematyce LUA które rozwinęło się w jakiś małym stopniu jesteśmy wstanie pomóc wam rozwinąć umysł zapoznać was z tajnikami LUA Scriptingu, tylko u nas dowiecie się wszystkiego na temat LUA.

FORUM!
Mamy nadzieje że jesteście zainteresowani i dołączycie do naszej społeczności Skrypterów LUA. Zapraszamy!

 
Bardzo fajna inicjatywa, tylko mam nadzieje że coś tam umiecie i powstaną jakieś poradniki dla bardziej zaawansowanych bo to co widzę to takie podstawy raczkujące.
 
Niby fajny pomysł, przeczytałem posty, masakra, typ robi forum o LUA pod 7.6 tibie jak to napisał (ktoś dał skrypt po 8.6 a ten mu wyjechał że lepiej od 7.6 zacząć pisać), nie wydaje mi się żeby to robił ktoś ogarnięty, tyle w temacie.
 
co do pisania stron w lua...
frameworks saks, ja chcę mieć pełną kontrolę
ale jakby tak dało się interpreter normalny z apaczem połączyć... na pewno jakoś się da
 
ale jakby tak dało się interpreter normalny z apaczem połączyć... na pewno jakoś się da
Da się. W apache 2.4 możesz sobie configi w Lua pisać. Ale nikomu przez myśl nie przeszło, żeby w tym robić strony.

Temat zostaje jako dyskusja o pomyśle, jak zacznie wyglądać jak reklama to kosz.
 
Da się. W apache 2.4 możesz sobie configi w Lua pisać. Ale nikomu przez myśl nie przeszło, żeby w tym robić strony.
Da się całkowicie strony pisać w LUA, zamiast podpiąć sobie PHP podpina się interpreter LUA, którego wynikiem jest kod strony. Robiłem tak, tylko że zamiast LUA dawałem programy pisane w C++, i jakoś to działało.


Pomysł fajny, choć też uważam, że forum powinno być podzielone na piaskownice, i miejsce dla bardziej zaawansowanych.
 
ano jest kilka modów do apacza obsługujących lua
ale jakoś odkąd zacząłem próbować tego użyć to apacz nawet z domyślnym konfigiem nie wstaje
fajno, po restarcie kompa sprawdzę później

@UP: e? interpreter c++(wtf) czy uruchamiałeś programy wysyłające do apacza wyjście standardowe?
 
A jak jest z optymalizacją przy interpreterze lua podczepianego pod apache? Daje to rade ?
 
Dobre, tylko powinniśmy zacząć od tego, że nie ma takiego języka jak LUA, być może chodziło Ci o Lua.
 
Da się całkowicie strony pisać w LUA, zamiast podpiąć sobie PHP podpina się interpreter LUA, którego wynikiem jest kod strony.
Tak też można, ale Lua raczej nie do tego służy. Poza tym nie widziałem modułu do tego. Moduł do Lua w configach Apache (od wersji 2.4) to zupełnie coś innego niż parsowaie skryptów Lua jako treść.

Robiłem tak, tylko że zamiast LUA dawałem programy pisane w C++, i jakoś to działało.
To się chyba nazywa CGI i jest zupełnie czymś innym. Do Lua możnaby dać CGI, Fast-CGI albo moduł, ale po co?
 
Tak lecz, poszukujemy osób które by takowe poradniki spróbowały napisać, jeżeli jest taka możliwość możemy również szukać moderatór, którzy również pomogli by rozwinąć nasze forum i wspomóc je w pisaniu poradników i pomagając innym.
 
nie ma sensu tak samo jak formu lancqa nie miało

- - - Updated - - -

nie ma sensu tak samo jak formu lancqa nie miało
 
nie ma sensu tak samo jak formu lancqa nie miało

- - - Updated - - -

nie ma sensu tak samo jak formu lancqa nie miało

My jesteśmy czymś innym, forum jest ogólnie o LUA, a nie jedynie do Tibi, więc sprostowałem twoją wypowiedź.
 
aby otworzyc takie forum z prawdziwego zdarzenia trzeba sie najpierw znac na Lua...
 
Tak też można, ale Lua raczej nie do tego służy. Poza tym nie widziałem modułu do tego. Moduł do Lua w configach Apache (od wersji 2.4) to zupełnie coś innego niż parsowaie skryptów Lua jako treść.

Co nie, po co komu configi

https://github.com/alacner/nginx_lua_module

@https://github.com/alacner/nginx_lua_module/blob/master/example/test.lp
Code:
<?lua
print("<br>=================<br>")
?>
<html>
<head>
<title>Login</title>
</head>

<body>
    <?lua
--local a=4; print(a)
?>
<br/>
    <?= math.pi ?>
    <? if logged then ?>
    <p>User <?= username ?> logged in</p>
    <a href="<?= logoutURL ?>">Logout</a>
    <? else ?>
    <p style="color:#ff0000"><?= ngx.get.id ?> </p>
    <form method="post" action="" enctype="multipart/form-data" >
        User name: <input name="username" maxlength="20" size="20" value="<?= ngx.get.username ?>" ><br />
        Password: <input name="pass" type="password" maxlength="20" size="20"><br />
        file1: <input name="file1" type="file"><br />
        file2: <input name="file2" type="file"><br />
        <textarea name="content" ></textarea><br />
        <input type="submit" value="Login" />
        <input type="reset" value="Reset" />
    </form>
    <? end ?>
</body>
</html>


@edit
More stuff
https://github.com/alacner
 
Jest wiele osób którzy znają Lua, lecz nie każdy potrafi pomóc a więc można wymysleć coś jeszcze do forum, macie jakieś pomysły?.
 
hmmm, ciekawe, ale przecież jest:
Lua 5.1 Reference Manual - contents

To nie jest Forum! My chcemy wspomóc ludzi by zdobywali nowe możliwości co do Lua.

Ta strona co podałeś jest oficjalną pomocą Lua, a nasze forum umożliwia pomoc w tworzeniu skryptów, w których ty bądź inni mają problem je wykonać.
Ja też osobiście wszystkiego nie będę potrafił napisać bo nikt nie potrafi wszystkiego napisać, natomiast większość jest możliwa.
 
To nie jest Forum! My chcemy wspomóc ludzi by zdobywali nowe możliwości co do Lua.

Ta strona co podałeś jest oficjalną pomocą Lua, a nasze forum umożliwia pomoc w tworzeniu skryptów, w których ty bądź inni mają problem je wykonać.
Ja też osobiście wszystkiego nie będę potrafił napisać bo nikt nie potrafi wszystkiego napisać, natomiast większość jest możliwa.

lol, nie mów, że nikt, bo lua nawet te bardziej "zaawansowane" nie jest takie strasznie w kosmos wyjebane ;s

nie trzeba się zbytnio uczyć, wgl taki np. Azi nie czyta żadnych tutoriali tylko się sam nauczył patrząc na inne skrypty itd. a wymiata nie tylko w lua, ja też sam się uczyłem ale tylko lua

mniejsza

w każdym razie to chyba jednak jakiś tam + lepiej żeby wam spamowali na forum i dostali gotowca niż na polish boarda wpadali i itak nie dostali by odpowiedzi tylko zostali pociśnięci
 
Back
Top