• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[LUA] Problem z efektami wokół gracza

Reaper7

dunno wat 2 rite here
Joined
Feb 18, 2011
Messages
133
Reaction score
1
witam, z racji iz moj poprzedni temat zostal jakims cudem skasowany, napisze nowy...

jak zrobic, zeby na okolo postaci wylalo sie mleko? tzn. zeby na 8 kratek w okol postaci, bylo mleko na ziemi.
o i jeszcze jedno, jak zrobic, aby profesja spamowala ta chmurka? np. jak na real tibii postac nie zakupila czaru a probuje go uzyc to pojawia sie taka chmurka... jak ja zrobic? no i przy okazji tak, aby postac tym spamowala? ;d

jesli ten temat, takze bez konkretnego powodu zostanie usuniety, to sie wkurze...

wynagrodze reputacja! :)
 
ethan chyba chodzilo ci o ejakulacje + nie jestes zabawny.

Jezeli chodzi o pierwsze pytanie to pobierasz pozycje gracza i dajesz docreateitem (id wylanej cieczy, jej typ) [chyba tak] na pozycji pozycja gracza-1y-1x,playerpos-1y,playerpos-1y+1x i tak dalej... (mozliwe, ze jest jakis madrzejszy sposob, ale ja tez jestem poczatkujacy)
Jesli chodzi o druga rzecz to nie rozumiem do konca. Sam ten efekt nazywa sie const_me_poff w tfsie, ale nie wiem dokladnie kiedy on ma sie pojawiac bo dziwnie to opisuejsz
 
Jezeli chodzi o pierwsze pytanie to pobierasz pozycje gracza i dajesz docreateitem (id wylanej cieczy, jej typ) [chyba tak] na pozycji pozycja gracza-1y-1x,playerpos-1y,playerpos-1y+1x i tak dalej... (mozliwe, ze jest jakis madrzejszy sposob, ale ja tez jestem poczatkujacy)
Jesli chodzi o druga rzecz to nie rozumiem do konca. Sam ten efekt nazywa sie const_me_poff w tfsie, ale nie wiem dokladnie kiedy on ma sie pojawiac bo dziwnie to opisuejsz

dziekuje za normalna odpowiedz!

chodzi mi o to, ze pare razy na sekunde spamujesz ta chmurka, tak jakbys ja mial ustawiona na hotkeyu i po prostu trzymal klawisz... z tym, ze w skrypcie dzialoby sie to automatycznie =D
 
No to robisz to w action/talkaction nie wiem czy to ma byc jakis czar czy przedmiot to wywolujacy no i dajesz jakas petle
for i=1 to iles tam do
dosendmagiceffect(playerpos,const_me_poff)
<tu moze byc jakas funkcja powodujaca maly odstep pomiedzy wysylaniem tych efektow>
end

czy cos podobnego, troche mam przerwy od lua, myli mi sie z delphi i w ogole, ale powinno byc w tym duchu cos
 
@diath, a czy moglbys mi wytlumaczyc jak to dziala?
 
@Reaper:
Iteruje poprzez tablice zwrocona przez funkcje getArea, ktora przybiera pozycje srodkowa oraz marginesy na boki za parametry, przypisujac przy tym przy kazdej iteracji kolejno kazdy nastepny element do zmiennej 'v', a nastepnie wykonujac funkcje doCreateItem dla kazdej pozycji i tworzy na niej mleczko.
 
Back
Top