• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

LUA Timer/pętla problem

GM Matrix

New Member
Joined
Jan 10, 2008
Messages
53
Reaction score
3
Cześć. Mam dylemat, męczę się ze skryptem który po wejściu na konkretny id podłoża, uruchamia timer odliczający np. 60sekund a następnie wykonujący jakąś funkcje, natomiast w przypadku zejścia z danego podłoża, odliczanie się przerywa a funkcja się nie wykona.

Próbowałem w movments, w skrypcie który utworzyłem - poprzez zdarzenie onStepIn wywoływałem funkcję która znajdowała się w tym samym pliku, a ona miała za zadanie pobrać czas aktualny, dodać do niego te przykładowe 60 sekund i sprawdzać do momentu aż warunek równości zostanie spełniony - lecz skrypt wykonuje się tylko w momencie wejścia na owe podłoże i koniec...
Pętla z prostym poleceniem doPlayerSay wykonuje się wpisaną ilość razy, lecz gdy dodam wait(...) to już wykonuje się do momentu napotkania owego "wait'a"

Domyślam się że problem może być w samych movment'ach a mianowicie że wykonują się one tylko raz ze względu na swoje przeznaczenie - wykorzystywane głównie do pojedyńczych zdarzeń jak właśnie wejście na konkretne id, przez co koniecznym może być przydłubanie w globaleventach, lecz tutaj natomiast nie wiem jak wywołać globalevent po zdarzeniu "movmentowym" jakim jest onStepIn

Z góry dzięki za odpowiedź
 
Back
Top