• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Małe przerobienie klienta

Hakur

New Member
Joined
Feb 12, 2012
Messages
145
Reaction score
1
Witam, mam do was prośbę w pomocy zrobieniu żeby klient mój własny klient miał wersje 1.00 (oryginalny 8.54) i tylko na nim można by było grać a na normalnym 8.54 bez przeróbki dostawał by wiadomość zwrotną #define CLIENT_VERSION_STRING bo gdy w silniku zmieniłem że tylko wersja klienta 1.00 może grać na serwerze to jest wszystko cacy ale nie wiem jak zmienić w kliencie wersje z 8.54 na 1.00.
 
po to że mam własnego klienta z własnymi grafikami itd -.-
 
chuj cie to obchodzi -.- nie wiesz o co chodzi a się wypowiadasz no brawo...
 
ehh wy nie rozumiecie... Chodzi o to że chciałbym żeby mój klient miał wersje z (8.54) na moją własną 1.00 i np jak już napisałem zmieniłem że klient 1.00 może tylko połączyć się z serwerem ale nie wiem jak zrobić żeby ten klient 8.54 miał wersje 1.00 bo cały czas jest czytany jako 8.54...

- - - Updated - - -

btw to na vapusie bita nie zmienie -.-
 
Polecam użycie hex edytora.
Wpisz sobie w szukanych 854 i podmieniaj po kolei.
 
Brawo -.- nie ma żadnej linijki z tekstem 854 itp bo kiedyś słyszałem że jakoś bita trzeba zmienić... Naprawdę nikt nie wie jak to zrobić?
 
Jednak nie działa bo serwer nie wykrywa że klient ma protokół 1.00
 
854 cały czas jest wykrywany przez serwer normalnie tylko zmieniłem na tak w resources.h
#define CLIENT_VERSION_MIN "100"
#define CLIENT_VERSION_MAX "100"
#define CLIENT_VERSION_STRING "bla bla"

#define STATUS_SERVER_VERSION "3.6.0"
#define STATUS_SERVER_CODENAME "Crying Damson"
#define STATUS_SERVER_PROTOCOL "1.00"
 
Last edited:
Ale gdzie w kodzie weryfikujesz jaki przychodzi? Zarówno game server jak i login server widzą 854?

edit:
Dobra, rozumiem. Dziwne, spróbuj jeszcze się podłączyć do jakiegoś innego serwera 854, może Twój serwer źle sprawdza to.
 
Tak ;/

- - - Updated - - -

Dobra jest tak ani na kliencie z protokołem 8.54 nie można się połączyć i tym przerobionym co dałeś kod.

- - - Updated - - -

Na jaką wersje miało to zmieniać co dałeś hexa?
 
no to dlaczego gdy mam tak ustawione
#define CLIENT_VERSION_MIN "100"
#define CLIENT_VERSION_MAX "100"
#define CLIENT_VERSION_STRING "bla bla"

#define STATUS_SERVER_VERSION "3.6.0"
#define STATUS_SERVER_CODENAME "Crying Damson"
#define STATUS_SERVER_PROTOCOL "1.00"
To nie można zalogować się na serwer i jest w/w wiadomość ...;/ ?
 
Last edited:
Nie znam się na tym ale się wtrącę. Może coś nie teges z tym status server? Da coś zmienie 1.0.0 na 100?
 
Spróbuj dodać wypisywanie w konsoli jaka wersja klienta próbuje się połączyć.
 
Back
Top