• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Mam pytanie o datapack

Oskarekziom

Bullet Power :D
Joined
Feb 15, 2009
Messages
32
Reaction score
0
Location
Ireland
Witam,
W temacie OTS jestem Laikiem, gdyż nigdy takiego serwera nie posiadałem lecz na kilku grałem, tak więc do rzeczy.
Ostatnio moją uwagę przykuł Xerazx ots i się tak zastanawiałem czy taka lub podobna paczka jest dostępna w internecie?
Lecz jeżeli nie to czy dodatki jakie są na owym serwerze są ogólnie dostępne w internecie? Ponieważ serwer jest bardzo ciekawy i z chęcią bym chciał spróbować po host'ować własnego OTS'a.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, ponieważ jak pisałem jestem Laikiem w tym temacie i zbyt dużej wiedzy o silnikach OTS nie posiadam, tak więc za jakie kolwiek nakierowanie czy coś będę wam wdzięczny.
 
Strone,silnik , cześciowo mape możesz naleść na necie, co do tych "dodatków" do mapy są robione od 0, więc ich nie będzie, a jak już chcesz je tak bardzo to map tracker i jazda.
 
Możesz podać link do acc tego ots? Jakieś zdjęcia ciekawe z mapy?
 
Nie jest łazisz ludkiem po ots a on kopuje całą mapę to co widzi na ekranie albo minimapie
 
nie jest płatny, open source jest na google, a jeśli to 9.6+ to jest na otlandzie fajny nowy sharp maptracker

a ten stary pod 8.54 / 8.6 to jest w rezpozytorium google, ewentualnie mógłbym poszukać .exeki bo miałem kiedyś i pewnie nadal gdzieś mam, ale czas to pieniądz, a mój komputer bardzo powolne ma wyszukiwanie :(
 
Dziękuje za liczne odpowiedzi możliwe że wypróbuję owy program o ile znajdę wersję pod 8.6. A jeszcze mam parę pytań;
-Jak zrobić rebirthy?
-Jak zrobić Spell / Drzwi czy jakieś miejsce dostępne od "X" Rebirthu
-Jak dodać zwierzątka i ustawić że np. niedzwiedź od "X" rebirthu a serpent od "X" rebirthu?
- Ulepszanie itemków?
- Aol który się nigdy nie kończy oraz modyfikacja innych itemków?
- Eventy?

Dziękuje raz jeszcze za jaką kolwiek pomoc dla laika :)
 
Ciezko tak odpisac z tymi wszystkimi fjuczerkami, ktore chcesz bo jak jestes laikiem to i tak nie zrozumiesz, polecam sekcje tutorials :p Poza tym wiekszosc tych rzeczy znajdziesz juz gotowe w dziale resources.
 
Jak twierdzisz że są w dziale resources to tam zaglądnę, mówiąc "laikiem" mam na myśli nigdy nie miałem styczności z OTS od strony administratora ani z językiem lua, lecz języki typu PHP oraz C++ znam.
 
Jak twierdzisz że są w dziale resources to tam zaglądnę, mówiąc "laikiem" mam na myśli nigdy nie miałem styczności z OTS od strony administratora ani z językiem lua, lecz języki typu PHP oraz C++ znam.
Więc polecam analizuję kodu źródłowego silnika forgottenserver, a następnie naukę chociaż podstaw Lua - to raczej powinno ci wystarczyć do modyfikacji serwera ;].
 
Więc polecam analizuję kodu źródłowego silnika forgottenserver, a następnie naukę chociaż podstaw Lua - to raczej powinno ci wystarczyć do modyfikacji serwera ;].

no lol 200k linijek kodu ma przeglądać jak wystarczy by ogarnął funkcje lua z doc / LUA_FUNCTIONS
 
Nieaktualne. Luascript.cpp się ogląda i lib. No i część rzeczy może wymagać głębszego szukania
 
Nieaktualne. Luascript.cpp się ogląda i lib. No i część rzeczy może wymagać głębszego szukania

oj tam gdzieś w resources widziałem kiedyś skrypt na wygenerowanie tych funkcji lua, chociaż rzeczywiście wygodniej i lepiej przeglądać je w source
 
Back
Top