• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Masa błędów po kompilacji silnika (debian)

theverdil123

New Member
Joined
Dec 24, 2011
Messages
45
Reaction score
0
Witam! postanowiłem uruchomić serwer na debianie, ale wyskakuje mi masa takich błędów, przez co połowa skryptów nie działa, dodam to że na windowsie wszystko trybi bez bugów w konsoli.


[23:6:19.463] Info: failed to load external entity "data/monster/arena/greenhorn/the hairy one.xml"
I/O warning : failed to load external entity "data/monster/arena/scrapper/avalan

nie mogę skopiować więcej tak więc dopiszę że wyskakują jeszcze błędy LuaInterface czy NpcEvents ... Silnik rev 3777 8.60 http://otland.net/f249/forgotten-server-0-4-rev-3777-fixed-bugs-8-6-a-140504/

jakby ktoś obeznany mógłby się odezwać to dzięki, dodam że jestem zielony. pozdrawiam... ;]

ps. wydaje mi się że tutaj chodzi o duże i małe litery, ale w plikach npc tych plików jest masakrycznie dużo do edycji, tak więc można jakoś zrobić aby debian ignorował wielkość znaków, tak jak windows? proszę o szybką odpowiedź, dzięki! ;]
 
jak Potar napisał, jak nie zadziała i będziesz chciał sobie poradzić z nazwami z dużych i małych liter to możesz skryptem przelecieć np. w php użyć funkcji rename($file, strtolower($file); i w xmlu sparsować nazwy i podmienić tak samo jebnąć pętelkę $xml->monster->name = strtolower($xml->monster->name); i pod koniec fopen, fwrite, $xml->asXml(); i tyle.
 
cała data ma chmoda X więc nie wiem czemu jest taki problem ;/

!edit: jak mogę sprawdzić loga tfs? ;> pomoże ktoś?
 
Last edited:
chmod X jest od execute a nie od zapisu,odczytu ,pamietaj ze linux jest case sensitive i dla niego plik Npc.xml a npc.xml to 2 rozne pliki. do podmiany na male litery uzyj mc.
 
cała data ma chmoda X więc nie wiem czemu jest taki problem ;/

!edit: jak mogę sprawdzić loga tfs? ;> pomoże ktoś?

trzeba je zapisac do pliku z konsoli albo uzyc opcji z config.lua (nie sprawdzalem to nie wiem)
 
Może po prostu te pliki nie istnieją?
 
chodzi właśnie o to że wszystkie pliki istnieją... na windowsie normalnie działa wszystko, na debianie wyskakują mi takie błędy. ;/
 
cała data ma chmoda X więc nie wiem czemu jest taki problem ;/
Ale czy także każdy osobny plik, każdy osobny folder?

Oraz czy dobrze nadałeś uprawnienia do folderów użytkownikowi który próbuje włączyć serwer?
 
użytkownik jest rootem więc uprawnień mu nie muszę nadawać, a można zrobić tak żeby nadać prawa wszystkim plikom naraz? żeby każdy osobny plik miał tego chmoda? ;>
i może pomógłby ktoś mi z tym aby logi z tfsa zapisywały się w logu czy coś.
 
config.lua
Lua:
logsDirectory = "data/logs/"
 
w tym folderze zapisują się tylko talki, ale mi chodzi o log konsoli, w sensie żebym obczaił sobie błędy i wgl... tak więc? ;>
 
a zapoda ktoś mi komendę na nadanie wszystkim plikom chmoda X? ale żeby każdy z osobna plik miał ten chmod, no i pomoc z tym logiem, czy z tym gdb. dzięki i pozdrawiam.
 
Back
Top