• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

math.random - pytanie

Reaper7

dunno wat 2 rite here
Joined
Feb 18, 2011
Messages
133
Reaction score
1
siema mam pytanie, jak zrobic, aby math.random losowo wybralo z dwoch funkcji?
wiem, ze wczoraj o to pytalem, no, ale jakos zapomnialem i za chuja nie moze mi sie przypomniec, a jakis idiota przez caly czas kasuje moje tematy...

pozdrawiam
 
Kupic mozg pozniej przeczytac jeszcze raz post do gory i uzywac ;)
 
O Twoim ilorazie inteligencji świadczy raczej Twój idiotyczny nick, nie mówiąc już o avatarze. Chcesz dyskusji? Będziesz ją miał. Swymi pseudo argumentami i muzułmańskimi teoriami osiągniesz tyle co mysz próbująca zabić słonia. Nie podoba się? Wypierdalaj, żebym mógł oszczędzić sobie czytać bzdury napisane z Twej klawiatury. Wnioskując, drogi hejterze - jesteś debilem. No, ale głupszym się ustępuje, także ty kontynuuj swoje pesymistyczne teksty, tylko w taki sposób, aby owe mnie nie wkurwiały, bo uwierz mi - nie wygrasz.

Jestem nowy w lua, mam prawo zadawać pytania. Pozdrawiam, niespełnionego życiowo hejtera, mam nadzieję, że czegoś się nauczysz.
 
Wybacz, ale jezeli kolega daje Ci przyklad w kodzie nie dajac ani slowa to wlasnie to jest przyklad z praktyki, tak?
Co jest nie tak w moim avatarze, huh?
Tym bardziej nicku, nie rozumiem, zawsze myslalem, ze dodawanie cyfr do nicku oznacza brak tworczosci, no coz...
Ale pomoge Ci powiem jak tego uzyc.
local f = math.random(2) == 1 and doCreatureAddHealth or doCreatureAddMana
f(cid, 1337)
math.random(2)
2 - ilosc funkcji.
3 funkcje:
local f = math.random(3) == 1 and doCreatureAddHealth or doCreatureAddMana or inneFunkcja
uzywasz podajac identyczne argumenty jak podaja powyzsze funkcje.
f(cid, 1337)
 
Dziękuję.
Cyferkę dałem, bo nick był zajęty, a ja już jako Reaper jestem znany.

Uwaga Moderatorze!
Jeśli to ty jesteś tym debilem który przez cały czas kasuje moje tematy, to z całego serca proszę, nie postępuj w ten sposób z tym.
 
local number = math.random(1,2)

if number==1 then
funkcja 1
else
funkcja2
end

profit? moze i prostacki sposob, ale jak gosc nie jest taki pr0 jak sam mowi to mu to styknie chyba
 
nie lubie was

to co napisalem nie podziala? napisalem to tak zeby kazdy newbie mogl zrozumiec w przeciwienstwie do Waszych kozackich skryptow.
 
To tylko szybkie dzialania na wartosciach logicznych, jesli ktos tego nie rozumie to sry.
 
Back
Top