• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Maturzysci =D

Zer O

Banned User
Joined
Nov 18, 2010
Messages
504
Reaction score
5
Ktos podchodzi ?

†Ciekawostka dla reszty†
Godz 9:00
04.05.2012 - J.Polski
08.05.2012 - Matma
10.05.2012 - Angielsk
 
Ja też w tym... Muszę zacząć czytać streszczenia lektur, bo na razie to z wypracowania mogę dostać tylko za formę a za temat 0 ;d
 
.
@up ja mam w sobote ustny pol a za tydzien w NIEDZIELE ustny angielski -.-

Ja podchodzę w tym roku i za rok też. Właśnie czytam Dziady ;>
Jak teraz i za rok ?

Ja zdam angielski, matme, polak nie wiem ale jak cos to poprawka w sierpniu ;p
P.S zna ktos lektore "Na wsi wesele" Marii Dąbrowskiej ? nie ma streszceznia w necie a mam to w biografi =f
 
na matmę się nie wyrobię, mam zajęcia i w sumie się nie uczyłem to w dupie
ale na informę sobie pójdę,a co!
 
Ja tez tego roku podchodze, od poniedzialku przeczytalem streszczenia ponad polowy lektur juz mi oczy odmawiaja posluszenstwa O_O
 
życzę powodzenia, ale ogólnie matura to ściema ;) w zeszłym roku trochę przed nią panikowałem, ale praktycznie bez jakiejkolwiek nauki udało się zdać (matma 30% <3) :)
 
Matma to pryszcz w porównaniu do polskiego... Z tego co widzę to wszyscy chyba liczą na to aby zdać, mało ambitni jesteście ;o
Gdzie idziecie na studnia (o ile wgl. macie taki zamiar)?
 
nie rozumiem po co w ogole czytac streszczenia miesiac albo 2 przed matura i tak dostaniecie fragmenty i na ich podstawie macie cos napisac
a jak bedziecie robic bledy rzeczowe dodajac "cos od siebie" to dostaniecie 0 pkt za pisanie nie na temat
 
Nie da się dostać 0 za temat, nawet jeśli dodasz "coś od siebie", wtedy jest dodawany błąd merytoryczny i tyle. Tak naprawdę opierając się na samym fragmencie da radę zaliczyć wypracowanie.
 
GarQet wikipedia twierdzi inaczej
Egzamin maturalny – Wikipedia, wolna encyklopedia
W zależności od pisma, wypracowanie powinno zawierać 250 słów lub być dłuższe niż dwie strony – w przeciwnym wypadku egzaminator nie sprawdzi poprawności językowej, nie przyznając za nią punktów. Wypracowania nie na temat nie są oceniane.
zas

Internetowy System Aktów Prawnych

§ 82. ust. 3 i 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (DzU z 2004 r. nr 199, poz. 2046 oraz z 2005 r. nr 74, poz. 649, nr 108, poz. 905 i nr 218, poz. 1840), podejmuję decyzję o sposobie postępowania w przypadku wypracowania maturalnego z języka polskiego zawierającego kardynalne błędy rzeczowe:
a. jeżeli egzaminator stwierdzi, że wypracowanie maturzysty zawiera błędy rzeczowe, które ewidentnie dowodzą, że autor wypracowania nie zna tekstu literackiego, o którym pisze, powinien pracę skierować do przewodniczącego Zespołu Egzaminatorów jako niezgodną z definicją przedstawioną w rozporządzeniu ministra.
b. Przewodniczący Zespołu Egzaminatorów kieruje pracę do koordynatora OKE, który – po konsultacji z ekspertem z CKE podejmuje decyzję o ocenie wypracowania.

Takze wszystko przed wami kochani maturzysci ; )
 
Dobrze ze jesteście, bo w biedronce kasjerów zaczyna brakować :D.

//nie, nie podchodzę.
 
ja tam matmę wziąłem w obowiązku żeby w ogóle zdać, innego syfu bym nie podołał xD
ale to dawno było

właśnie,tak się zastanawiam
teraz matma jest w obowiązku razem z pl i obcym, musicie jeszcze czwarty do obowiązku wybierać czy juz luz?
 
Matma to pryszcz w porównaniu do polskiego... Z tego co widzę to wszyscy chyba liczą na to aby zdać, mało ambitni jesteście ;o
Gdzie idziecie na studnia (o ile wgl. macie taki zamiar)?

Polski to czytanie ze zrozumieniem + ladnie wody.

i tak hu*a wam to da

no tak, lepiej edukacje zakonczyć na podstawówce

nie rozumiem po co w ogole czytac streszczenia miesiac albo 2 przed matura i tak dostaniecie fragmenty i na ich podstawie macie cos napisac
a jak bedziecie robic bledy rzeczowe dodajac "cos od siebie" to dostaniecie 0 pkt za pisanie nie na temat

Dokładnie, idzie to zdać bez jakiegokolwiek przygotowania, ale zawsze może coś się przydać. Ja czytam bo technikum skończyłem rok temu i mniej pamiętam od was.

Dobrze ze jesteście, bo w biedronce kasjerów zaczyna brakować :D.

//nie, nie podchodzę.

Oj tam oj tam.
 
Back
Top