• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Minecraft | VPS

Status
Not open for further replies.
Joined
Jun 29, 2010
Messages
151
Reaction score
7
Cześć Polisz Boarderzy,
Planuję postawić sobie dla kilku/nastu osób z klasy serwer minecraft, żebyśmy mogli sobie trochę w wolnym czasie popykać. Potrzebuję dobrej rady od Was - bo może stawialiście już serwer dla tej gry? - jaki kupić pod to VPS, z jakiej firmy, jakie parametry itd.

Dodam, że to będzie serwer dla zaufanego grona osób, więc szanse na DoS/DDoS czy jakiekolwiek ataki są tu znikome, co prowadzi do tego, że nie potrzebuję żadnej opcji atak-shield w hostingu ;)

Liczę na Was!
Pozdrawiam :rolleyes:

Na wszystkich serwerach VPS w vihost.pl obecnie wprowadziliśmy zakaz stawiania serwerów minecraft.
ViHost.PL - Najlepsze i najtańsze serwery VPS hehe
 
Last edited:
Ofc służę pomocą:
Zapomnij, że postawisz Minecrafta na jakimkolwiek rozsądnym VPSie.
Ostatnio miałem problem z jednym człowiekiem, który miał VPSa w vipower ( wirt. OpenVZ, 3GB ramu ) pod Minecrafta, efekt = problemy z RAMem, zwyczajnie go brakowało, nie mówiąc już o tym, że hostingi podchodzą negatywnie do nieproporcjonalnie zżerającego zasoby Minecrafta.
Teraz siedzi na prywatnym VPSie z całym rdzeniem z i7 860 i 4GB RAMu z wirtualizacją Xen HVM, bez optymalizacji czegokolwiek, zajętość zasobów przy 25 slotach zapełnionych to używane 2.8GB ramu i od 60 do 85% rdzenia.

Tak więc, jeśli chcesz, aby serwer w ogóle działał, radzę zainwestować w następujące zasoby:
1) Wirtualizacja Xen
2) Gwarantowane 3GB, a najlepiej 4GB ramu
3) Dostęp do całego rdzenia procesora serii i7, jako minimum, powinno wystarczyć.
 
Wygląda mi to na bajki. Słyszałem też wersję, że tak do 6-8 osób to serwer z 1gb ramu starczy :)

@kawon
Dzięki, przeglądnę za chwilę tą ofertę :)

Chciałeś hosting to masz:
HOST1.EU | Serwer wirtualny - VPS vSerwer 100G
(nadaje sie pod minecraft - czytalem na forum)
Aha i jeżeli nie wierzysz w te "bajki" co napisane zostały w moim ostatnim poście to weź tego słabszego: 50G kosztuje miesiecznie 49,99

edit 2 a jak nie host1 to jak zwykle zaproponuje linuxpl.com ...

Serwery VPS, Hosting - Najsilniejsze serwery VPS w Internecie

do tej gierki i vt skonfigurujesz sobie serwer do 50zł brutto, jak coś to priv to pomogę wybrać..
pozdrawiam

Aha i takie małe przypomnienie dla kawona:

BIZNES-HOST = LOGOUT


@kawon
chyba nie wiem czy wiesz ale logoutowe serwery nie nadaja sie do niczego :)
 
Last edited by a moderator:
Jeszcze się pytasz?
1GB ramu + 1GHz procka
yy

Powiedz ile chcesz osób to postaram się złożyć dla Ciebie zestawik.
Aha i cene ile możesz dać max miesięcznie.
 
No i nadal nie wiem panowie, w którym hostingu mam kupić ten serwer :(

Zdecydowałem, że na początek kupię 1GB ramu - jeśli będzie trzeba więcej, dokupię.

Pomóżcie :(
 
No i nadal nie wiem panowie, w którym hostingu mam kupić ten serwer :(

Zdecydowałem, że na początek kupię 1GB ramu - jeśli będzie trzeba więcej, dokupię.

Pomóżcie :(

Zależy jak z kasą stoisz, 1GB RAM to tak średniawo, daj 2GB i śpij spokojnie ;)
 
Zależy jak z kasą stoisz, 1GB RAM to tak średniawo, daj 2GB i śpij spokojnie ;)

No właśnie na początek chce wydać tej kasy jak najmniej, dlatego zdecydowałem się na ten 1GB, przecież zawsze można dokupić...
 
No można, ale jak jest niewielka różnica w cenie to nie ma co się rozdrabniać. Sam zobaczysz czy Ci wystarczy, jak tak to dobrze, jak nie to dokupisz.
 
No właśnie na początek chce wydać tej kasy jak najmniej, dlatego zdecydowałem się na ten 1GB, przecież zawsze można dokupić...

powiedz ile możesz wydać na pierwszy miesiąc wtedy ludzie przedstawią Ci oferty różnych firm.. bo w ciemno nie ma co Ci polecać jak nie wiemy ile masz $..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top