• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Modern ACC

Status
Not open for further replies.

white91

New Member
Joined
Jun 4, 2008
Messages
136
Reaction score
0
Witam chciałbym dodać aby przy tworzeniu postaci w Modern ACC nie można było używać ' np Mr'Rocky bo gdy wpisuje $ albo % to nie można, a z ' da rade
 
W którym pliku moge dodać do listy ' żeby było zablokowane tam samo jak %,$,# itp
 
możesz usunąć z wzoru w funkcji preg_match, gdyż taka pewnie jest użyta, poczytaj o tym, poszukaj w plikach, nie mam moderna, a bym cie nakierował bardziej, a nie chce mi się ściągać :p lub dodać warunek coś w stylu
PHP:
if(strpos($nick, "'") != false) { 
 // znaleziono ' w nicku...
}else{
 // jest git.
}
 
Last edited:
możesz usunąć z wzoru w funkcji preg_match, gdyż taka pewnie jest użyta, poczytaj o tym, poszukaj w plikach, nie mam moderna, a bym cie nakierował bardziej, a nie chce mi się ściągać :p lub dodać warunek coś w stylu
PHP:
if(strpos($nick, "'") != false) { 
 // znaleziono ' w nicku...
}else{
 // jest git.
}


PHP:
if(strpos($nick, "'") !== false) {

PHP: strpos - Manual

Nie czepiam się, ale lepiej uniknąć późniejszych problemów w tym temacie :p.

(Nie wiem czy samo != by zadziałało, nie pamiętam bo dawno nie używałem tej funkcji :p).
 
@Samme:
Chyba musi byc tak jak mowisz, bo jak tam pisze w przypadku, gdy zwroci pierwsza litere (miejsce zerowe) to zero bedzie odpowiadac za false, wiec bedziemy miec falszywy pozytyw i trzeba dac !==, zeby sprawdzilo tez typ zmiennej, a nie tylko wartosc czy cos takiego xd
 
PHP:
<?php 
echo "<div class='errors'>";
echo error(validation_errors());
echo "</div>";
echo form_open('character/create_character', array('onSubmit'=>'createCharacter(); return false;', 'id'=>'createCharacter')); 
?>
<script>
	function createCharacter() {
		$('.loader').show();
		var form = $('#createCharacter').serialize();
		$.ajax({
			url: '<?php echo WEBSITE; ?>/index.php/character/create_character/1',
			  type: 'post',
			  data: form,
			  success: function(data) {
			  	$('.errors').html(data);
			  	$('.loader').hide();
			  }
		});
	}
</script>
<div class='message'>
<div class='title'>Create new Character</div>
<div class='content'>
<label>Character name</label><input type='text' value="<?php echo set_value('name'); ?>" name='name'><br><br>
<label>City</label><select name='city'>
<?php 
	foreach($cities as $key=>$value) {
		echo '<option value="'.$key.'">'.$value.'</option>';
	}
?>
</select><br><br>
<label>Sex</label><select name='sex'>
	<option value="1">Male</option>
	<option value="0">Female</option>
</select><br><br>
<label>Vocation</label><select name='vocation'>
<?php 
	foreach($vocations as $key=>$value) {
		echo '<option value="'.$key.'">'.$value.'</option>';
	}
?>
</select><br><br>
<label>World</label><select name='world'>
<?php 
	foreach($worlds as $key=>$value) {
		echo '<option value="'.$key.'">'.$value.'</option>';
	}
?>
</select><br><br/>
<label>&nbsp;</label>
<input type='submit' value='Create' name='submit' class='sub'/> <?php echo loader();?>
</div></div>
</form>
to jest wszystko odpowiedzialne za tworzenie postaci. Gdzie dopisać kod żeby nie dało się używać apostrofy?
 
Last edited by a moderator:
to gdzie w takim razie mam szukać tej funkcji ?
 
to gdzie w takim razie mam szukać tej funkcji ?

W Modern AAC. Żeby nie wiedzieć, gdzie znajduje się funkcja odpowiedzialna za coś, co chcę zmienić...

POSZUKAJ?!
 
nie każdy jest mistrzem i wie wszystko więc można pomóc chyba że najlepiej pojechać?
 
Masz racje. Nie każdy jest mistrzem, jednak podstawy znać trzeba - jeśli się ich nie zna, to trzeba zrezygnować, nauczyć się i wrócić.

Bo to, że nie potrafisz znaleźć funkcji w AAC, który pobrałeś świadczy tylko o tym, że:
* Powinieneś to zostawić, a nie liczyć na pomoc z taką głupotą jak znalezienie funkcji.
* Wykazać choć najmniejsze chęci starania się znalezienia funkcji na "własną rękę".
* W związku z powyższym punktem: złamałeś regulamin PB, dlatego też, zamykam temat.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top