• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Monitor

boxer95

Banned User
Joined
Jun 25, 2009
Messages
379
Reaction score
3
Witam wczoraj coś mi sie stało z monitorem i po około 10 minutach od włączenia na ciemnych kolorach robią sie takie dziwne paski, z białym kolorem np wszystko jest ok. Miał ktos moze podobny problem? Monitor LCD - Samsunga

1eb8uc.jpg

f2kb9c.jpg
 
Uzywam kabla DVI i mam dobrze podłaczony, btw mozna zle podlaczyc kabel? xD
 
Sprawdź temperatury.
Jeżeli robiłeś OC, to zrób UC do stanu poprzedniego.
Ściągnij Fur Marka i puść go na 10minut. // Jeżeli pojawią się artefakty, to natychmiast go wyłącz.
 
Mozesz mi wyjasnij oco chodzi z OC i UC ? to są jakieś skróty nazw ? Nic takiego nie robiłem
 
może kabel ci się zepsuł, ja też mam popsuty tylko w wersji pro.
Cały ekran zmienia kolory jak się kabel lekko poruszy i potem ustawianie jego 1h, żeby było git ; D
 
OC - overclocking -> podkręcanie.
UC - underclocking -> zmniejszanie.
Skoro napisałeś, że po pewnym czasie wyskakują przekłamania, to prawdopodobnie problem leży po stronie karty graficznej. Jeżeli podkręcałeś kartę graficzną, to cofnij ją do poprzedniego stanu. Sprawdź również temperatury, czy aby się nie przegrzewa.
 
Problem nie lezy ani po stronie kabla, ani po stronie komputera. Po odlaczeniu kabli powinien być czarny ekran a był jasny szary. Naprawia sie w wogole cienki monitory ? Czy odrazu w kosz ?xD
 
Zainwestuj w kabel HDMI i przetestuj czy wszystko działa, jeżeli nie masz złącza HDMI to pozostaje Ci kupić VDI.
OC nie ma z tym nic wspólnego na 99% to wina kabla, zrób tak jak napisałem i problem powinien się fixnąć.
 
To nie jest wina kabla bo po odłaczeniu go od komputera nawet brak sygnału było na tle szarym a nie czarnym. Po za tym próbowałem na kablu HDMI - to samo.
 
Jak włacze komputer to wszystko jest ok po około 5-10 minutach robią sie te paski. Wyłacze monitor na jakis czas i znow jest ok, po właczeniu znowu po jakimś czasie są paski.
 
Czyli software, szybki skanik combofixem następnie hijackthis potem całkowite usunięcie sterowników do grafy i ponowna instalacja.
 
Ale Ty chyba nie rozumiesz - ten problem nie jest ze strony komputera bo po odłączeniu moniotoru od kompa nawet menu tego moniotra jest w paskach a tło szare a powinno być czarne. Myśle ze to cos z monitorem w środku sie coś dzieje np skoro po 10 minutach używania zaczynają się robić paski może coś sie przegrzewa ?
 
Ale Ty chyba nie rozumiesz - ten problem nie jest ze strony komputera bo po odłączeniu moniotoru od kompa nawet menu tego moniotra jest w paskach a tło szare a powinno być czarne. Myśle ze to cos z monitorem w środku sie coś dzieje np skoro po 10 minutach używania zaczynają się robić paski może coś sie przegrzewa ?

Ja jebe no to trzeba było pisać po polsku żebym zrozumiał, monitor do serwisu jeżeli to na 100% nie wina kabelka ale w sumie teraz tak sobie myślę i myślę i ta naprawa prawdopodobnie wyjdzie Tobie drożej niż kupno nowego bo do wymiany matryca będzie :p
 
Co za gówna jebane 2 letni monitor i juz w kosz mozna wypierdzielić. Musze znalezc kiedy został kupiony ale prawdopodobnie o gwarancji to juz moge zapomnieć.
 
Back
Top