• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Monster extra hp.

margoh

{{ user.title }}
Joined
Apr 1, 2013
Messages
806
Solutions
18
Reaction score
350
Witam,

Próbowałem znaleźć (bo gdzieś widziałem) skrypt, kod, by mój potwór po śmierci miał życie od nowa. Niestety, poległem :/
Dlatego zwracam się z prośbą, o pomoc.

Co zrobić by potwór miał Extra Life +1, +10, +100?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
margoh.

P.S. Używam TFS 0.3.6pl1 (CD)
 
Tzn gdzie to mam ustawić? Np jakbym chciał by monster był nieśmiertelny to co mam wstawić w kod monstera?
 
source -- > monster.cpp

te linijki musisz zmienić:
double multiplier = g_config.getDouble(ConfigManager::RATE_MONSTER_HEALTH);
health = (int32_t)(mType->health * multiplier);
healthMax = (int32_t)(mType->healthMax * multiplier);

przed tym * multipilier , dodaj instrukcję dodającą random hp :)
 
Last edited:
Chyba jestem za głupi, bo nie wiem jak xd mam wstawić przed "* multiplier". Czyli ma to wyglądać tak?:

Lua:
health = (int32_t)(mType->math.random(minimum,maximum) * multiplier);
healthMax = (int32_t)(mType->math.random(minimum,maximum) * multiplier);

Tylko to nie zrobi mi czasem wszystkich mobków tak, że będą one nieśmiertelne?
 
Matrix Powraca - wtf? Co ma jedno do drugiego?

@temat
O ile dobrze zrozumiałem chcesz, aby po zabiciu potwora dostawał on maksymalną ilość hp + dodatkowe extra hp, tak?
 
Właśnie tak :)

P.S. Pytanie nie dotyczące tematu, jak zrobić by np potwór, który nie jest atakowany, stał normalnie, a po uderzeniu miał jakąś animację, jakby obrywał z melee i magii?
 
no ja niestety zrozumialem inaczej , ze kazdy potwor ma mieć normalne hp + dodatkowe (losowe) punkty hp potwora (po kazdym respawnie inne)...

zatem nie udzielam dalszej pomocy, bo nie rozumiem tego co piszesz.. może kiedyś jak zaczniej po polsku pisać.

Co zrobić by potwór miał Extra Life +1, +10, +100?
P.S. Używam TFS 0.3.6pl1 (CD)
 
Code:
Próbowałem znaleźć (bo gdzieś widziałem) skrypt, kod, by mój potwór po śmierci miał życie od nowa.

No nie wiem, gdzie tu napisałem by co resp miał inne hp i by miał jakieś dodatkowe. W skrócie można napisać to tak: ma full hp>umiera>ma hp od nowa D:


Extra life czyli, że się odnawia D: a nie, że ma jakieś bonusy. By można mu było ustawić, że ma full hp>umiera>full hp>umiera ostatecznie itp.
 
God damn,

No jak umrze to pada i jak sie zrespi to ma hp to przecież normalne... Ale jak chce zrobić np bossa, to chciałbym by mu zjeżdżali kilka razy pasek HP.
 
Back
Top