• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

New Classic Tibia

KacykOs

New Member
Joined
Aug 31, 2009
Messages
56
Reaction score
0
Witam, z Tibią wiąże mnie ogromny sentyment ponieważ to gra mojego dzieciństwa, przed chwilą zastanawiałem się co spowodowało jej upadek. Czy wina polega w grafice 2d która po prostu się zestarzała?
wydaje mi się że to nie wina grafiki po prostu CipSoft spieprzył grywalność czyli główny atut Tibii.
Zobaczcie jak wiele zmieniło dodanie hotkeyów... gdyby nagle na real tibii zlikwidowano hotkeye myślę że mało kto odważyłby się expić na "otsowych" potworach jakimi są drakeny i te inne gówna, ogólnie expienie (oczywiście bez botów) byłoby trudniejsze co za razem mniejsze lvl tak jak powinno być bo 600+ lvl na real to porażka, pvp przy większych lvlach traci sens. Mapa z real tibi 7.6 zupełnie by wystarczyła bo nie sądzę żeby zrobienie aktualnie niezbyt ciężkiego questu jakim jest POI pod starym protokołem było takie łatwe. Nie mówię że niektóre rozwiązania nie są fajne i dobre np. buy with backpacks, oczywiście bez 100 ładunków w 1 slocie runy co jest kolejnym pomysłem CipSoftu który psuje element gry. Jeśli chodzi o PVP to znowu przez hotkeye nastąpiła wielka zmiana ponieważ każdy noob potrafi spamować sd czy poty, co za razem bijatyka w Tibi nabrała dużo większej szybkości co moim zdaniem nie jest dobre, bo nie są już używane runy typu gfb itp.

Co sądzicie o takim projekcie? item shop wykluczony jedynie server utrzymywałby się z niedrogiego premium account (możliwość kupna przez sms) jak dobrze wiecie bez pacca też również dobrze grało się na Tibi 7.6 więc na pewno byłby on jakimś tam ułatwieniem ale nie koniecznością zakupu.

Byłby ktoś chętny do tworzenia/wsparcia takiego projektu?
 
Oczywiście nie wspomniałem o wszystkich elementach przez które Tibia została spieprzona, za dużo by tu wymieniania.
 
Nikt Ci na tym nie zagra.

Co do hotkeyów, to gdyby nie one mielibyśmy nierówne walki PvP, mimo podobnych umiejętności graczy. Chodzi mi oczywiście o używanie taskera, bo na tym by się ludzie skupili. Hotkeye wyeliminowały ten problem, powodując kolejny czyli uproszczenie gry wszystkim.
 
Ots raczej nie będzie miał racji bytu, 80% graczy wychodzi z założenia "ots tylko 8.6 bo jest elf" i na tym się kończy. Tibia nie padła przez to co mówisz... to był jeden z czynników co ma może 20% w całym znaczeniu. Tibia się trzymała bo nikt jej nie znał , poznawał przez co wciągała i fascynowała w swojej prostocie. Każdy trzęsł dupe o 200-300 gp a jak miał 1k to był majątek, pierwsze 20 lvl po miesiącu/dwóch grania i to były szczyty ludzi, byli z siebie dumni. a Teraz? Każdy wszystko zna, każdy idzie schematem np Trole skill->dwarf/root skill -> pacc larvy gp ->eq etc. i wbicie 100 lvl zajmie mu jak się postara 2 tygodnie, tak samo musiałeś się natrudzić aby cokolwiek osiągnąć choćby nawet kupić głupi spell. Teraz ludzie mają spellbooki w głowie.. żadnych wyzwań, fascynacji, czy jakiegokolwiek zapału co przekłada się na grę. Ludzie po prostu się nudzą , nie sprawia im to frajdy jak kiedyś, i to jest główna przyczyna. I tak naprawdę grając na rl są sobie grałeś i robiłeś to co lubisz, i waliło Ci to czy na respie jest 10 botów czy go nie ma. Stwórz 2 tibie, Zmień kompletnie mechanikę gry, ten sam world, ale wszystko obrócone o 360 stopni.
 
Tibia upadla przez PVP.
Zacznijmy od tego ze napoczatku tracilo sie 100% lvla, 100k na blessy.
Kasa :
-Nie bylo addon itemow, trophow, dragon slayerow, creature itemow.... Kasa byla 5x trudniej dostepna. Do tego dodaj mniejsze lvle = wiekszy waste.
Pvp Dead :
-Traciles 100k, 100% lvla.
Teraz zdobywasz lvl 50% szybciej (2h premium staminy), i na dedzie tracisz ledwie 20% lvla i max 50k ...bless

Osobiscie przestalem na rl grac pol roku temu (Inferna). Po ostatnim update (no dobra teraz przed ostatnim), jak cipsoft zezwoil na transfer kasy z non pvp na pvp.
 
Pierwszym i najwiekszym błędem było wporwadzenie hotkeyów co przyczyniło sie do daimetralnej zmianiy w systemie pvp.

czyli uważasz że projekt nie będzie miał szans?

Dużej ilosci graczy nie masz co sie spodziewać bo ludze którzy graja na takich serwerach jest niewiele, a z tego co sie orientuje wszyscy graja teraz na the-realots.net.
 
Last edited:
Możesz spróbować zrobić taki projekt, ale serwer musiałby być innej narodowości w konfigu.
Z tego co mówisz, jest stary protokół np na Tibianicu (to nie zwykły OTS, ponieważ porządny serwer - trochę tam graczy gra,
najwięcej w dzień ok 300) - ten serwer ma nadal klimat i utrzymuję stary klient 7.5, maja wlasnego klienta, system PvP ze starej tibii, braków hotków.

Nie wiem na ile trudne jest usunięcie hotkeyów, no pewnie musialbyś zacząć od Avesty silnika,
też popieram że Tibia głównie została schrzaniona przez system PvP, idziesz ledwo co do depo i już ded, kiedyś tak nie bylo
i nie każdy się pchał na Cyclopy (tak boty grają)
 
Back
Top