• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

nick taki jak potwora + name gildi restrictions

Status
Not open for further replies.

analizer

New Member
Joined
Apr 13, 2011
Messages
63
Reaction score
2
1. Jak zablokowac tworzenie postaci z nazwami potworów? bo nie chce mi sie wpisywac kazdej nazwy potwora z osobna do check_name
2. Jak zablokować możliwość nazywania gildi ze znakami specjalnymi oraz z małej litery?

szukalem szukalem ale nie znalazlem
 
1. Przy zakładaniu postaci, możesz parsować monster.xml, według atrybutu nazwy potwora, jeśli taką nazwę znajdzie to blokujesz możliwość rejestracji. Poza tym, o ile dobrze pamiętam to gesior aac ma opcję "reload monsters" przy której parsuje potwory, i dodaje ich name do zmiennej w config [nie pamiętam nazwy] - tudzież sprawdza już tą zmienną przy zakładaniu postaci.
2. PHP: String Functions - Manual ... Google
PHP: ucfirst - Manual

Szukales, szukales, i nie nauczyłeś się szukać.
 
mądrze to wygląda ale i tak nie wiem jak to zastosować w praktyce bo jestem za cienki w uszach, pomoc mile widziala
 
mądrze to wygląda ale i tak nie wiem jak to zastosować w praktyce bo jestem za cienki w uszach, pomoc mile widziala

Podstawowe powiedzenie jeśli chcesz trzepać na tym hajs to na początku pojmij podstawy i "próbuj" bo za darmo Ci nikt nie pomoże, albo zaprzestań stawiać otsy.
 
mądrze to wygląda ale i tak nie wiem jak to zastosować w praktyce bo jestem za cienki w uszach, pomoc mile widziala

Skoro nie potrafisz otworzyć strony, skopiować + edytować kilku zmiennych/funkcji, to nie należy Ci się pomoc. Albowiem zabierasz się za coś, o czym pojęcia nie masz - a to zły kierunek. Spróbuj może napisać własną grę 3d - na jedno Ci wyjdzie, o każde gówno będziesz się pytał, bo nie masz pojęcia jak to zrobić - za 5 lat~ ukończysz pierwszy plik cpp za 20 kolejnych już będziesz mógł odpalić swój silnik i zalogować się na serwer. Niesamowity progress...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top